ملک ,خرید ملک , خرید مسکن , آپارتمان , خرید آپارتمان , خرید ملک در تهران , قیمت آپارتمان سال 95 تهران 09361014411
قیمت آپارتمان سال 95 تهران ، ملک ,خرید ملک , خرید مسکن , آپارتمان , خرید آپارتمان , خرید ملک در تهران ,فروش واحد تجاری در خیابان آزادی , بورس واحد های تجاری مخصوص لوازم پیشرفته پزشکی , دندانپزشکی , مغازه فروش وسایل دندانپزشکی , واحد تجاری اداری وسایل پزشکی و دندانپزشکی , پاساژ تخصصی وسایل پزشکی و دندانپزشکی ، خرید و فروش آپارتمان های اداری در تهران ، بورس تخصصی صنایع پزشکی دندانپزشکی علوم آزمایشگاهی و داروسازی , شرکتهای مواد اولیه , تولید کننده وبازرگانی در رشته های دندانپزشکی ,تجهیزات پزشکی , تجهیزات علوم آزمایشگاهی , داروسازی و زیست فناوری ،آپارتمان اذاری, apartment ,آپارتمان , فروش آپارتمان , خرید آپارتمان , شمال , شمال تهران , فرشته , خیابان فرشته , آپارتمان خیابان آقا بزرگی , خرید آپارتمان در خیابان فرشته تهران , فروش آپارتمان در خیابان فرشته تهران , شمال شهر , تجریش , میدان تجریش ,الهیه , خیابان ولیعصر , خیابان ولیعصر تهران , پارک وی , بلاتر از چهار راه پارک وی , خیابان مقدس اردبیلی , ولنجک , خیابان ولنجک , خیابان آقا بزرگی , خیابان کامران , اداری , آپارتمان سند اداری , قیمت , قیمت آپارتمان

 

شروع فروش اقساطی مسکن ( آپارتمان ) و 5 ایرادی که انبوه سازان به طرح فروش اقساطی گرفتند - 30 فروردین 95


Buy installments housing
 

استارت فروش قسطی مسکن

بانک عامل بخش مسکن با هدف‌گذاری کمی برای تامین مالی حجم مشخصی از متقاضیان خرید و سرمایه‌گذاران سازنده در سال جاری، 15 ابزار پولی-بانکی را در نقش پیشرانه بابت تحریک بخش مسکن و ساختمان، به‌صورت همزمان فعال کرد.

 گزارش از جزئیات پیشرانه‌های بانکی سال 95 بازار مسکن حاکی است: بانک مسکن علاوه بر پرداخت تسهیلات 3رقمی بدون سپرده برای ساخت و خرید آپارتمان (وام‌های بالای 100 میلیون تومان) در سال جاری، اخیرا برای راه‌اندازی بازار فروش قسطی واحدهای مسکونی نیز سرانجام موفق به اخذ مجوز بانک مرکزی شد. براساس مجوز تحت اختیار بانک مسکن برای ایجاد بازار قسطی فروش ملک، از ابتدای اردیبهشت امسال، امکان انجام «معامله نسیه آپارتمان مسکونی» در 7 شعبه‌ویژه این بانک در تهران و همچنین شعبه‌های مرکزی سایر شهرها، فراهم می‌شود و در فاز اول طرح فروش قسطی، صرفا سازنده‌های عضو تشکل‌های ساختمانی می‌توانند برای فروش غیرنقدی آپارتمان‌های حداکثر 10 سال ساخت خود، ضمانت «پرداخت اقساط توسط خریدار» را از بانک مسکن دریافت کنند. به گزارش دنیای اقتصاد ، در این طرح، بانک مسکن تسهیلات ریالی به طرفین معاملات نسیه پرداخت نمی‌کند بلکه بانک، توافق سازنده با خریدار برسر پرداخت غیرنقدی و مدت‌دار بخشی از ارزش ملک مورد معامله را تضمین می‌کند طوری‌که در صورت عدم بازپرداخت به موقع اقساط ماهانه مبلغ غیرنقد از جانب خریدار آپارتمان، بانک مسکن مبالغ معوق را به سازنده یا همان فروشنده پرداخت خواهد کرد. با راه‌اندازی بازار تضمینی نسیه فروشی آپارتمان در تهران، پیش‌بینی می‌شود با توجه به کمبود نقدینگی در دسترس متقاضیان مصرفی از یکسو و تمایل سازنده‌ها به فروش واحدهای نوساز با هر روش ممکن، به‌زودی یک تحرک اساسی در بازار معاملات از طریق مبادله نقد و اقساط ملک شکل بگیرد و از این محل جرقه رونق ملکی ایجاد شود.

مدیرعامل بانک مسکن روز گذشته با تشریح جزئیات نحوه تضمین فروش قسطی و خرید غیرنقد آپارتمان‌های مسکونی اعلام کرد: در این طرح حداکثر 50 درصد ارزش روز واحد مسکونی و تا سقف 150 میلیون تومان از بهای کل معامله، قابلیت تقسیط و پرداخت غیرنقد دارد. علاوه‌بر این دو شرط، در فاز اول اجرا فقط آپارتمان‌های حداکثر 10 سال ساخت –از تاریخ صدور پروانه ساختمانی- مشمول تضمین فروش قسطی هستند و در کنار این سه شرط، عملیات تقسیط و نوع توافق خریدار و فروشنده در فروش نسیه آپارتمان باید به گونه‌ای باشد که قسط ماهانه از 3 میلیون تومان و طول بازپرداخت نیز از 50 ماه تجاوز نکند. به این ترتیب در قالب 5 شرط تعیین شده برای فروش قسطی مسکن، حریم رسمی معاملات نسیه آپارتمان مسکونی با لحاظ قدرت مالی خریدار از بابت پرداخت اقساط و میزان آمادگی فروشنده به دریافت مبلغ غیرنقد، تعیین شده است. بانک مسکن در ازای ارائه تضمین حقوقی لازم به فروشنده بابت پرداخت به موقع اقساط معاملات نسیه توسط خریدار، رقمی معادل 36/ 2 درصد مبلغ غیرنقد را تحت عنوان «کارمزد» در هر سال از طرفین معامله دریافت خواهد کرد. محمد هاشم بت شکن روز گذشته با تشریح دومین پیشرانه بانکی برای رونق بخشی به بازار مسکن، از ورود بانک مسکن به بازار پیش‌خرید برای تضمین تعهدات پیش‌فروشنده نزد پیش‌خریدار خبر داد.

بانک عامل بخش مسکن با دریافت مجوز از بانک مرکزی برای ایجاد «حساب امانی» در بازار دوم معاملات مسکن –بازار پیش‌فروش- آمادگی دارد معاملات پیش‌فروش ساختمان را در قالب تشکیل حساب امانی و کنترل مراوده مالی پیش خریدار و پیش‌فروشنده، برای طرفین تضمین و کنترل کند. بر این اساس، با تشکیل حساب کوتاه‌مدت از سمت پیش‌فروشنده، مبالغ پروژه توسط پیش‌خریداران به این حساب واریز می‌شود و مجوز برداشت پول برای پیش‌فروشنده، بعد از تایید میزان پیشرفت فیزیکی ساختمان و اجازه مهندس ناظر و بانک مسکن، صادر خواهد شد. به این ترتیب، با ایجاد «حساب امانی»، نظام دخل و خرج در پروژه‌های پیش‌فروش مسکن شفاف می‌شود و امکان سوءاستفاده پیش‌فروشنده و دریافت پول اضافه‌تر از ساخت و ساز انجام شده، سلب می‌شود. در این طرح، به پیش‌خریداران بابت واریز اقساط پروژه به حساب امانی، نرخ سود کوتاه‌مدت 10 درصدی پرداخت می‌شود و بانک مسکن نیز معادل 5/ 0 درصد کل ارزش پروژه، کارمزد دریافت خواهد کرد.

سومین طرح بانک مسکن، تامین مالی ساخت و خرید یک میلیون واحد مسکونی در سال 95است به این صورت که در سال‌جاری، 200هزار فقره وام خرید به متقاضیان تسهیلات مسکن داده خواهد شد و از ساخت و فروش 500هزار واحد مسکونی نیز از طریق وام ساخت با قابلیت انتقال به خریدار، حمایت مالی می‌شود. همچنین نوسازی 100 هزار واحد مسکونی در بافت فرسوده و پرداخت 100 هزار فقره وام جعاله نیز بخش‌های دیگر این طرح است. مدیرعامل بانک مسکن درباره چهارمین پیشرانه مالی گفت: در سال جاری برنامه راه‌اندازی اولین صندوق سرمایه‌گذاری خارجی املاک و مستغلات در دستور کار بانک قرار دارد که با هدف جذب دارایی‌های ایرانیان مقیم خارج از کشور و تخصیص آنها به پروژه‌های ساختمانی و در نتیجه پرداخت سود مشخص به سرمایه‌گذاران، این صندوق تشکیل خواهد شد. بت شکن تصریح کرد: صندوق سرمایه‌گذاری خارجی املاک و مستغلات در زمان تشکیل و راه‌اندازی، از جانب سازمان سرمایه‌گذاری‌های خارجی تضمین خواهد شد تا اطمینان لازم به سرمایه‌گذاران داده شود. در صورت راه‌اندازی این صندوق، اولین مسیر ورود سرمایه خارجی به بخش مسکن گشوده می‌شود. این بخش تاکنون و طی سال‌های اخیر، هرگز مدنظر سرمایه‌گذاران خارجی نبوده و در آن دست پروژه‌های ساختمانی سفارش دولت که یکی دو شرکت خارجی حضور داشتند، صرفا نقش پیمانکاری به آنها محول شد.

ابزار پنجم رونق بخش مسکن که امسال از جانب بانک عامل این بخش، فعال می‌شود، حوزه بالادست ساخت و ساز را هدف قرار داده است. این بانک از هم‌اکنون آمادگی دارد به تولیدکنندگان کوچک و متوسط در حوزه مصالح ساختمانی و تجهیزات ساختمانی، تسهیلات در گردش ارائه کند. این تسهیلات تا سقف 80 درصد ارزش پیش فاکتور خرید مواد اولیه یا ماشین‌آلات مورد نیاز کارخانه، پرداخت می‌شود و نرخ آن براساس نرخ سود مشارکت مصوب شورای پول و اعتبار محاسبه خواهد شد. هدف آن است که حدود 300 صنعت مرتبط با بخش ساختمان که طی دو سال اخیر به‌دلیل رکود ساخت‌وساز، با مشکل فروش و تولید مواجه شده بودند، در سال جاری به موازات شروع فعالیت‌های ساختمانی، رونق بگیرند، چراکه در غیر این صورت، رونق با تاخیر به گروه‌هایی از تولیدکنندگان مصالح ساختمانی (از جمله مصالح مورد مصرف در تکمیل و نازک کاری ساختمان) منتقل خواهد شد.

ششمین ابزار یا همان پیشرانه بانکی برای رونق مسکن، به شرکت‌های بزرگ مقیاس تولیدکننده مصالح ساختمانی تعلق می‌گیرد. این ابزار «سبد اعتباری» خواهد بود که برای گشایش ال.سی و... به این کارخانه‌ها ارائه خواهد شد. بانک مسکن از ابتدای امسال همچنین پرداخت 130 میلیون تومان وام ساخت بدون سپرده برای صنعتی‌سازی مسکن در تهران و 100 تا 120 میلیون تومان وام در شهرهای بزرگ و کوچک را نیز آغاز کرد و طبق آنچه روز گذشته مدیرعامل این بانک اعلام کرد، چنانچه شرکت‌های ساختمانی به واردات تکنولوژی ساخت برای اجرای پروژه‌های مسکونی اقدام کنند، سقف این تسهیلات تا 20 میلیون دیگر افزایش پیدا می‌کند و در تهران 150 میلیون تومان وام برای ساخت هر واحد مسکونی پرداخت می‌شود. در غیر این صورت، سقف وام ساخت بدون سپرده با نرخ سود مشارکتی، برای سنتی سازی، 20 میلیون تومان کمتر از تسهیلات صنعتی‌سازی خواهد بود. پیشرانه هشتم بانک مسکن، افزایش سرمایه این بانک از مبلغ 3 هزار و 300 میلیارد تومان کنونی به 8 هزار و 300 میلیارد تومان است که این حجم قابل توجه سرمایه جدید با مصوبه هفته گذشته مجلس، از محل فروش دارایی‌های غیرمنقول وزارت راه و شهرسازی –زمین و ملک- ایجاد خواهد شد. با این میزان افزایش سرمایه، قدرت وام‌دهی بانک عامل بخش مسکن معادل 5/ 12 برابر حجم سرمایه جدید، افزایش پیدا می‌کند.

نهمین پیشرانه در نظر گرفته شده برای تحریک بخش مسکن و ساختمان، راه‌اندازی بازار «خدمات مدیریت دارایی» است. در این بازار، بخشی از املاک بالقوه وزارت راه و شهرسازی از جمله زمین خام شهرهای جدید که بازارپذیر نیستند، از طریق فعالیت‌های بورسی گروه مالی بانک مسکن و انتشار اوراق بهادار به پشتوانه این املاک، تبدیل به دارایی‌های بازارپذیر می‌شود و به‌واسطه این عملیات، امکان تامین مالی برای ساخت‌وساز و توسعه این اراضی و در نتیجه رشد ارزش افزوده اراضی خام برای مالک اولیه –دولت- به‌وجود می‌آید. این بازار در سال‌جاری کمک مناسبی به توسعه شهرهای جدید و ایجاد شهرک‌های جدید مسکونی خواهد کرد. در سال جاری همچنین بازار رهن ثانویه مسکن از طریق انتشار 300 میلیارد تومان اوراق رهنی به پشتوانه تسهیلات اولیه پرداختی، برای تقویت توان وام دهی به بخش مسکن ایجاد می‌شود و بازار لیزینگ مسکن نیز به عنوان پیشرانه دیگر تدارک دیده شده برای رونق این بخش، ظرف ماه‌های آتی پس از اخذ مجوز نهایی از بانک مرکزی، در بانک مسکن تشکیل خواهد شد.

همچنین پرداخت 9 هزار میلیارد تومان از باقی مانده تسهیلات مسکن مهر تا سقف 55 هزار و 500 میلیارد تومان، پیشرانه دیگر برای این بخش است که باعث تکمیل ساخت‌وسازهای نیمه کاره این طرح خواهد شد. سه برنامه دیگر بانک مسکن در سال جاری، انتشار اوراق بهادار همچون اوراق صکوک و اجاره در بورس برای استفاده از ظرفیت بازار سرمایه در جهت تامین مالی مسکن، ایجاد صندوق‌های جدید زمین و ساختمان برای تامین مالی پروژه‌های ساختمانی از محل نقدینگی‌های خُرد و همچنین تشکیل موسسات پس‌انداز و تسهیلات منطقه‌ای برای تامین مالی برای ساخت شهرک‌های مسکونی و شهرهای جدید در سواحل جنوبی کشور است. برای راه‌اندازی این موسسات هنوز مصوبه بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار صادر نشده است.
ارسال به توییتر
 
 

اخبار مرتبط

5ایراد انبوه‌سازان به طرح فروش‌قسطی مسکن

درحالی که براساس اظهارات مدیرعامل بانک مسکن، بخشنامه اجرای طرح مسکن قسطی در هفته آینده ابلاغ می‌شود اما انبوه‌سازان به عنوان یکی از بازوهای اصلی اجرای این طرح، انتقاداتی را به این بخشنامه وارد می‌دانند.

5 انتقاد مهم انبوه‌سازان به اعمال محدودیت‌ها و نبود برنامه‌ریزی مشخص برای اجرای بخشنامه است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تعادل، سازندگان مسکن معتقدند که برای ارائه تسهیلات فروش مسکن قسطی (150میلیون تومان) ازسوی بانک مسکن نباید سقفی درنظرگرفته شود و این موضوع باید براساس توافق انبوه‌ساز و خریدار تعیین شود، انتقاد دیگر سازندگان مسکن مربوط به تعیین محدودیت پرداخت حداکثر 3میلیون تومان درماه ازسوی خریداران، درنظرگرفتن حداکثر 50 ماه برای اقساط، کارمزد نامتعارف بانک مسکن برای اجرای طرح و نبود سازوکاری مشخص برای اجرای طرح است.

براساس بخشنامه جدید بانک مسکن که 5 ماه از تصویب آن می‌گذرد، بانک مسکن علاوه بر کاهش کارمزد پیشنهادی به 2.3 درصد، مبلغ تضمین شده ازسوی بانک را50میلیون افزایش داده و به 150میلیون تومان رسانده است، ضمن اینکه براساس طرح جدید فروش مسکن قسطی، حداکثر مدت قرارداد 50 ماهه بوده و نباید از تاریخ صدور پروانه ساختمانی بیش از 10سال گذشته باشد و میزان اقساط ماهانه نیز بیش از 3 میلیون تومان نباشد.

دراین میان اگرچه مدیرعامل بانک مسکن اجرای بخشنامه فروش قسطی مسکن را عاملی برای توانمند‌سازی اقشار متوسط در بخش مسکن می‌داند اما رییس انجمن انبوه‌سازان تهران معتقد است که رکود بازار مسکن چهارمین سال خود را سپری می‌کند و ارائه تغییراتی در مبلغ تسهیلات خرید مسکن یا فروش مسکن قسطی، کمک چندانی به خروج مسکن از رکود نمی‌کند و باید راهکارهای قدرتمندتری دراین زمینه طراحی شود.

حسن محتشم با اشاره به افزایش 50میلیون تومانی مبلغ تضمین شده طرح فروش مسکن قسطی از سوی بانک مسکن به «تعادل» می‌گوید: پیشنهاد ابتدایی این بانک 100میلیون تومان بود که هم‌اکنون به 150میلیون تومان رسیده است درحالی که بانک مسکن نباید محدودیتی برای تسهیلات فروش مسکن قسطی تعیین کند زیرا این طرح با منابع بانکی اجرایی نمی‌شود بلکه از طریق اقساط معوقه خریداران پرداخت می‌شود.

وی می‌افزاید: تنها اقدامی که بانک مسکن انجام می‌دهد، تضمین پرداخت اقساط فروش مسکن قسطی از سوی خریدار مسکن است که بابت این اقدام نیز کارمزد دریافت می‌کند و درصورتی که متقاضی خرید مسکن چند ماه این اقساط را پرداخت نکند، بانک می‌تواند اقدامات اجرایی انجام داده و مبلغ را دریافت کند.

به گفته رییس انجمن انبوه‌سازان تهران هنوز سازوکار اجرای طرح فروش مسکن قسطی مشخص نشده است و برهمین اساس راهکار بهره‌گیری از این روش برای خانه دارشدن، مراجعه خریدار مسکن به دفترمشاور املاک و توافق با سازنده یا فروشنده برای پرداخت مبلغ خرید به صورت قسطی است.

محتشم ادامه می‌دهد: برای افزایش تعداد متقاضیان خرید مسکن به شیوه فروش قسطی باید دبیرخانه‌یی برای اجرای این طرح باهماهنگی بانک مسکن و انبوه‌سازان ایجاد شود تا خریداران بتوانند برای استفاده از این طرح به این دبیرخانه مراجعه کنند که متاسفانه هم‌اکنون سازوکار مشخصی برای اجرا وجود ندارد و باید هرچه زودتر اقداماتی دراین زمینه صورت گیرد.

وی بیان می‌کند: یکی دیگر از انتقادات انجمن انبوه‌سازان، رقم کارمزد اعلام شده بانک بود که به‌نظر می‌رسد بانک مسکن کامزد 6درصد را به 2.3 درصد کاهش داده است، البته انجمن انبوه‌سازان تهران با بانک شهر و برخی بانک‌های خصوصی نیز برای اجرای طرح فروش مسکن قسطی رایزنی‌هایی کرده است.

 

 نرخ سود تسهیلات 150 میلیونی توافقی شد

علاوه بر رییس انجمن انبوه‌سازان که تاثیرات اجرای طرح فروش مسکن قسطی بر بهبود شرایط بازار مسکن را با اما و اگرهایی همراه می‌کند، دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان نیز می‌گوید: برای اجرای این طرح هنوز تفاهمنامه‌یی میان انبوه‌سازان و بانک مسکن به امضا نرسیده و درباره برخی موارد نیاز به مذاکرات بیشتری است.

فرشید پورحاجت درگفت‌وگو با مهر می‌افزاید: یکی از موضوعات مورد بحث این است که بانک مسکن اعلام کرده اقساط را به صورت ماهانه از خریدار دریافت کرده و سپس به صورت فصلی به سازندگان می‌پردازد که انبوه‌سازان در این زمینه هنوز به تفاهم نرسیده‌اند.

یکی دیگر از انتقادات پورحاجت به طرح اعلام شده بانک مسکن درباره سقف تعیین شده برای پرداخت اقساط است که این موضوع نیز از دیگر موارد مورد اختلاف انبوه‌سازان با بانک مسکن است. وی می‌افزاید: ممکن است برخی خریداران مسکن بتوانند تا سقف بیشتری هم اقساط پرداخت کنند، بنابراین درست نیست که حداکثر ۳میلیون تومان تعیین شود.

وی با بیان اینکه تعیین زمان ۵۰ ماهه برای پرداخت اقساط هم از نظر انبوه‌سازان می‌تواند تغییر کند، می‌گوید: به نظر انبوه‌سازان اگر زمان بازپرداخت بیش از ۵۰ ماه هم به طول بینجامد، مشکلی ایجاد نمی‌شود و شاید برخی خریداران تمایل داشته باشند در مدت بیشتری اقساط را بپردازند.

دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان با اشاره به اینکه جمع‌بندی خوبی شده اما هنوز به عقد تفاهمنامه نرسیده‌ایم، اظهار می‌کند: این قرارداد از طرف ۳۱ انجمن استانی با بانک مسکن از سوی کانون سراسری انبوه‌سازان انجام شده است، بنابراین برای پروژه‌های مورد تایید انبوه‌سازان در تمام کشور به اجرا می‌رسد.

وی با اشاره به نرخ سود فروش اقساطی مسکن می‌افزاید: نرخ سود توافقی بین خریدار و فروشنده تعیین می‌شود، ضمن آنکه این نرخ تابعی از سود بانکی و نرخ تورم عمومی جامعه خواهد بود.

طرح فروش مسکن قسطی که قراردادی سه‌جانبه میان بانک، انبوه‌ساز و خریدار است از هفته آینده اجرایی می‌شود اما به نظر می‌رسد که بانک مسکن درابلاغ این بخشنامه رایزنی‌های لازم را با کانون سراسری انبوه‌سازان و همچنین انجمن انبوه‌سازان تهران نداشته است زیرا علاوه بر رییس انجمن انبوه‌سازان، دبیرکانون سراسری نیز انتقاداتی را به شرایط اجرای این ابلاغیه وارد کرده‌اند درحالی که اجرای درست و به تبع آن تاثیر‌گذاری این طرح مشروط به گنجاندن نظرات انبوه‌سازان در این بخشنامه است.

ارسال به توییتر
 
 

کلید واژه ها

 انبوه سازان  فروش مسکن

اخبار مرتبط

  قیمت آپارتمان در تهران ,  قیمت آپارتمان در تهران همشهری ,  قیمت آپارتمان در تهران همشهری آنلاین  , قیمت آپارتمان در تهران روی دیوار  ,  قیمت آپارتمان در تهرانپارس  ,  قیمت آپارتمان در کیش ,   قیمت آپارتمان در شهرک غرب , قیمت آپارتمان در شهرک اکباتان  ,  قیمت آپارتمان  ,  جدول قیمت آپارتمان در تهران  ,  جدول قیمت آپارتمان مناطق تهران  ,  جدول قیمت مسکن در مناطق تهران  ,  جدول افزایش قیمت مسکن مهر  ,  جدول قیمت مسکن در مناطق تهران  ,  قيمت مسكن در مناطق مختلف تهران+جدول  ,  قيمت مسكن در تهران  ,  قيمت مسكن در سال 94  ,  قیمت آپارتمان در تجریش ,  قیمت آپارتمان در شمال تهران  ,  قیمت خانه در شمال تهران  ,  قیمت مسکن در شمال تهران  , قیمت مسکن در شمال شرق تهران  ,    
 
----------------------------------

#ملک , #خرید ملک , خرید مسکن #آپارتمان , #خرید آپارتمان , #خرید ملک در تهران ,
 #,ویلا  , #آپارتماناداری ,
 #apartment  , #آپارتمان , # فروش آپارتمان#خرید آپارتمان , # رامسر, #شمال , #شمال تهران ,    
#خیابان فرشته , # آپارتمان خیابان آقا بزرگی , # خرید آپارتمان در خیابان فرشته تهران ,
=============
اطلاعیه فروش آپارتمانهای سند اداری و مغازهای تجاری
 فروش واحد های تجاری و آپارتمان های اداری در بر خیابان آزادی تهران : مغازه های داخل پاساژ مناسب برای موبایل ، کامپیوتر ، صنایع دانش بنیان ، صنایع پزشکی ،  دندانپزشکی  ، علوم آزمایشگاهی  و داروسازی
واحد های اداری در متراژ های 60 الی 110 متر مناسب برای دفاتر  کلیه شرکت ها
اول منطه زوج و فرد طرح ترافیک با تامین پارکینگ 100 درصد و دسترسی مترو ، BRT
----------------------------------------------------------------------

قیمت آپارتمان  قیمت آپارتمان  قیمت آپارتمان  قیمت آپارتمان  قیمت آپارتمان  قیمت آپارتمان  قیمت آپارتمان

 

 

خوش آمدید : فروش ( پیش فروش ) آپارتمان در خیابان فرشته تهران : جهت اطلاع از قیمت آپارتمان ها و بازدید پروژه با شماره های 02166122699 – 02166122692 -09109808524 حوزه فروش تماس حاصل فرمایید. https://sites.google.com/site/farasazehgostar/apartment-1 فروش آپارتمان سند اداری و واحدهای , مغازه , تجاری در خیابان آزادی تهران https://sites.google.com/site/farasazehgostar/apartment-5 فروش واحد های تجاری و آپارتمان های اداری در بر خیابان آزادی تهران : مغازه های داخل پاساژ مناسب برای موبایل ، کامپیوتر ، صنایع دانش بنیان ، صنایع پزشکی ، دندانپزشکی ، علوم آزمایشگاهی و داروسازی واحد های اداری در متراژ های 60 الی 110 متر مناسب برای دفاتر کلیه شرکت ها اول منطه زوج و فرد طرح ترافیک با تامین پارکینگ 100 درصد و دسترسی مترو ، BRT جهت اطلاع از قیمت آپارتمان ها و بازدید پروژه با شماره های 66122699 – 66122692 - 66120538-09109808524 حوزه فروش تماس حاصل فرمایید. #تهران #اداری #تجاری #مسکونی #مغازه #آپارتمان #ملک #املاک #خرید #فروش #قیمت #مغازه #فرشته #برج #رامسر #ویلا #قیمت آپارتمان #شمال https://sites.google.com/site/farasa رامسر- آپارتمان - فروش -خرید - آپارتمان اجاره ای - آپارتمان فروشی . + الهیه - املاک - باغ فروشی - تهیه مسکن - خرید آپارتمان - خرید خانه - رهن اجاره - رهنی - زعفرانیه . - زمین صنعتی - زمین فروشی - سوله - فردیس - فرمانیه - فروش آپارتمان - فروش خانه - فروش ویلا - فروش کلنگی . - فروشی - محمودیه - مسکن - مشارکت در ساخت - مشاورین املاک - مغازه - ملک - نیاوران - کارخانه - کرج - کلنگی - یوسف آباد - قیمت آپارتمان در تهران , قیمت آپارتمان در تهران همشهری , قیمت آپارتمان در تهران همشهری آنلاین , قیمت آپارتمان در تهران روی دیوار , قیمت آپارتمان در تهرانپارس , قیمت آپارتمان در کیش , قیمت آپارتمان در شهرک غرب , قیمت آپارتمان در شهرک اکباتان , قیمت آپارتمان , جدول قیمت آپارتمان در تهران , جدول قیمت آپارتمان مناطق تهران , جدول قیمت مسکن در مناطق تهران , جدول افزایش قیمت مسکن مهر , جدول قیمت مسکن در مناطق تهران , قيمت مسكن در مناطق مختلف تهران+جدول , قيمت مسكن در تهران , قيمت مسكن در سال 94 , قیمت آپارتمان در تجریش , قیمت آپارتمان در شمال تهران , قیمت خانه در شمال تهران , قیمت مسکن در شمال تهران , قیمت مسکن در شمال شرق تهران , اطلاعیه پیش فروش آپارتمان اداری و مغازه تجاری در بر خیابان آزادی تهران https://sites.google.com/site/farasazehgostar/ #تهران #اداری #تجاری #مسکونی #مغازه #آپارتمان #ملک #املاک #خرید #فروش #قیمت #مغازه #فرشته #برج #رامسر #ویلا #قیمت آپارتمان #شمال https://sites.google.com/site/farasa

ادامه مطلب ...

 

بررسی اقتصاد و آینده بخش مسکن توسط استاد دانشگاه آقای محمد حسین ادیب : تحلیلی که به واقیعت خیلی نزدیک است - 30 فروردین 95


The future of housing
 

در گفتگو با محمدحسین ادیب بیان شد:

قیمت مسکن باید 40 درصد کاهش یابد

قیمت آپارتمان تهران

یک استاد دانشگاه با اشاره به این که قیمت مسکن همچنان بیشتر از قدرت خرید مردم است گفت: قیمت مسکن باید ۴۰ درصد کاهش یابد تا با سطح درآمد متعارف خانواده ها هم سطح شود و معاملات راه بیفتد.

محمدحسین ادیب استاد دانشگاه است . وی معتقد است  قیمت مسکن بیش از قدرت خرید قشر متوسط و ضعیف رشد کرده و باید 40 درصد کاهش یابد تا با سطح درآمد متعارف خانواده ها هم سطح شود تا معاملات رونق یابد.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، وی بر این باور است که اقتصاد در آینده "اشتغال محور"  می شود و وقتی اقتصاد "اشتغال محور" شد، سرمایه ها به سمت مسکن حرکت نمی کند بازی مسکن در ایران پایان یافته است.

دیگر نظرات وی را در ادامه می خوانید.

فروپاشی بورس ها در سال 2001 در آمریکا چرا اتفاق افتاد ؟
بورس آمریکا بیش از حد ارزش گذاری شده بود و حباب بورس  ترکید .


آمریکا فروپاشی سال 2001 را چگونه مدیریت کرد ؟
فدرال رزرو با تزریق پول عظیم به اقتصاد از سال 2001 تا 2006 فروپاشی را مدیریت کرداما تزریق پول عظیم به اقتصاد روند ذیل را ایجاد کرد :
الف- بزرگ‌تر شدن غیرمنطقی بخش مالی نسبت به بخش واقعی اقتصاد
ب-سوداگری و سفته‌بازی بیش‌ از حد  بخش مالی به  سبب فربه شدن
ج-هدایت سرمایه ها به سمت بخش مسکن و بورس و  ارزش گذاری بیش از حد بخش مسکن و بورس به سبب عرضه پول بیش از عرضه کالا و خدمات 
د-بیمه کردن حباب بخش مسکن بوسیله دو شرکت بیمه ای تحت حمایت دولت و کنگره و با پول شرق آسیا
د- نهایتا سواگری در بخش مسکن و  بورس که باعث شد تا مسکن و سهام بیش از حد ارزش گذاری شود با سقوط بخش مسکن و بورس و فروپاشی دیگری در سال 2008  پایان یافت

• نحوه مدیریت بحران 2008
 فروپاشی سال 2008 چگونه مدیریت شد ؟

مشکل دو چیز بود سقوط بیش از حد ارزش سهام و پائین بودن قیمت ها ( بازار دچار ارزان نمائی شده بود ) و هر دو یک علاج داشت تزریق پول برای ایجاد تورم ، لذا فدرال رزرو از سال 2008 تا 2014 با تزریق پول عظیم به اقتصاد جهانی از یکسو ارزش بورس های جهان را دو برابر کرد و از سوی دیگر قیمت کالاها به شدت افزایش یافت مثلا نفت از 35 دلار به 110 دلار افزایش یافت، افزایش قیمت نفت واکنش بازار به عرضه زیاد پول بود.

این روند چه پیامدهایی داشت؟
قیمت ها در بازار جهانی بیش از ظرفیت اقتصاد جهانی افزایش یافت، 69 درصد نفت جهان را 11 کشور وارد می کنند که 64 درصد بدهی خارجی جهان را دارند 11 کشور وام می گیرند و نفت می خرند. این 11 کشور از سال 2008 تا کنون پول نفت را با استقراض پرداخت کرده اند، این روند قابل دوام نبود، نمی شد 69 درصد نفت جهان را نسیه خرید.
 
• سیاست انقباضی فدرال رزرو از 2014 به بعد
فدرال رزرو( بانک مرکزی آمریکا) در مقابل این روند از سال 2014 به بعد ، چه واکنشی نشان داد ؟

سیاست انقباضی در پیش گرفت، از یکسو عرضه پول جدید به اقتصاد را متوقف کرد و از سوی دیگر نرخ بهره را بالابرد، با این دو روند قیمت ها در بازار جهانی سقوط کرد، با شاخص بلومبرگ قیمت های جهانی 43 درصد نسبت به 5 سال قبل سقوط کرده است و تورم جهانی نسبت به ده سال قبل با این شاخص 5 درصد است. یعنی سالانه نیم درصد، لذا قیمت کالاها در جهان اکنون حبابی نیست اما این سیاست باعث سقوط شدید قیمت نفت شد .

• انرژی در ایران تا قبل از سقوط قیمت نفت یک هفتم بازار جهانی بود
 سقوط قیمت نفت چه تاثیری بر ایران داشت ؟

قیمت نفت از 23 دلار در سال 1381 به 110 دلار در مهر 93 افزایش یافت و سپس در دو مرحله  سقوط کرد. اما با 5 برابر شدن قیمت نفت، قیمت انرژی در ایران متناسب با افزایش قیمت جهانی افزایش نیافت، متوسط قیمت انرژی در ایران 15 دلار است یعنی انرژی در ایران تا قبل از سقوط قیمت نفت یک هفتم بازار جهانی بود.

عرضه انرژی به یک هفتم قیمت جهانی چه اثری در اقتصاد ایران داشت ؟
سرمایه گذاری در بخش انرژی به شدت اقتصادی شد، واحد های بزرگ برای استفاده بیشتراز سرمایه گذاری در بخش انرژی با نفت 15 دلاری، به استقراض وسیع از بانکها روی آوردند، بخش انرژی 274 هزار میلیارد تومان بدهی بانکی دارد.

 بعد نفت سقوط کرد، قبلا نفت 110 دلاری را به داخل 15 دلار می دادند و اکنون نفت 35 دلاری را 15 دلار می دهند، این روند سرمایه گذاری در بخش انرژی را غیر اقتصادی کرد و بانکها نمی توانند وام پرداختی به بخش انرژی را وصول کنند. اما از سوی دیگر به ازای وام پرداختی به بخش انرژی، سود 20 درصدی به سپرده پرداخت می کنند .

این سقوط شامل فقط بخش نفت است ؟
نه خیر ، کلا قیمت مواد خام سقوط کرده است، سال گذشته قیمت سنگ آهن تولیدی در کشور با هزینه اداره معدن مساوی شد، یعنی قیمت سنگ آهن مساوی است با هزینه استخراج، خود سنگ آهن رایگان است .

این چه اثری بر بورس ایران داشت ؟
هزینه احداث یک کارخانه یک میلیون تنی سیمان به قیمت روز 400 میلیارد تومان است اما یک کارخانه یک میلیون تنی سیمان را در بورس می شود. با 100 میلیارد تومان خرید و این یک عدم تعادل است در عمل بازار یک کارخانه سیمانی را با دلار 950 تومان می خرد نه 3500 تومان .

در بقیه بخش ها چگونه است ؟
تقریبا در 80 درصد اقتصاد وضعیت شبیه مثال سیمان است ، سیمان مشت نمونه خروار است، در 80 درصد اقتصاد سرمایه گذاری های انجام شده را با دلار 950 تومان می توان فروخت نه دلار 3500 تومان .

این چه اثری بر صنعت و به صورت مشخص صنعت سیمان دارد ؟
اولا صنایع بورسی نمی توانند وام دریافتی را پرداخت کنند بدهی بانکی شرکتهای بورسی در آذر 94 نسبت به آذر 96 حدود 16 درصد افزایش یافته است. اگر متوسط نرخ بهره 24 درصد باشد شرکتهای بورسی اصل وام را نداده اند و فقط یک سوم نرخ بهره را پرداخت کرده اند و ثانیا قیمت گذاری کارخانه سیمان در بورس با نفت 35 دلاری است. اما هزینه احداث مطابق با نفت 110 دلاری است هزینه در ایران متناسب با سقوط قیمت نفت باید پائین می آمد اما پائین نیامده است و این روند  دو اثر دارد سرمایه گذاری جدید غیر اقتصادی شده است و به اتمام رساندن پروژه های سرمایه گذاری  ناتمام نیز غیر اقتصادی است.

وقتی قیمت نفت از 23 دلار در سال 1381 به 110 دلار در مهر 93 افزایش یافت چه تاثیری بر اقتصاد ایران داشت ؟
مردم به شدت ثروتمند شدند اما ثروت ایحاد شده به دو سمت مسکن و تولید "انرژی محور" رفت ، البته تولید غیر " انرژی محور"  تقریبا مضمحل شد و این باعث شد تا تولید "غیر انرژی محور"  نتواند وام های دریافتی را پرداخت کند، ریسک از این دسته صنایع به بانکها منتقل شد .

با سقوط قیمت نفت چه اتفاقی افتاد ؟
سرمایه گذاری در تولید "غیر انرژی محور" غیر اقتصادی شد و وصولی بانکها از بخش " غیر انرژی محور"  تقریبا متوقف شد .

در بخش مسکن چه اتفاقی افتاد ؟
منبع تغذیه کننده افزایش قیمت مسکن، افزایش قیمت نفت از 23 دلار به 110 دلار بود، استیگلیز برنده جایزه نوبل در رشته اقتصاد می نویسد در کشورهای نفت خیر با افزایش قیمت نفت، مسکن به شدت افزایش می یابد و با سقوط قیمت نفت مسکن به شدت کاهش می یابد.
 
افزایش قیمت نفت چگونه باعث افزایش قیمت مسکن می شد ؟
در مرحله بعد دولت پول نفت را که 5 برابر شده بود به صورت حقوق و پروژ های عمرانی خرج می کرد دولت 5 برابر گذشته خرج می کرد بدون اینکه از مردم گرفته باشد این به ثروت مند شدن مردم و اقتصاد می انجامید و نهایتا ثروتمند شدن مردم  از بخش مسکن و تولید " انرژی محور "  سردرمی آورد .

با سقوط قیمت نفت از 110 دلار به 35 دلار قیمت نفت هنوز بالاتر از سال 1381 است ؟
  5.34دلار امروز در بازار جهانی معادل یک دلار سال 1973 قدرت خرید دارد ، بر این اساس  نفت 35 دلاری امروز معادل 6.55 دلاردر سال 1973 است

شما می گویید که افزایش قیمت مسکن به سبب افزایش قیمت نفت از 23 دلار به 110 دلار بود و اکنون قیمت نفت با حذف تورم به سطح قیمت های سال 1381 بازگشته است لذا بر اساس استدلال شما افزایش قیمت مسکن در این فاصله  مازاد بر تورم جهانی ، اضافی است و اضافه مازاد قیمت مسکن  حذف می شود ؟
افزایش قیمت مسکن  به دو دسته عوامل  مالی و  غیر مالی تقسیم می شود عوامل  مالی به سه دسته تقسیم می شود :
الف- قیمت نفت
ب- نحوه توزیع درآمد نفت در کشور
ح- حجم واقعی واقعی که بانکها طی یکسال پرداخت می کنند

نحوه توزیع درآمد نفت چه اثری بر قیمت مسکن دارد ؟

الف- مطابق بودجه سال 1395،کمک دولت به صندوق های بازنشستگی در سال 1395حدود 38 هزار میلیارد تومان؛
ب-سهم دولت از صادرات نفت ، میعانات گازی و فرآورده نفتی در سال 95 با نفت 35 دلار و صادرات 2 میلیون بشکه نفت خام و میعانات حدود 40 هزار میلیارد تومان  ( حدود 700 هزار بشکه بیش از قبل از تحریم ، معادل صادرات نفت و میعانات در فروردین 1395 )
ح-وصولی دولت بابت صادرات نفت خام ، میعانات و فرآورده نفتی فقط 2 هزار میلیارد تومان بیش از کمک به صندوق های بازنشستگی است؛95 درصد نفت ، میعانات و فرآورده نفتی صرف پرداخت دو صندوق بازنشستگی می شود. 
در سال 1382 یک درصد از درآمد  صادرات نفت ، میعانات و فرآورده نفتی  صرف کمک به صندوق بازنشستگی کشوری  می شد و این نسبت در سال 94 حدود 32 درصد و در سال 95 به 51.3 درصد افزایش می یابد .

این مطلب را چگونه تحلیل می کنید ؟
وقتی یک درصد وصولی دولت بابت صادرات نفت به صندوق بازنشستگی کشوری پرداخت میشد قیمت مسکن در ایران رشد می کرد ما وقتی 95 درصد درآمد صادرات نفت و بقیه حامل های انرژی، صرف پرداخت حقوق بازنشستگان می شود پول نفت وارد بخش مصرفی کشور می شود و مسکن گران نمی شود. نحوه خرج کردن پول نفت در قیمت مسکن موثر است وقتی درآمد نفت آنقدر کم می شود که فقط کفایت کمک به بازنشستگان کشور را دارد مسکن گران نمی شود . 

میزان وامی که بانکها طی یکسال پرداخت می کنند چه تاثری بر قیمت مسکن دارد ؟
وزیر اقتصاد اعلام داشتند که 80 درصد منابع سیستم  بانکی  قفل شده است یعنی بانکها با 20 درصد  منابع خود، کار می کنند یعنی وقتی اعلام میشود نقدینگی هزار هزار میلیارد تومان است 20 درصد آآن به واقع در اقتصاد جریان دارد و بقیه قفل شده است وقتی 20 درصد منابع بانکها فعال باشد اقتصاد قفل میشود این پول کافی نیست غیر فعال شدن 80 درصد منابع سیستم بانکی به رکود در بخش مسکن می انجامد قفل شدن 80 درصد منابع بانکها توان وام دهی بانکها را به شدت کاهش داده و این باعث کاهش قیمت مسکن میشود

چه عامل مالی دیگری بر قیمت مسکن تاثیر گذار است ؟
احتمالا اکنون نقدینگی از هزار هزار میلیارد تومان عبور کرده با هزار هزار میلیارد تومان نقدینگی که 96 درصد آن سپرده بانکی است نباید قیمت مسکن سقوط می کرد، اما اشکال این جاست که 70 درصد از سپرده های بانکی به 600 هزار شخصیت حقیقی و حقوقی تعلق دارد که معادل حدود یک درصد جمعیت کشورند، به عبارت دیگر در کشور تمرکز ثروت ایجاد شده، این 600 هزار نفر مخارج اندکی دارند، مصرف محدودی دارند و تقاضای زیادی ایجاد نمی کنند این 600 هزار نفر به جند خانه احتیاج دارند؟ لذا به سبب تمرکز ثروت که طی 15 سال گذشته اتفاق افتاده 99 درصد جامعه صاحب 30 درصد سپرده های بانکی است که قدرت خریدی ایحاد نمی کند،پس حجم نقدینگی مهم نیست، تقسیم نقدینگی مهم است، تقسیم نقدینگی  بگونه ای نیست که در بخش مسکن قدرت خرید ایجاد کند.


گفتید قیمت مسکن به یک سری عامل  مالی و  غیر مالی مربوط می شود عوامل  مالی را بیان کردید عوامل  غیر مالی چه تاثیری بر بخش مسکن دارد ؟
عوامل غیر مالی چهار دسته اند :
یک - مصرف 70 درصد آب های زیر زمینی و تمام شدن آب یا کاهش منابع آبی در بخش وسیعی از مملکت و سپس مهاجرت به تهران .
دو- بحران گرد و خاک در غرب که برای 80 روز در سال در برخی مناطق، زندگی عادی را دشوار می کند که این روند موج مهاجرت به  کلان شهر ها راباعث شده است، مهاجرت به کلان شهر ها طی 15 سال گذشته از مناطق درگیر بجران آب و گرد و خاک،  تقاضا را در تهران بالابرد و این اثر افزایش درآمد های نفتی در قیمت  مسکن را تشدید کرد، در وضع موجود بحران مهاجرت به سبب تمام شدن آب و بحران گرد و خاک  همچنان به قوت خود باقی است لذا مهاجرت به این دو دلیل ادامه دارد.
سه :  وجود 18 میلیون جوان بین 23 تا 33 سال که با ازدواج به مسکن احتیاج دارند و ناتوانی در خرید مسکن به افزایش اجاره انجامیده است از آغاز سال 92 تا کنون با وجودی که قیمت مسکن 35 درصد کاهش یافته اجاره خانه 60 درصد رشد داشته که واکنشی نسبت به ناتوانی در خرید حانه است.
چهار –غرب دریاچه چیتگر یا منطقه 22 بوسیله منابع طبیعی مرتع اعلام شده که سرمایه گذاری عمده تهران در بخش مسکن را شامل می شود و برخی کارشناسان مسکن ادعا کردند درآن 200 هزار واحد مسکونی ساخته شده این روند سرمایه گذاری در بخش مسکن در دولت قبل در تهران را دچار مشکل می کند.  
از چهار عامل فوق که افزایش قیمت مسکن را باعث می شد سه عامل به قوت حود باقی است و عامل سوم به شدت رو به رشد است اما هیچ کدام از اینها اثر سقوط قیمت نفت را  در تعیین قیمت مسکن حذف نمی کند اما تعدیل می کند .

بر اساس مطالب  شما عوامل مالی کاهش قیمت مسکن را می طلبد و عوامل غیر مالی افزایش قیمت مسکن را،  ولی برآیند آن کاهش قیمت مسکن را اجتناب ناپذیر می کند اساسا قیمت مسکن تا کنون چقدر نسبت به اوج آن در سال 91 کاهش داشته است ؟
به اظهار رئیس اتحادیه بنگاهداران مسکن در آبان 94 نسبت اسفند 91  قیمت مسکن در تهران به شرح ذیل کاهش یافته است :در مناطق غربی تهران آپارتمان متری 7 میلیون متری 4 میلیون تومان، در شمال تهران آپارتمان متری 17میلیون متری 12میلیون تومان،در جنوب تهران آپارتمان متری 4 میلیون متری 6/2 میلیون تومان، در وضع موجود این قیمت ها حداقل 10 درصد دیگر کاهش یافته است و این روند ادامه دارد.

قیمت مسکن تا چه میزان کاهش می یابد ؟
در حوزه مسکن مکانیزم کاهش قیمت به این صورت است که ابتدا معاملات کاهش می یابد و در مرحله بعد قیمت سقوط کند.

به عبارت دیگر برای پیش بینی قیمت مسکن در آینده باید به سیر معاملات مسکن توجه شود؟
تعداد معاملات مسکن در اسفند در کل کشور 57 هزار بوده و این معادل تعداد فوتی های کشور است اگر هر فوت یک معامله مسکن را باعث شود تعداد معاملات مسکن کم و زیاد در حد تعداد فوتی های کشور است این نشان می دهد معاملات مسکن بسیار حداقلی است و در مرحله بعد قیمت سقوط می کند.

قیمت مسکن در ایران چقدر گران است به عبارت دیگر قیمت مسکن حداکثر چقدر در ایران سقوط می کند ؟
متوسط قیمت یک متر واحد مسکونی فروش رفته در کشور در سال 94 بالغ بر 1.5 میلیون تومان بوده است که با نفت 35 دلاری منطبق است، معدل قیمت خانه های فروش رفته در کل کشور بالانیست، در معدل قیمت خانه هائی که در کشور فروش رفته حباب وجود ندارد اما معدل قیمت مسکن در کلان شهر ها و تهران بالاست، قیمت مسکن در کلان شهر ها و بالاخص تهران بیشتر باید سقوط کند.


شما می گویید ابتدا تقاضا برای مسکن کاهش می یابد یا معاملات کم می شود و سپس قیمت پائین می آید و قیمت مسکن در کل کشور حبابی نیست بلکه مشکل فقط به کلان شهر ها مربوط میشود و در کلان شهر ها مشکل عمدتا به تهران مربوط می شود آیا آمار هم نشان می دهد آمار معاملات در تهران کاهش یافته است ؟
به محدودیت های مذکور، اگر یک نکته دیگر را اضافه کنید  بهتر وضع را نشان می دهد، در تهران خانه های لوکس حبابی تر است تا خانه های غیر لوکس ، یعنی ضمن اینکه قیمت ها در کلان شهر ها حبابی است و نه بقیه کشور ، در تهران حباب بیشتر از بقیه کلان شهر هاست و در تهران نیز واحد های لوکس خباب بیشتری دارد تا واحد های غیر لوکس ، آمار هم این را نشان می دهد ،21 درصد از آپارتمان های فروش رفته در تهران در اسفند بالای 550 میلیون تومان بوده ( 2759 واحد ) که با توجه به وسعت تهران تقریبا یعنی صفر.

نهایتا پیش بینی شما از قیمت مسکن در آینده جیست ؟
مسکن در تهران و نه در کشور متناسب با نفت 110 دلاری قیمت گذاری شده و باید متناسب با قیمت نفت و در سطح وسیع تر و جامع تر، معادل برآیند عومل مالی و غیر مالی کاهش یابد، ، قیمت مسکن بیش از حد قیمت گذاری شده و باید کاهش یابد البته مهاجرت از مناطق درگیر بحران آب و گرد و خاک این بحث را تعدیل می کند نیاز جوانان به مسکن هم باز هم اثر گذار است اما همچنان قیمت مسکن بیش از قدرت خرید معدل جامعه است

بخش مسکن چگونه می تواند وارد فاز رونق شود ؟
قیمت خانه کلنگی در تهران نسبت به سال 63 حدود برار شده اما قدرت خرید مردم هزار برابر نشده است، مشکل اینجاست که رشد قیمت مسکن بیش از رشد قدرت خرید مردم بوده و دو راه حل بیشتر متصور نیست یا باید قدرت خرید مردم افزایش یابد که با نفت 35 دلاری ممکن نیست یا اینکه باید قیمت پائین بیاید و اگر قیمت متناسب پائین نیاید رکود میشود یعنی معاملات مسکن کاهش می یابد(قلت معاملات مسکن در تهران واکنش بازار به بالابودن قیمت است ) اگر آمار معاملات مسکن در مورد واحدهای بالای 850 میلیون تومان در اسفند 94 بررسی شود فقط 1037 واحد مسکونی به فروش رفته که گواه توقف نسبی فروش آپارتمان های لوکس است، انتظار می رود قیمت آپارتمان های لوکس در تهران سقوط بیشتری داشته باشد چون روند معاملات کاهش قابل ملاحظه ای را نشان می دهد

آیا فقط عواملی که اشاره کردید اعم از مالی و غیر مالی در قیمت مسکن موثر است و عامل دیگری موثر نیست؟
چرا سرمایه گذاری در تهران غلط انجام شده و این دیگر ربطی به قیمت نفت ندارد متوسط واحد های مسکونی ساخته شده در تهران 130 تا 140 متر است در حالیکه تنها 15 درصد از واحد های فروش رفته در تهران در اسفند 94 بالای 130 متر بوده است، مسکن برای کسانی ساخته میشومد که در تهران وجود ندارند این ارتباطی با قیمنت نفت ندارداین سرمایه گذاری غلط است ریشه بحران مسکن به سقوط قیمت نفت بازمی گردد که با تولید مسکن غیر متناسب با نیاز جامعه تشدید شده است
اطلاعات ذیل که مربوط به سال 1393 در شهر تهران است به خوبی این فرایند را نشانت می دهد :
الف- مجموع مساحت زیربنای تعیین شده در پروانه های احداث ساختمان صادر شده از سوی شهرداری های شهر تهران حدود 15688 هزار متر مربع بوده
ب- تعداد واحد مسکونی پیش بینی شده در پروانه های احداث ساختمان صادر شده از سوی شهرداری های شهر تهران بالغ بر 83112 واحد بوده است
ح-متوسط زیر بنای واحد های مسکونی در تهران بر اساس اطلاعات فوق 189 متر است با کسر مشاعات از 189 متر ، ساخت واحد مسکونی با این متراژ با واقعیت های شهر تهران منطبق نیست

مطالب شما بر این اساس است که عوامل مالی باعث کاهش قیمت مسکن و عوامل غیر مالی باعث افزایش قیمت مسکن میشود اما برآیند این دو، باعث کاهش قیمت مسکن می شود برآیند را چگونه محاسبه می کنید؟ چه شاخصی این برآیند را نشان می دهد ؟
اساس حرف من این است که رشد قیمت مسکن در تهران بسیار بیش از رشد قدرت خرید  مردم این کلان شهر بوده و لذا قیمت باید تا انطباق قیمت با قدرت خرید کاهش یابد اما این مسئله چسبندگی دارد و جامعه مقاومت می کند و اکنون اقتصاد  در فاز مقاومت است اما در فازمقاومت، معاملات مسکن کاهش می یابد اما شاخص : به اظهار مشاور وزیر مسکن در سال 1381 وام بانکی در تهران برای خرید یک آپارتمان 75 متری معادل 60 درصد قیمت آپارتمان بود و اکنون وام بانکی متعلقه تنها کفایت خرید 10 متر مربع آپارتمان 75 متری در تهران را دارد  این نشان می دهد رشد قیمت مسکن بسیار بیش از رشد قدرت خرید قشر متوسط و ضعیف بوده و علاوه بر آن رشد  قیمت مسکن ، بسیار بیش از رشد توان وام دهی بانکها بوده است. 

قیمت مسکن در کلان شهر ها را بحث کردید اما به پیش بینی  قیمت مسکن در بقیه ایران نپرداختید ؟
در مناطق درگیر کم آبی، قیمت مسکن روند به شدت رو به نزولی خواهد داشت . معاملات به شدت کاهش می یابد اما در مناطقی که بحران آب وجود ندارد مثل دو استان شمالی یا مناطق زیادی در آذر بایجان مثل مرند، به سبب کاهش درآمد ارزی و کاهش اجباری واردات ، کشاورزی رشد می کند و اقتصاد پویایی خود را خواهد داشت سقوط قیمت نفت ، در مناطقی که بحران آب، جدی نیست رونق اقتصادی به همراه دارد.

تحلیل شما نگاهی سه ساله به اقتصاد را تداعی می کند دریک نگاه طولانی رو به جلو چی ؟
باید یک آینده نگری ده ساله به اقتصاد داشت و بر بنیاد آینده نگری ده ساله آینده راپیش بینی کرد. در نگاه ده ساله بزرگترین مشکل ایران که همه مشکلات دیگر را تحت الشعاع قرار می دهد بحران اشتغال است. همه منابع دیر یا زود برای حل بحران اشتغال بسیج می شود. در آن حالت، حتی اگر قیمت نفت مجددا گران شود درآمد نفتی نمی تواند به سمت مسکن هدایت شود و اقتصاد مجدد مسکن محور شود. اقتصاد در آینده "اشتغال محور"  می شود و وقتی اقتصاد "اشتغال محور" شد، سرمایه ها به سمت مسکن حرکت نمی کند بازی مسکن در ایران پایان یافته است .

اما در رسانه ها موجی ایجاد شده که مسکن از اردیبهشت وارد فاز رونق می شود ؟
در زمستان 94 متوسط قیمت فروش نفت ایرات به گزارش اوپک 29 دلار بوده است که پول آن در بهار به اقتصاد تزریق می شود و انطباق اقتصاد ایران در بهار 95 با نفت 29 دلاری به کاهش شدید تقاضا منجر می شود. ممکن نیست با نفت 29 دلاری ، مسکن وارد فاز رونق شود در سال جاری و با نفت 35 دلاری ،درآمد صادرات نفت ، میعانات و فرآورده سهم دولت ، معادل 96 درصد کمک دولت به دو صندوق بازنشستگی است، یا نفت 29 دلاری درآمد دولت از صادرات انرژی، کفایت حقوق بازنشسگان را هم نمی دهد. به عبارت دیگر به استثنای حقوق بازنشستگان، دولت در هر زمینه ای در اقتصاد دخالت کند مردم باید پول آن را پرداخت کنند چگونه ممکن است وقتی دولت این گونه خرج می کند مسکن وارد فاز رونق شود البته در دوران سقوط قیمت نفت ، حداقل قیمت در سطج 29 یا 35 دلار  باقی نخواهد ماند در سال جاری نفت گران تر میشود اما این به معنای بازگشت به قیمت های گران گذشته در سال جاری نیست

شما ورود مسکن به فاز رونق در اردیبهشت را غیر واقعی می دانید ؟
29 درصد از سپرده های سیستم بانکی به تسهیلات تبدیل نشده و 49 درصد به دولت و 114 شرکت دولتی وام پرداخت شده که برگشت ندارد و بانکها فقط با 22 درصد سپرده ها کار می کنند و در بهار تغییری در این ارتیاط رخ نمی دهد، این بانکها هستند که در کنار دولت، قدرت خرید ایجاد می کند وقتی بانکها با 22 درصد ظرفیت خود فعال باشند و دولت جز در حقوق بازنشستگان، بقیه هزینه هایش باید بوسیله مردم تامین شود، انتظار ورود بخش مسکن به رونق غیر واقعی است.

• قیمت مسکن باید 40 درصد کاهش یابد تا معاملات رونق یابد
چه باید اتفاق بیفتد تا رونق به بخش مسکن بازگردد؟

قیمت مسکن بیش از قدرت خرید قشر متوسط و ضعیف رشد کرده قیمت مسکن باید 40 درصد کاهش یابد تا با سطح درآمد متعارف خانواده ها هم سطح شود تا معاملات راه بیفتد.

• سودی که بانکها از آغاز سال 92 به سپرده پرداخت می کنند از بازده اقتصاد بالاتر است
در سال آینده هم مسکن وارد فاز رونق نمی شود 
؟
سودی که بانکها از آغاز سال 92 به سپرده پرداخت می کنند از بازده اقتصاد بالاتر است. سه سال متوالی است که بانکها سودی که به سپرده می دهند از بازده اقتصاد بالاتر است،این روند تا ابد ادامه نخواهد داشت،این روند به کوچک شدن بانکها انجامیده است،بانکها دارند کوچک میشوند،بانکها دارند زیان می کنند، دیر یا زود بانکها ناتوانی خود را از پرداخت سودی که از آغاز سال 92 تعهد کرده اند اعلام می کنند، وقتی اعلام، تحقق یابد، سود ابرازی از آغاز 92 به بعد دود میشود، وقتی دود سفید از دود کش ها زباله کشید، مسکن وارد رکود سختی میشود، ممکن است دود سفید در سال 96 در آسمان قابل رویت شود، حباب سود سپرده در آسمان مسکن می ترکد.

• توسعه فیزیکی کلان شهر ها دیگر ممکن نیست
در افق ده ساله باید منتظر چه رویدادهایی باشیم ؟

دو بال شرق و غرب ایران ، بال شرق از چابهار تا سرخس و بال غرب از خوزستان تا ارومیه، اگر به حال خود رها شود، بال غرب بخاطر بی آبی و بال شرق به خاطر بحران گرد و خاک، به سمت تخلیه حمعیتی و مهاجرت به کلان شهر ها پیش می روند و کلان شهرها ظرفیت جذب آنها را ندارند، منابع کشور باید برای جلوگیری از تخلیه این دو بال، بسیج شود، هیچ راه دومی نیست، تهران را نم یشود از شهر 14 میلیونی ( قطب تهران و نه شهر تهران ) به قطب 20 میلیونی تبدیل کرد. تجدید سیاست ها در این دو زمینه منابع را به سمت بال شرق و غرب  هدایت می کند و نهایتا تجهیز منابع در کلان شهر ها برای مسکن را بسیار محدود می کند، توسعه فیزیکی کلان شهر ها دیگر ممکن نیست .

• نفت مجددا گران می شود
در افق ده ساله باید منتظر چه رویداد دیگری باشیم؟

نفت مجددا گران می شود و به کمک نفت گران، مجددا در ایران رونق میشود ، رونق و رکود در ایران به قیمت و حجم صادرات انرژی مربوط می شود، قیمت نفت دیر یا زود گران می شود و رکود فعلی به رونق تبدیل می شود.

از تاثیر بخش مسکن بر دیگر بخش ها در ایران سخنی به میان نیامد ؟
وقتی مسکن گران می شود مردم حس می کنند که ثروتمند تر شدند و بیشتر مصرف می کنند  و وقتی مسکن ارزان می شود حس فقر در مردم رشد می کند و کمتر مصرف می کنند، یکی از عوامل رکود فعلی یا قلت تقاضا به همین بر می گردد.

ارسال به توییتر
 
 

کلید واژه ها

 مسکن  محمد حسین ادیب

اخبار مرتبط

=========================================== 

 امیدواریم استحکام ، زیبائی و مهمتر از همه اعتبار فروشنده شرکت سرمایه گذاری توسعه ساختمان سپهر تهران متعلق به بانک صادرات)شما را ترغیب نماید تا در صورت نیاز به ملکی در شمال شهر تهران برای سکونت در محیطی دلپذیر و زیبا و یا سرمایه گذاری مطمئن ، یکی از خریداران این برج های آرامش بخش باشید.

اطلاعیه پیش فروش آپارتمان در خیابان فرشته تهران

 فروش ( پیش فروش ) آپارتمان در خیابان فرشته تهران

===============================
  قیمت آپارتمان در تهران ,  قیمت آپارتمان در تهران همشهری ,  قیمت آپارتمان در تهران همشهری آنلاین  , قیمت آپارتمان در تهران روی دیوار  ,  قیمت آپارتمان در تهرانپارس  ,  قیمت آپارتمان در کیش ,   قیمت آپارتمان در شهرک غرب , قیمت آپارتمان در شهرک اکباتان  ,  قیمت آپارتمان  ,  جدول قیمت آپارتمان در تهران  ,  جدول قیمت آپارتمان مناطق تهران  ,  جدول قیمت مسکن در مناطق تهران  ,  جدول افزایش قیمت مسکن مهر  ,  جدول قیمت مسکن در مناطق تهران  ,  قيمت مسكن در مناطق مختلف تهران+جدول  ,  قيمت مسكن در تهران  ,  قيمت مسكن در سال 94  ,  قیمت آپارتمان در تجریش ,  قیمت آپارتمان در شمال تهران  ,  قیمت خانه در شمال تهران  ,  قیمت مسکن در شمال تهران  , قیمت مسکن در شمال شرق تهران  ,    
 
----------------------------------

#ملک , #خرید ملک , خرید مسکن #آپارتمان , #خرید آپارتمان , #خرید ملک در تهران ,
 #,ویلا  , #آپارتماناداری ,
 #apartment  , #آپارتمان , # فروش آپارتمان#خرید آپارتمان , # رامسر, #شمال , #شمال تهران ,    
#خیابان فرشته , # آپارتمان خیابان آقا بزرگی , # خرید آپارتمان در خیابان فرشته تهران ,
=============
اطلاعیه فروش آپارتمانهای سند اداری و مغازهای تجاری
 فروش واحد های تجاری و آپارتمان های اداری در بر خیابان آزادی تهران : مغازه های داخل پاساژ مناسب برای موبایل ، کامپیوتر ، صنایع دانش بنیان ، صنایع پزشکی ،  دندانپزشکی  ، علوم آزمایشگاهی  و داروسازی
واحد های اداری در متراژ های 60 الی 110 متر مناسب برای دفاتر  کلیه شرکت ها
اول منطه زوج و فرد طرح ترافیک با تامین پارکینگ 100 درصد و دسترسی مترو ، BRT
----------------------------------------------------------------------

قیمت آپارتمان  قیمت آپارتمان  قیمت آپارتمان  قیمت آپارتمان  قیمت آپارتمان  قیمت آپارتمان  قیمت آپارتمان

 
 

 

خوش آمدید : فروش ( پیش فروش ) آپارتمان در خیابان فرشته تهران : جهت اطلاع از قیمت آپارتمان ها و بازدید پروژه با شماره های 02166122699 – 02166122692 -09109808524 حوزه فروش تماس حاصل فرمایید. https://sites.google.com/site/farasazehgostar/apartment-1 فروش آپارتمان سند اداری و واحدهای , مغازه , تجاری در خیابان آزادی تهران https://sites.google.com/site/farasazehgostar/apartment-5 فروش واحد های تجاری و آپارتمان های اداری در بر خیابان آزادی تهران : مغازه های داخل پاساژ مناسب برای موبایل ، کامپیوتر ، صنایع دانش بنیان ، صنایع پزشکی ، دندانپزشکی ، علوم آزمایشگاهی و داروسازی واحد های اداری در متراژ های 60 الی 110 متر مناسب برای دفاتر کلیه شرکت ها اول منطه زوج و فرد طرح ترافیک با تامین پارکینگ 100 درصد و دسترسی مترو ، BRT جهت اطلاع از قیمت آپارتمان ها و بازدید پروژه با شماره های 66122699 – 66122692 - 66120538-09109808524 حوزه فروش تماس حاصل فرمایید. #تهران #اداری #تجاری #مسکونی #مغازه #آپارتمان #ملک #املاک #خرید #فروش #قیمت #مغازه #فرشته #برج #رامسر #ویلا #قیمت آپارتمان #شمال https://sites.google.com/site/farasa رامسر- آپارتمان - فروش -خرید - آپارتمان اجاره ای - آپارتمان فروشی . + الهیه - املاک - باغ فروشی - تهیه مسکن - خرید آپارتمان - خرید خانه - رهن اجاره - رهنی - زعفرانیه . - زمین صنعتی - زمین فروشی - سوله - فردیس - فرمانیه - فروش آپارتمان - فروش خانه - فروش ویلا - فروش کلنگی . - فروشی - محمودیه - مسکن - مشارکت در ساخت - مشاورین املاک - مغازه - ملک - نیاوران - کارخانه - کرج - کلنگی - یوسف آباد - قیمت آپارتمان در تهران , قیمت آپارتمان در تهران همشهری , قیمت آپارتمان در تهران همشهری آنلاین , قیمت آپارتمان در تهران روی دیوار , قیمت آپارتمان در تهرانپارس , قیمت آپارتمان در کیش , قیمت آپارتمان در شهرک غرب , قیمت آپارتمان در شهرک اکباتان , قیمت آپارتمان , جدول قیمت آپارتمان در تهران , جدول قیمت آپارتمان مناطق تهران , جدول قیمت مسکن در مناطق تهران , جدول افزایش قیمت مسکن مهر , جدول قیمت مسکن در مناطق تهران , قيمت مسكن در مناطق مختلف تهران+جدول , قيمت مسكن در تهران , قيمت مسكن در سال 94 , قیمت آپارتمان در تجریش , قیمت آپارتمان در شمال تهران , قیمت خانه در شمال تهران , قیمت مسکن در شمال تهران , قیمت مسکن در شمال شرق تهران , اطلاعیه پیش فروش آپارتمان اداری و مغازه تجاری در بر خیابان آزادی تهران https://sites.google.com/site/farasazehgostar/ #تهران #اداری #تجاری #مسکونی #مغازه #آپارتمان #ملک #املاک #خرید #فروش #قیمت #مغازه #فرشته #برج #رامسر #ویلا #قیمت آپارتمان #شمال https://sites.google.com/site/farasa

ادامه مطلب ...

 

خبرهای تازه در حوزه مسکن : وام ساخت مسکن 150 میلیون تومان شد - 29 فروردین 95


خبرهای تازه در حوزه مسکن

وام ساخت 150 میلیون تومان شد

 
خبرهای تازه در حوزه مسکن : وام ساخت مسکن 150 میلیون تومان شد - 29 فروردین 95

نشست خبری امروز مدیرعامل مسکن حاوی اخبار مهم و تازه‌ای در حوزه تسهیلات‌دهی سال 1395 بود. افزایش وام ساخت مسکن، فروش اقساطی و همچنین افتتاح حساب امانی نزد این بانک از اهم این اخبار است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، محمد هاشم بت‌شکن با تشریح جزییات برنامه‌های بانک مسکن در سال جاری با اشاره سه اقدام مهم اجرایی در حوزه سیاست‌های اعتباری این بانک به افزایش سقف تسهیلات مشارکت مدنی ساخت اشاره کرد.

وی از دریافت مجوز از بانک مرکزی و تایید شورای پول و اعتبار برای بالابردن سقف فردی مشارکت ساخت که تا 80 درصد کل سرمایه‌گذاری در این بخش بدون احتساب قیمت زمین را در بر گرفته و به ازای آن تسهیلات پرداخت می‌کند سخن گفت.

به گفته مدیر عامل بانک مسکن شرکت‌های انبوه‌ساز می‌توانند به یک شرط تا حد 150 میلیون تومان به ازای هر واحد مسکونی تسهیلات دریافت کند.

آنطور که بت‌شکن اعلام کرده است شرکت‌های انبوه‌سازی که بتواند تکنولوژی جدید وارد کشور کرده و به ازای آن موجب صرفه‌جویی و بهره‌وری انرژی شوند از این مزیت برخوردارند که به ازای هر واحد مسکونی بتوانند 150 میلیون تومان تسهیلات دریافت کنند این رقم در شهرهای تهران، تبریز، کرج، مشهد، اهواز، شیراز و اصفهان قابل اجراست.

وی در توضیحات بیشتر گفت: انبوه‌سازانی در مراکز استان‌ها و شهرهای با جمعیت بالای 200 هزار نفر تا 130 میلیون تومان و در سایر شهرها تا 100 میلیون تومان می‌توانند از تسهیلات ساخت بهره‌مند شوند این در حالی است که اگر انبوه‌سازی بخواهد تسهیلات دریافت کرده، اما ساخت‌وساز وی با تکنولوژی جدید و صرفه‌جویی و بهره‌وری همراه نبوده و به عبارتی یک ساخت‌وساز معمولی داشته باشد در شهرهای نام برده شده تا 130 میلیون تومان، در مراکز استان‌ها و شهرهای بالای 200 هزار نفر 90 میلیون تومان و در سایر شهرها نیز تا 70 میلیون تومان به ازای هر واحد مسکونی تسهیلات مشارکت مدنی ساخت دریافت می‌کنند.

مدیر عامل بانک مسکن در ادامه به سیاست‌های در نظر گرفته شده برای شرکت‌های کوچک و متوسط و بزرگ فعال در تولید مصالح ساختمانی اشاره کرد.

وی گفت: در رابطه با شرکت‌های کوچک و متوسطی که در بخش مسکن و ساختمان کار می‌کنند، قرار است تا 80 درصد پیش فاکتور خرید ماشین‌آلات تسهیلات مشارکت مدنی با نرخ مصوب شورای پول و اعتبار پرداخت کنیم تا بتوانند نیاز تامین سرمایه در گردش آنها را تا حدی برطرف کنند.

بت‌شکن در رابطه با شرکت‌های بزرگ تولید مصالح ساختمانی نیز اعلام کرد که برای آنها حد اعتباری شامل ترکیبی از سیاست‌های اعتباری در نظر گرفته شده که می‌تواند به آنها کمک قابل توجهی کند.

طرح تضمین معاملات فروش اقساطی اجرا می‌شود

خبر دیگری که مدیر عامل بانک مسکن به آن اشاره داشت بحث فروش اقساطی بود که مدت‌ها مطرح و این بانک با انبوه‌سازان در رابطه با آن مذاکرات بسیاری داشته است.

بنابر آنچه بت‌شکن توضیح داد، کلیه انبوه‌سازان عضو انجمن صنفی می‌توانند با مراجعه به شعب اصلی و مرکزی بانک مسکن در استان‌ها و همچنین شش شعبه اصلی این بانک در تهران از این طرح استفاده کنند.

بر این اساس انبوه‌سازان می‌توانند تا 50 درصد قرار‌داد که سقف بدهی تضمینی بیش از 150 میلیون تومان نباشد و همچنین اقساط ماهیانه به بیش از سه میلیون تومان نرسد از این طرح استفاده کنند در عین حال که باید پلاک واحد مسکونی دارای پروانه معتبر بوده و بیش از 10 سال از آن نگذشته باشد.

این طرح در حالی اجرا می‌شود که بنا بر گفته مدیرعامل بانک مسکن با توجه به این‌که انبوه‌سازان می‌خواهند واحدهای مسکونی خود را بدون دریافت تسهیلات و با توافق بین خود و خریدار به فروش رسانده اما از عدم پرداخت اقساط همواره نگران هستند با ورود به بانک مسکن و تضمین معاملات فروش اجرایی می‌شود در این حالت اگر قسطی با تاخیر پرداخت شود، این بانک مسکن خواهد بود که نسبت به واریز آن اقدام خواهد کرد. از دیگر شرایط مربوط به دوره اقساط و 50 ماهه بودن آن است. در طرح تضمین معاملات فروش اقساطی نرخ کارمزد موثری که بانک مسکن دریافت می‌کند حداکثر 2.3 درصد است.

حساب‌های امانی فعال می‌شود

فعال‌سازی حساب‌های امانی دیگر موضوع مطرح شده در نشست خبری امروز بت‌شکن بود.

آنطور که مدیر عامل بانک مسکن در رابطه با این طرح توضیح داد پیش فروشنده باید یک حساب کوتاه مدت نزد بانک مسکن باز کند در این حالت خریدار مبلغ پیش فروش را به این حساب واریز و بانک مسکن نیز با نظر مهندسین ناظر و طبق پیشرفت فیزیکی کار مطابق با قرار‌داد بین طرفین مبلغ پیش‌فروش را به حساب پیش‌فروشنده واریز می‌کند.

وی در رابطه با کارمزد بانک مسکن در مورد حساب‌های امانی نیز گفت که برای هر قرار‌داد مبلغ ثابت 100 هزار تومان و در مجموع نیم درصد کل ارزش قرار‌داد دریافت خواهد شد.

بت‌شکن به سایر برنامه‌های این بانک در سال جدید نیز اشاره داشت و گفت: ارائه‌ تسهیلات برای تکمیل مسکن مهر تا سقف 55 هزار میلیارد تومان، تاسیس صندوق‌های جدید مسکن و ساختمان، توسعه راهکارهای جدید تامین مالی از طریق انتشار اوراق مالی در بازار سرمایه، جذب سرمایه‌گذاری خارجی به ویژه از طریق ایرانی‌های خارج کشور و همچنین راه‌اندازی لیزینگ مسکن با مجوز بانک مرکزی در دستور کار این بانک قرار دارد.

سرمایه 5 هزار میلیاردی بانک مسکن با فروش اموال وزارت راه

مدیر عامل بانک مسکن از تصویب افزایش سرمایه بانک مسکن در قالب بودجه 1395 در مجلس خبر داد و گفت: بنابر مصوبه مجلس با پیشنهاد افزایش سرمایه این بانک موافقت شده و براین اساس پنج هزار میلیارد تومان از اموال غیرمنقول وزارت راه و شهرسازی به فروش رسیده و به عنوان افزایش سرمایه بانک مسکن اعمال خواهد شد که این موضوع موجب بالارفتن توان تسهیلات‌دهی بانک می‌شود.

ارسال به توییتر

اخبار مرتبط

  قیمت آپارتمان در تهران ,  قیمت آپارتمان در تهران همشهری ,  قیمت آپارتمان در تهران همشهری آنلاین  , قیمت آپارتمان در تهران روی دیوار  ,  قیمت آپارتمان در تهرانپارس  ,  قیمت آپارتمان در کیش ,   قیمت آپارتمان در شهرک غرب , قیمت آپارتمان در شهرک اکباتان  ,  قیمت آپارتمان  ,  جدول قیمت آپارتمان در تهران  ,  جدول قیمت آپارتمان مناطق تهران  ,  جدول قیمت مسکن در مناطق تهران  ,  جدول افزایش قیمت مسکن مهر  ,  جدول قیمت مسکن در مناطق تهران  ,  قيمت مسكن در مناطق مختلف تهران+جدول  ,  قيمت مسكن در تهران  ,  قيمت مسكن در سال 94  ,  قیمت آپارتمان در تجریش ,  قیمت آپارتمان در شمال تهران  ,  قیمت خانه در شمال تهران  ,  قیمت مسکن در شمال تهران  , قیمت مسکن در شمال شرق تهران  ,    
 
----------------------------------

#ملک , #خرید ملک , خرید مسکن #آپارتمان , #خرید آپارتمان , #خرید ملک در تهران ,
 #,ویلا  , #آپارتماناداری ,
 #apartment  , #آپارتمان , # فروش آپارتمان#خرید آپارتمان , # رامسر, #شمال , #شمال تهران ,    
#خیابان فرشته , # آپارتمان خیابان آقا بزرگی , # خرید آپارتمان در خیابان فرشته تهران ,
=============
اطلاعیه فروش آپارتمانهای سند اداری و مغازهای تجاری
 فروش واحد های تجاری و آپارتمان های اداری در بر خیابان آزادی تهران : مغازه های داخل پاساژ مناسب برای موبایل ، کامپیوتر ، صنایع دانش بنیان ، صنایع پزشکی ،  دندانپزشکی  ، علوم آزمایشگاهی  و داروسازی
واحد های اداری در متراژ های 60 الی 110 متر مناسب برای دفاتر  کلیه شرکت ها
اول منطه زوج و فرد طرح ترافیک با تامین پارکینگ 100 درصد و دسترسی مترو ، BRT
----------------------------------------------------------------------

  

 

خوش آمدید : فروش ( پیش فروش ) آپارتمان در خیابان فرشته تهران : جهت اطلاع از قیمت آپارتمان ها و بازدید پروژه با شماره های 02166122699 – 02166122692 -09109808524 حوزه فروش تماس حاصل فرمایید. https://sites.google.com/site/farasazehgostar/apartment-1 فروش آپارتمان سند اداری و واحدهای , مغازه , تجاری در خیابان آزادی تهران https://sites.google.com/site/farasazehgostar/apartment-5 فروش واحد های تجاری و آپارتمان های اداری در بر خیابان آزادی تهران : مغازه های داخل پاساژ مناسب برای موبایل ، کامپیوتر ، صنایع دانش بنیان ، صنایع پزشکی ، دندانپزشکی ، علوم آزمایشگاهی و داروسازی واحد های اداری در متراژ های 60 الی 110 متر مناسب برای دفاتر کلیه شرکت ها اول منطه زوج و فرد طرح ترافیک با تامین پارکینگ 100 درصد و دسترسی مترو ، BRT جهت اطلاع از قیمت آپارتمان ها و بازدید پروژه با شماره های 66122699 – 66122692 - 66120538-09109808524 حوزه فروش تماس حاصل فرمایید. #تهران #اداری #تجاری #مسکونی #مغازه #آپارتمان #ملک #املاک #خرید #فروش #قیمت #مغازه #فرشته #برج #رامسر #ویلا #قیمت آپارتمان #شمال https://sites.google.com/site/farasa رامسر- آپارتمان - فروش -خرید - آپارتمان اجاره ای - آپارتمان فروشی . + الهیه - املاک - باغ فروشی - تهیه مسکن - خرید آپارتمان - خرید خانه - رهن اجاره - رهنی - زعفرانیه . - زمین صنعتی - زمین فروشی - سوله - فردیس - فرمانیه - فروش آپارتمان - فروش خانه - فروش ویلا - فروش کلنگی . - فروشی - محمودیه - مسکن - مشارکت در ساخت - مشاورین املاک - مغازه - ملک - نیاوران - کارخانه - کرج - کلنگی - یوسف آباد - قیمت آپارتمان در تهران , قیمت آپارتمان در تهران همشهری , قیمت آپارتمان در تهران همشهری آنلاین , قیمت آپارتمان در تهران روی دیوار , قیمت آپارتمان در تهرانپارس , قیمت آپارتمان در کیش , قیمت آپارتمان در شهرک غرب , قیمت آپارتمان در شهرک اکباتان , قیمت آپارتمان , جدول قیمت آپارتمان در تهران , جدول قیمت آپارتمان مناطق تهران , جدول قیمت مسکن در مناطق تهران , جدول افزایش قیمت مسکن مهر , جدول قیمت مسکن در مناطق تهران , قيمت مسكن در مناطق مختلف تهران+جدول , قيمت مسكن در تهران , قيمت مسكن در سال 94 , قیمت آپارتمان در تجریش , قیمت آپارتمان در شمال تهران , قیمت خانه در شمال تهران , قیمت مسکن در شمال تهران , قیمت مسکن در شمال شرق تهران , اطلاعیه پیش فروش آپارتمان اداری و مغازه تجاری در بر خیابان آزادی تهران https://sites.google.com/site/farasazehgostar/ #تهران #اداری #تجاری #مسکونی #مغازه #آپارتمان #ملک #املاک #خرید #فروش #قیمت #مغازه #فرشته #برج #رامسر #ویلا #قیمت آپارتمان #شمال https://sites.google.com/site/farasa

ادامه مطلب ...

 

بررسی مختصری در ارتباط با بازاریابی املاک به شیوه سنتی تا روش های مدرن امروزی - 29 فروردین 95


New marketing civilians
 

10 معبر تلگرامی رونق مسکن

نسل پنجم بازاریابی ملکی به‌عنوان جدیدترین روش جذب مشتری در معاملات مسکن هم‌اکنون با اضافه شدن یک مکمل تازه، بازار خرید و فروش ملک را با 10 مزیت عمده همراه کرده است.

 مکمل نسل پنجم بازاریابی ملکی در حالی به تازگی به حوزه جذب مشتری برای آپارتمان‌های مسکونی و سایر املاک وارد شده که این شیوه اخیرا در شهر تهران و چند شهر دیگر، عامل ایجاد تحولات مهمی در مثلث بازار ملک شامل خریدار، فروشنده و واسطه ملکی است. تا پیش از آغاز نسل پنجم بازاریابی برای معاملات مسکن، فرآیند جذب مشتری برای فایل‌های فروش ملک، چهار مرحله عمده را پشت سر گذاشته است. این در حالی است که با تکمیل پنجمین نسل از این پروسه مزایای قابل‌توجهی متوجه هر یک از سه ضلع مثلث بازار مسکن خواهد شد. نسل اول بازاریابی ملکی به دورانی بر می‌گردد که دلالی غیررسمی، مهم‌ترین مرجع خرید و فروش ملک در شهرها محسوب می‌شد. به گزارش دنیای اقتصاد ، طی بیش از نیم قرن گذشته، معاملات خرید و فروش مسکن عمدتا از طریق واسطه‌های ملکی انجام می‌شد که فارغ از هر گونه چارچوب و انسجام خاصی به صورت مجزا به بازاریابی برای فروش املاک می‌پرداختند. حدود نیم قرن پیش، با هدایت حرفه دلالی ملک به مسیری رسمی، فعالیت واسطه‌های ملکی در قالب تشکیل آژانس‌های معاملات ملکی ساماندهی شد و از آن پس واسطه‌ها با کسب مجوز رسمی مجاز به فعالیت و دریافت حق کمیسیون از طرفین معاملات شدند.

با انسجام فعالیت واسطه‌های ملکی، واسطه‌گری غیررسمی در محیط‌هایی غیر از بنگاه‌های مسکن محدود و به تدریج بسیار کمرنگ و در اغلب موارد به‌طور کامل محو شد. این در حالی است که طی چند دهه اخیر نسل سوم بازاریابی ملکی از طریق انتشار آگهی نامه‌های مطبوعاتی، حاوی فایل‌های مربوط به املاک فروشی، رواج پیدا کرد. به این ترتیب متقاضیان فروش واحدهای مسکونی و سایر املاک اعم از واسطه‌های ملکی و همچنین مالکانی که قصد فروش ملک خود را داشتند این بار از طریق چاپ آگهی در روزنامه‌ها، اقدام به جذب مشتری کردند.

امکانات نهفته در نسل پنجم بازاریابی ملک
در شرایطی که نسل دوم و سوم و به صورت محدود نسل اول بازاریابی ملکی به موازات هم ادامه داشت، از حدود یک دهه گذشته با گسترش نقش فناوری‌های جدید در فعالیت‌های اقتصادی، نسل چهارم بازاریابی ملکی از طریق راه‌اندازی سایت‌های اینترنتی خرید وفروش ملک هم رواج پیدا کرد تا این بار آژانس‌های املاک و سایر فعالان این حوزه بتوانند از طریق انتشار آگهی در فضای مجازی فایل‌های خود را به تعداد بیشتری از متقاضیان ارائه کنند. اما، نسل پنجم بازاریابی ملکی با رواج استفاده از شبکه اجتماعی تلگرام در میان کاربران ایرانی به‌عنوان جدیدترین شیوه جذب مشتری برای املاک فروشی به تازگی امکان استفاده از قابلیت‌های نهفته در روش‌های مجازی تبلیغات ملکی را در اختیار مثلث بازار ملک قرار داده است.

انتشار تصاویر واقعی از فضای داخلی و نمای بیرونی آپارتمان‌های مسکونی و فایل‌های املاک فروشی به‌وسیله تلفن همراه از طریق کانال‌های تلگرام، هم‌اکنون به‌عنوان مکمل نسل پنجم بازاریابی ملکی امکانات و قابلیت‌های جدیدی را در اختیار متقاضیان خرید وفروش مسکن و مشاوران املاک قرار می‌دهد که تا پیش از این وجود نداشت. در واقع شیوه‌ای که از حدود یک دهه قبل در کشورهای پیشرفته به‌عنوان مکمل تبلیغات اینترنتی در نسل چهارم بازاریابی ملکی تجربه شد هم‌اکنون به‌عنوان مکمل نسل پنجم جذب مشتری در بازار مسکن پایتخت و چند شهر بزرگ در حال رشد است.

طی 10 سال اخیر، استفاده از تصاویر واقعی از نمای بیرونی و فضای داخلی املاک فروشی در کنار انتشار متن آگهی مربوط به شرایط فروش ملک، به‌عنوان تقویت کننده نسل چهارم بازاریابی ملکی یعنی انتشار آگهی در سایت‌های اینترنتی در کشورهای پیشرفته تجربه شد. این تجربه موفق که مزیت‌های زیادی برای خریدار، فروشنده و واسطه‌های ملکی در بر داشت، با تاخیر 10 ساله هم‌اکنون به نسل پنجم بازاریابی در پایتخت و چند شهر بزرگ کشور یعنی بازاریابی ملکی از طریق شبکه اجتماعی تلگرام رسیده است.

ظرفیت 22 میلیونی تبلیغات ژورنالی
شبکه اجتماعی تلگرام که مطابق با آخرین آمارها تا پایان سال 94 حدود 15 میلیون نفر کاربر فعال و 7 میلیون کاربر غیرفعال در کل کشور دارد، طی یکسال گذشته به ظرفیت بزرگی برای تبلیغات ملکی تبدیل شده است که با تقویت این روش با استفاده از تصاویر املاک فروشی، تحول مهمی در نسل پنجم بازاریابی ملکی در حال وقوع است. بازاریابی تصویری در گروه‌ها و کانال‌های تلگرامی می‌تواند 10 گشایش بزرگ در معاملات مسکن به‌خصوص در مقطع زمانی حاضر که فاز خروج از رکود و دوران پیش رونق شروع شده است، را به همراه داشته باشد. نیمی از این 10 مزیت عمده بازاریابی تصویری در فضای تلگرام براساس الگوی جهانی فروش تصویری املاک، قابلیت عینی پیدا کرده و به‌عنوان یک روش موفق هم‌اکنون در اغلب کشورهای پیشرفته مبنای خرید و فروش ملک قرار گرفته است.

حذف بعد زمان و مکان در پروسه خرید و فروش ملک اولین مزیت بازاریابی تصویری املاک در شبکه‌های اجتماعی و سایت‌های اینترنتی است. امکان مشاهده تصاویر واقعی از نمای بیرونی و فضای داخلی املاک، در شبکه‌های اجتماعی، محدودیت‌های زمانی و مکانی برای بازدید از فایل‌های فروش ملک را از بین می‌برد و کاربران سایت‌های اینترنتی و شبکه‌های اجتماعی همچون تلگرام می‌توانند در هر زمان و هر مکانی فایل‌های فروش ملک را برای انتخاب مناسب‌ترین آنها مشاهده کنند.

دومین مزیت تقویت نسل پنجم بازاریابی ملکی به از بین رفتن نیاز به مراجعه فیزیکی در جست و جوی اولیه برای خرید ملک بر می‌گردد. در واقع امکان مشاهده تصاویر فایل‌های فروش مسکن، مراجعه برای خرید هر کدام از این فایل‌ها را منوط به کسب رضایت اولیه از هر کدام از این فایل‌ها در نتیجه بازدید مجازی می‌کند. بنابراین متقاضی خرید ملک هرگز وقت خود را برای بازدید از املاکی که در همان نگاه اول مورد رضایت وی واقع نمی‌شود، هدر نمی‌دهد.

انتشار و امکان بازدید از فایل‌های فروش املاک به‌صورت ارزان‌تر و آسان‌تر سومین مزیت بازاریابی تصویری در بازار مسکن است. از سوی دیگر، امکان تصمیم‌گیری سریع و کاهش شدید زمان مورد نیاز برای بازاریابی و جست‌وجوی مشتری به‌عنوان چهارمین مزیت این روش تبلیغات ملکی مطرح است. تسریع زمان ملک یابی و سهولت مشاهده املاک فروشی برای متقاضیان شاغل، پنجمین مزیت قابل توجه در بازاریابی تصویری محسوب می‌شود.

علاوه‌بر 5 مزیت ذکر شده، طی 10 سال گذشته، استفاده از روش بازاریابی تصویری املاک در کشورهایی مانند انگلیس و آمریکا به‌عنوان جوامع پیشرفته و ترکیه و امارات به‌عنوان دو کاربر موفق این روش بازاریابی ملکی، پنج مزیت دیگر را برای مثلث بازار ملک در این کشورها – خریدار، فروشنده و واسطه‌های ملکی – به همراه داشته است.

امکان مقایسه فایل‌های مشابه فروش ملک به‌عنوان مثال در گروه‌های 5 تایی، امکان ارائه اطلاعات مکمل حقوقی، فنی و اقتصادی برای خرید یا اجاره املاک و امکان اظهار نظر حقوقی خریداران بعد از انجام معامله بابت ویژگی‌های محله و ساختمانی که به تازگی در آن مستقر شده اند، سه مزیت عمده دیگر از این 10 مزیت هستند. این در حالی است که فراهم شدن امکان مشاوره رایگان به صورت زنده و صوتی از طریق میزگردهای مجازی متخصصان فروش املاک، نهمین مزیت تبلیغات تصویری تجربه شده در شبکه‌های اجتماعی و سایت‌های اینترنتی بازاریابی ملکی در کشورهای پیشرفته است.

همچنین فعالان بازار ملکی در برخی از این کشورها با استفاده از این روش بازاریابی ملکی، با اطلاع از نوع شغل، موقعیت جغرافیایی اقوام، دوستان و آشنایان متقاضیان خرید ملک و روحیات و تعاملات اجتماعی آنان، اطلاعات کاربردی مهمی را در اختیار آنان قرار می‌دهند. این اطلاعات می‌تواند شامل معرفی محلاتی با سطح مطلوب دسترسی به خدمات، راه ها، حمل و نقل عمومی و... باشد یا به‌عنوان مثال اطلاعاتی را در مورد محلات جرم خیز یا محلاتی که از طرف خریداران قبلی به‌عنوان محلات مطلوب و محبوب شناخته شده‌اند در اختیار متقاضیان خرید ملک قرار دهد.

بازاریابی برتر برای نوسازها
کارشناسان بازاریابی ملکی، معرفی فایل‌های فروش ملک با استفاده از تصاویر واضح از نمای بیرونی و فضای داخلی آنها را روشی برتر در مقایسه با سایر شیوه‌های بازاریابی، برای املاک و آپارتمان‌های نوساز می‌دانند. به اعتقاد آنان، در حال حاضر که حجم عمده معاملات مسکن در انحصار واحدهای نوساز است و از طرفی عمده تقویت قدرت خرید از مجرای تسهیلات مسکن مخصوص زوج‌های جوان خانه اولی طراحی شده که عمده آنان شاغل هستند، تبلیغات تصویری با توجه به 10 مزیت گفته شده بهترین شیوه برای بازاریابی املاک نوساز و مصرفی است. همچنین این روش با اتصال آسان‌تر و سریع‌تر طرفین معاملات و واسطه‌های ملکی به یکدیگر، نقش مهمی در برون رفت از رکود و افزایش حجم معاملات مصرفی خرید مسکن دارد.

تجربه دنیا در بازاریابی تصویری ملک
 شما می‌توانید با استفاده از اینترنت در همین لحظه، در هر کجای دنیا که می‌خواهید خانه مورد نظر خود را جست‌وجو کنید. در دنیای امروز سایت‌های خرید و فروش آنلاین مسکن هر روز پیشرفته‌تر می‌شوند و فرهنگ استفاده از‌ این سایت‌ها به سرعت در حال فراگیر شدن است تا جایی که دیگر شغل «معاملات ملکی» در دنیا در حال از بین رفتن است و تنها بنگاه‌هایی که توانسته‌اند خود را وارد این شبکه‌های مجازی خرید و فروش کنند می‌توانند به ادامه شغل خود امیدوار باشند.

امکانات متنوع این سایت‌ها در کنار صرفه‌جویی در وقت و حذف پورسانت دلالان مسکن در واقع راز موفقیت آنها است. این سایت‌ها در بازار رقابتی با یکدیگر امکانات خاصی را برای کاربران فراهم می‌کنند که در نهایت مستاجران، خریداران و صاحبان ملک‌ ترجیح می‌دهند از این سایت‌ها استفاده کنند. در اکثر این سایت‌ها اطلاعاتی از قبیل قیمت‌، تعداد اتاق‌ خواب‌ها، امکانات موجود در خانه، مدت ساخت، مکان دقیق و عکس‌هایی از داخل، خارج و اطراف ملک وجود‌ دارد و فقدان هر کدام از این اطلاعات باعث کاهش شدید بازدید‌کننده و دیده شدن ملک در سایت می‌شود. اما در کنار این اطلاعات کاملی که داده شده‌است، بعضی از سایت‌ها برای جذب مشتری خدمات جدیدی را ارائه کرده‌اند، در آمریکا سایت‌هایی مانند: «سایبرهوم»، اطلاعات ملک‌های هر منطقه را به صورت طبقه‌بندی شده و لیستی یا نقشه‌ای در آورده‌است و خریدار با یک نگاه می‌تواند اطلاعات بازار کلی آن ناحیه را دریافت کند. همچنین مقالاتی برای بالا بردن سطح اطلاعات خریداران، مستاجران و مالکان در حوزه مسکن در کتابخانه این سایت قرار گرفته‌است. سایت «هومز» امکان استفاده آسان از سایتش را از طریق نصب اپلیکیشن بر گوشی‌های تلفن‌همراه فراهم کرده است. سایت «ریلتور» که وابسته به موسسه ملی معامله‌گران مسکن است لیست‌هایش را در مورد جزئیات ملک‌های معاوضه شده، تغییر قیمت‌های مسکن و عکس‌ها و ویدئو‌های متنوع از خانه‌‌هایی که آماده فروش یا اجاره هستند هر 15 دقیقه به روز می‌کند و تازه‌ترین اخبار را در دسترس مردم قرار می‌دهد. سایت «تورولیا» با کنار هم قرار دادن متخصصان مسکن امکان ارتباط مستقیم آنلاین را به‌صورت صوتی برای کاربران خود فراهم کرده‌است. همچنین کاربران می‌توانند تجربه‌های شخصی خود را در مورد خرید مسکن به صورت صوتی در سایت بگذارند. امکان مقایسه در کنارهم 5خانه و فیلتر‌هایی که برای جست‌وجو وجود دارند از دیگر دلایل محبوبیت این سایت است. سایت «زیلوو» نیز امکان پرسش و پاسخ بین متخصصان و مردم را فراهم کرده‌است. این سایت از تمامی مردم دعوت کرده تا اطلاعات خانه‌هایشان را حتی اگر قصد خرید و فروش ندارند، وارد کنند؛ در نتیجه کاربران سایت می‌توانند موقعیت خانه‌ای که می‌خواهند و قیمت‌های کلی منطقه مورد نظر خود را متوجه شوند. سامانه زیلو «zillow» در آمریکا یکی از این نمونه‌های موفق است که در آن می‌توان تمام آپارتمان‌ها و املاک فروشی یا اجاره‌ای را با وارد کردن کد منطقه مشاهده کرد.

در این سامانه تمام مشخصات، قیمت پیشنهادی و سایر شرایط فروش یا اجاره آپارتمان‌ها به همراه اطلاعات نحوه تماس با فروشنده قابل دسترسی است. حتی برآورد کارشناسی سامانه درباره سطح بالا یا پایین قیمت پیشنهادی فروشنده نیز در این سامانه به خریدار اعلام می‌شود. در انگلیس نیز سایت‌هایی مانند: «پروپرتی نت‌ ورک» از کاربران خود می‌خواهد از طریق فیس‌بوک وارد شوند و با توجه به اطلاعاتی که از کاربر، علاقه‌مندی‌ها، شغلش و دوستانش به دست می‌آورد به او پیشنهاد می‌کند چه خانه‌ای را در چه منطقه‌ای بخرد یا اجاره کند. سایت «فایند پروپرلی» فیلترهای متعددی را در سایت خود قرار داده که توسط آنها می‌توان محله‌ دلخواه را براساس مسافتش تا ایستگاه‌های مختلف و پارک‌ها، آمار جرم، میزان مالیات و محبوبیت در میان قشر خاص انتخاب کرد. سایت‌های «پروپرتی اسنک» و «زوپلا» ملک‌ها را براساس کاهش قیمت و تاریخچه نوسانات قیمت و میزانشان در هر ناحیه مرتب می‌کنند. در انگلیس سایت‌های خاص موضوعی نیز وجود دارند مانند: کلیسا یا مدرسه‌هایی که با هدف تغییر کاربری به فروش می‌رسند، فروش زمین، خانه‌های مدرن، مسکن‌های دارای وام و اجاره یا خرید اتاق به جای یک واحد کامل، که امکان جست‌وجوی سریع‌تر را برای کاربران فراهم می‌کنند. این سایت‌ها همچنین مشاوره‌هایی برای قیمت‌گذاری روی ملک دارند و باعث بالا رفتن اعتماد مردم برای خرید خانه می‌شوند. همچنین سایت‌هایی وجود دارند مانند «زوپلا»، «رایت موو» و «ورد پروپرتیز» که امکان جست‌وجو و پیدا کردن ملک را در اکثر کشورهای جهان فراهم کرده‌اند.
ارسال به توییتر
 
 

اخبار مرتبط

=========================================== 

 امیدواریم استحکام ، زیبائی و مهمتر از همه اعتبار فروشنده شرکت سرمایه گذاری توسعه ساختمان سپهر تهران متعلق به بانک صادرات)شما را ترغیب نماید تا در صورت نیاز به ملکی در شمال شهر تهران برای سکونت در محیطی دلپذیر و زیبا و یا سرمایه گذاری مطمئن ، یکی از خریداران این برج های آرامش بخش باشید.

اطلاعیه پیش فروش آپارتمان در خیابان فرشته تهران

 فروش ( پیش فروش ) آپارتمان در خیابان فرشته تهران

===============================
  قیمت آپارتمان در تهران ,  قیمت آپارتمان در تهران همشهری ,  قیمت آپارتمان در تهران همشهری آنلاین  , قیمت آپارتمان در تهران روی دیوار  ,  قیمت آپارتمان در تهرانپارس  ,  قیمت آپارتمان در کیش ,   قیمت آپارتمان در شهرک غرب , قیمت آپارتمان در شهرک اکباتان  ,  قیمت آپارتمان  ,  جدول قیمت آپارتمان در تهران  ,  جدول قیمت آپارتمان مناطق تهران  ,  جدول قیمت مسکن در مناطق تهران  ,  جدول افزایش قیمت مسکن مهر  ,  جدول قیمت مسکن در مناطق تهران  ,  قيمت مسكن در مناطق مختلف تهران+جدول  ,  قيمت مسكن در تهران  ,  قيمت مسكن در سال 94  ,  قیمت آپارتمان در تجریش ,  قیمت آپارتمان در شمال تهران  ,  قیمت خانه در شمال تهران  ,  قیمت مسکن در شمال تهران  , قیمت مسکن در شمال شرق تهران  ,    
 
----------------------------------

#ملک , #خرید ملک , خرید مسکن #آپارتمان , #خرید آپارتمان , #خرید ملک در تهران ,
 #,ویلا  , #آپارتماناداری ,
 #apartment  , #آپارتمان , # فروش آپارتمان#خرید آپارتمان , # رامسر, #شمال , #شمال تهران ,    
#خیابان فرشته , # آپارتمان خیابان آقا بزرگی , # خرید آپارتمان در خیابان فرشته تهران ,
=============
اطلاعیه فروش آپارتمانهای سند اداری و مغازهای تجاری
 فروش واحد های تجاری و آپارتمان های اداری در بر خیابان آزادی تهران : مغازه های داخل پاساژ مناسب برای موبایل ، کامپیوتر ، صنایع دانش بنیان ، صنایع پزشکی ،  دندانپزشکی  ، علوم آزمایشگاهی  و داروسازی
واحد های اداری در متراژ های 60 الی 110 متر مناسب برای دفاتر  کلیه شرکت ها
اول منطه زوج و فرد طرح ترافیک با تامین پارکینگ 100 درصد و دسترسی مترو ، BRT
----------------------------------------------------------------------

قیمت آپارتمان  قیمت آپارتمان  قیمت آپارتمان  قیمت آپارتمان  قیمت آپارتمان  قیمت آپارتمان  قیمت آپارتمان
 

 

خوش آمدید : فروش ( پیش فروش ) آپارتمان در خیابان فرشته تهران : جهت اطلاع از قیمت آپارتمان ها و بازدید پروژه با شماره های 02166122699 – 02166122692 -09109808524 حوزه فروش تماس حاصل فرمایید. https://sites.google.com/site/farasazehgostar/apartment-1 فروش آپارتمان سند اداری و واحدهای , مغازه , تجاری در خیابان آزادی تهران https://sites.google.com/site/farasazehgostar/apartment-5 فروش واحد های تجاری و آپارتمان های اداری در بر خیابان آزادی تهران : مغازه های داخل پاساژ مناسب برای موبایل ، کامپیوتر ، صنایع دانش بنیان ، صنایع پزشکی ، دندانپزشکی ، علوم آزمایشگاهی و داروسازی واحد های اداری در متراژ های 60 الی 110 متر مناسب برای دفاتر کلیه شرکت ها اول منطه زوج و فرد طرح ترافیک با تامین پارکینگ 100 درصد و دسترسی مترو ، BRT جهت اطلاع از قیمت آپارتمان ها و بازدید پروژه با شماره های 66122699 – 66122692 - 66120538-09109808524 حوزه فروش تماس حاصل فرمایید. #تهران #اداری #تجاری #مسکونی #مغازه #آپارتمان #ملک #املاک #خرید #فروش #قیمت #مغازه #فرشته #برج #رامسر #ویلا #قیمت آپارتمان #شمال https://sites.google.com/site/farasa رامسر- آپارتمان - فروش -خرید - آپارتمان اجاره ای - آپارتمان فروشی . + الهیه - املاک - باغ فروشی - تهیه مسکن - خرید آپارتمان - خرید خانه - رهن اجاره - رهنی - زعفرانیه . - زمین صنعتی - زمین فروشی - سوله - فردیس - فرمانیه - فروش آپارتمان - فروش خانه - فروش ویلا - فروش کلنگی . - فروشی - محمودیه - مسکن - مشارکت در ساخت - مشاورین املاک - مغازه - ملک - نیاوران - کارخانه - کرج - کلنگی - یوسف آباد - قیمت آپارتمان در تهران , قیمت آپارتمان در تهران همشهری , قیمت آپارتمان در تهران همشهری آنلاین , قیمت آپارتمان در تهران روی دیوار , قیمت آپارتمان در تهرانپارس , قیمت آپارتمان در کیش , قیمت آپارتمان در شهرک غرب , قیمت آپارتمان در شهرک اکباتان , قیمت آپارتمان , جدول قیمت آپارتمان در تهران , جدول قیمت آپارتمان مناطق تهران , جدول قیمت مسکن در مناطق تهران , جدول افزایش قیمت مسکن مهر , جدول قیمت مسکن در مناطق تهران , قيمت مسكن در مناطق مختلف تهران+جدول , قيمت مسكن در تهران , قيمت مسكن در سال 94 , قیمت آپارتمان در تجریش , قیمت آپارتمان در شمال تهران , قیمت خانه در شمال تهران , قیمت مسکن در شمال تهران , قیمت مسکن در شمال شرق تهران , اطلاعیه پیش فروش آپارتمان اداری و مغازه تجاری در بر خیابان آزادی تهران https://sites.google.com/site/farasazehgostar/ #تهران #اداری #تجاری #مسکونی #مغازه #آپارتمان #ملک #املاک #خرید #فروش #قیمت #مغازه #فرشته #برج #رامسر #ویلا #قیمت آپارتمان #شمال https://sites.google.com/site/farasa

ادامه مطلب ...

 

بسته بانکی حاوی 8 نوع وام پرقدرت ساخت مسکن و وام 130 میلیونی ساخت مسکن - نشانه های از ورود متقاضیان مصرفی به بازار مسکن - 28 فروردین 95


بسته بانکی حاوی 8 نوع وام پرقدرت ساخت مسکن و وام 130 میلیونی ساخت مسکن - نشانه های از ورود متقاضیان مصرفی به بازار مسکن - 28 فروردین 95
 

وام 130 میلیونی ساخت مسکن

بسته بانکی حاوی 8 نوع وام پرقدرت ساخت مسکن، با هدف «تحریک ضربتی» سازنده‌ها به شروع دور تازه سرمایه‌گذاری ساختمانی، از این هفته وارد نظام تامین مالی ساخت‌وساز می‌شود.

بانک عامل بخش مسکن به دنبال تصویب یک اختیار در نشست آخر سال گذشته شورای پول و اعتبار، ابتدای امسال اقدام به بازنگری در «نحوه پرداخت وام ساخت» کرد. بر این اساس، از یکسو سقف ریالی نه‌چندان قدیمی تسهیلات ساخت مسکن، به روز شده و از سوی دیگر شکل دسترسی به وام نیز تسهیل شده است به‌طوری‌که در تهران و 6 کلانشهر دیگر از امروز 130 میلیون تومان تسهیلات بدون سپرده 130 میلیون تومانی برای ساخت‌وساز مسکونی (به ازای هر واحد آپارتمان) به سازنده‌ها پرداخت می‌شود. شورای پول و اعتبار ماه گذشته به بانک مسکن مجوز داد، تسهیلات ساخت را تا سقف 80 درصد هزینه احداث آپارتمان مسکونی تقویت کند. به گزارش دنیای اقتصاد ، از آنجا که متوسط هزینه ساخت مسکن در شهرهای مختلف، ارقام کاملا متفاوت و نابرابری است، این بانک مناطق شهری کل کشور را در چهار گروه شامل «تهران، کرج، تبریز، مشهد، اصفهان، اهواز و شیراز»، «کیش و قشم»، «مراکز استان و شهرهای با جمعیت بیش از 200 هزار نفر» و «سایر شهرها» تقسیم‌بندی کرده و مبلغ وام ساخت را به‌صورت شناور افزایش داده است. امسال وام ساخت مسکن توسط بانک عامل این بخش، به دو صورت تسهیلات «ساخت صنعتی» و «سنتی‌سازی» پرداخت می‌شود به‌طوری‌که سقف وام صنعتی‌سازی در هر یک از گروه‌های شهری، 20 میلیون تومان بیشتر است. در شهرهای گروه اول از امروز، برای ساخت‌وساز مسکونی به روش صنعتی (استفاده از قطعات پیش‌ساخته و سازه‌های فلزی از قبل تولید شده و قابل مونتاژ در محل ساخت) 130 میلیون تومان و برای ساخت سنتی نیز 110 میلیون تومان وام بدون سپرده پرداخت می‌شود. در شهرهای گروه دوم نیز تسهیلات 120 و 100 میلیونی و در شهرهای گروه سوم نیز تسهیلات 90 و 110 میلیون تومانی برای ساخت هر واحد مسکونی به سازنده‌ها ارائه می‌شود. همچنین در گروه «سایر مناطق شهری» که عمدتا شهرهای کوچک با جمعیت کمتر از 200 هزار نفر را در برمی‌گیرد، سقف وام ساخت مسکن به 90 میلیون تومان برای صنعتی‌سازی و 70 میلیون تومان برای سنتی‌سازی افزایش پیدا کرده است.

با رونمایی از وام‌های جدید ساخت مسکن، «سبد تسهیلات بانکی» مختص بخش مسکن و ساختمان که پیش‌تر با طیف متنوعی از وام‌های خرید شکل گرفته بود، کامل شد. تسهیلات جدید و بدون سپرده ساخت‌وساز، به آن دسته از سرمایه‌گذاران ساختمانی که در رکود سه سال گذشته توان مالی لازم برای حضور در بازار ملک را از دست داده بودند، امکان فعالیت دوباره می‌دهد و از این منظر به شکل‌گیری رونق غیرتورمی کمک خواهد کرد. سازنده‌ها در فاصله سال‌های 92 تا پایان 94، به یک مشکل عمده برخورد کردند و آن، انباشت ساختمان‌های تازه‌ساز در بازار عرضه و نبود تقاضای موثر برای خرید آنها بود. این ساختمان‌ها که نتیجه رونق ساخت‌وساز سال‌های 90 تا 92 و رشد بالای 50 درصد تیراژ پروانه‌های ساختمانی در آن سال‌ها بود، به‌دلیل فروش نرفتن‌شان، به عامل بازدارنده تعریف پروژه‌های جدید برای سرمایه‌گذاران بدل شد و در نتیجه به افت 60 تا 70 درصدی حجم ساخت‌وساز طی دست کم دو سال اخیر منجر شد. تیراژ ساخت مسکن در اوایل دهه 90 در کل کشور به مرز یک میلیون واحد مسکونی رسید اما در یک سال 93، فقط 365 هزار واحد مسکونی جدید در شهرها احداث شد درحالی‌که طبق برآوردهای صورت گرفته در طرح جامع مسکن، باید سالانه حداقل 965 هزار واحد مسکونی جدید در کل کشور (شهر و روستا) احداث شود.

در حال حاضر طیف وام‌های خرید در سبد تسهیلات مسکن، مشکل اول سازنده‌ها که همان قدرت مالی تقاضای موثر است را برطرف می‌کند و طیف جدید وام‌های ساخت نیز با حل چالش دوم یعنی تامین مالی سریع پروژه‌های ساختمانی، به تحریک دوباره برای رونق‌بخشی به ساخت‌وسازهای مسکونی نه تنها در تهران و شهرهای بزرگ که در سایر مناطق شهری منجر خواهد شد. به بیان دیگر، از ابتدای امسال پرداخت تسهیلات سه رقمی خرید مسکن در شهرها در نقش «بال اول» بازار ملک برای خروج معاملات از رکود عمل کرد و هم‌اکنون «بال دوم» در قالب تسهیلات ساخت، صعود ساخت‌وساز به سمت رونق را امکان‌پذیر کرده است. تسهیلات جدید ساخت در بانک مسکن، با اولویت به سازنده‌هایی تعلق می‌گیرد که پیش‌تر جزو مشتریان محصولات این بانک بوده‌اند و در این بانک، حساب داشته‌اند. سال گذشته، سقف وام بدون سپرده ساخت مسکن در بانک مسکن رقمی معادل 90 میلیون تومان در تهران بود و مدل پرداخت این تسهیلات به‌صورت مدت‌دار بود به این معنا که تسهیلات مشروط به رسوب حساب 20 میلیون تومانی ظرف مدت 6 ماه بود. اما از امروز، شرط داشتن رسوب حساب برای 8 نوع وام‌ جدید ساخت مسکن برداشته شده است و بعد از انجام اعتبارسنجی سازنده توسط بانک، تسهیلات پرداخت خواهد شد. این ساده‌سازی در پروسه پرداخت وام ساخت مسکن باعث می‌شود حتی سازنده‌هایی که با کمترین نقدینگی تحت تاثیر آسیب‌های اقتصادی رکود مسکن روبه‌رو هستند، بتوانند به پشتوانه تسهیلات جدید، به بازار ساخت‌وساز برگردند.

به این ترتیب در سال جدید، دو حوزه ساخت و خرید مسکن همزمان و به شکل کارآمد از محل تسهیلات بانک عامل، در معرض تحریک به خروج از رکود قرار گرفته‌اند. برآوردهای اولیه بانک مسکن از تاثیرگذاری تسهیلات جدید ساخت مسکن نشان می‌دهد: وام‌های جدید به‌خصوص در شهرهای میانی و کوچک، بیش از 70 درصد هزینه احداث بنای مسکونی را پوشش می‌دهد و از این منظر، با برنامه دولت مبنی بر متعادل‌سازی سرمایه‌گذاری‌های ساختمانی در مناطق شهری و انتقال سرمایه‌ها از شهرهای بزرگ به مناطق کم‌جمعیت، سازگاری دارد. در حال حاضر متوسط هزینه ساخت مسکن –فارغ از قیمت زمین- در کل کشور رقمی در حدود یک میلیون تومان به ازای هر مترمربع است که البته این مبلغ مربوط به پروژه‌هایی است که سال گذشته ساخت آنها به پایان رسید. با فرض اینکه، این رقم در سال‌جاری تغییر نکرده باشد، در این صورت تسهیلات جدید ساخت‌وساز، محرک قوی برای پروژه‌های کوچک متراژ و حداکثر 100 متر مربع محسوب می‌شود. 8 نوع تسهیلات جدید ساخت مسکن، در عین حال قابلیت انتقال به خریداران آپارتمان‌های نوساز احداث شده توسط این تسهیلات را نیز دارد به‌طوری‌که حدود نیمی از مبالغ وام، بعد از آنکه ساختمان‌ها احداث شد، در قالب فروش اقساطی، به خریداران واحدهای مسکونی منتقل می‌شود.
این تسهیلات با نرخ سود عقود مشارکتی (22 درصد) محاسبه خواهد شد.
ارسال به توییتر
 
 

اخبار مرتبط

ورود متقاضیان مصرفی به بازار مسکن

اگرچه گزارش میدانی از بازار مسکن در سه هفته سپری شده از سال 95، نشان می‌دهد که بازار خرید همچنان در سکوت و رخوت دو، سه سال گذشته باقی مانده و تغییر و تحولی در بازار رخ نداده است ؛

 اما رییس اتحادیه مشاوران املاک، نظر دیگری دارد و درباره شرایط بازار خرید و فروش مسکن درسال جاری می‌گوید: طبق گزارش‌های رسیده از سوی مشاوران املاک در سطح شهر تهران و حتی کل کشور در نیمه دوم فروردین ماه سال جاری حجم مراجعات مردم به بنگاه‌های مسکن برای خرید مسکن افزایش یافته است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تعادل ، حسام عقبایی در گفت‌وگویی افزایش تعداد مراجعات مردمی برای خرید مسکن را نشانه‌یی برای خروج از رکود و افزایش حجم معاملات مسکن در ماه‌های آتی می‌داند و امیدوار است که اقدامات عملیاتی در حوزه مسکن از سوی دولت رخ دهد تا بازار به گِل نشسته مسکن از رکود خارج شود.

اظهارات رییس اتحادیه مشاوران املاک درباره رابطه افزایش حجم مراجعات و بهبود بازار مسکن در ماه‌های آتی در حالی منتشر می‌شود که اغلب کارشناسان حوزه مسکن معتقدند که رونق بازار مسکن وابسته به شاخص‌های کلان اقتصادی است و تا زمانی که نشانه‌های رونق در این شاخص‌ها مشاهده نشود، نمی‌توان چشم انتظار بهبود بازار مسکن بود. یکی از این کارشناسان فرهاد بیضایی است که رونق بازار مسکن را موثر از رونق شاخص‌های کلان اقتصادی می‌داند. وی معتقد است که بخش‌های اقتصادی از جمله مسکن از رکود خارج نمی‌شود تا زمانی که اقتصاد کلان رونق یابد.

بیضایی در گفت‌وگویی به عوامل تاثیرگذار در رونق بازار مسکن اشاره می‌کند و می‌افزاید: مهم‌ترین شاخص رونق میزان تولیدات و پروانه‌های ساختمان و همچنین حجم معاملات است پس با توجه به اینکه این شاخص‌ها تحرک جدی نداشته‌اند و فرآیند آنها نزولی است، بنابراین رکود همچنان ادامه داد. گفتنی است در این زمینه می‌توان به کاهش بیش از 50 درصدی پروانه‌های ساخت صادرشده در یکی، دوسال گذشته اشاره کرد.

 کاهش سود عامل بهبود بازار
جدا از وجود یا نبود نشانه‌های رونق دربازار مسکن، یکی از اقدامات دولت یازدهم برای خروج مسکن از رکود و بهبود بازار، ارائه انواع تسهیلات خرید است که شرایط دریافت و بازپرداخت این تسهیلات همواره مورد انتقاد کارشناسان بوده است. به گفته فعالان اقتصادی یکی از عواملی که می‌تواند بهبود بازار مسکن را به همراه داشته باشد کاهش نرخ سود بانکی و افزایش دوره بازپرداخت است که این موضوع نیز از سوی، ‌رییس اتحادیه مشاوران املاک تایید می‌شود. عقبایی در این زمینه می‌گوید: نرخ سود بانکی نقش مهم و بسزایی در بازار مسکن دارد به همین دلیل کاهش نرخ سود بانکی به نفع اقتصاد کلان کشور و ساخت و ساز مسکن است.

وی می‌افزاید: کاهش نرخ سود تسهیلات بانکی بر رونق بخش مسکن و ساخت و ساز تاثیر مثبتی خواهد داشت اما اینکه کاهش نرخ سود سپرده بر بازار اجاره‌بها تاثیرگذار باشد باید گفت که این برنامه هیچ تاثیری نمی‌تواند بر نرخ اجاره‌بها داشته باشد.

 رشد 50 میلیون تومانی سود وام
علاوه بر بالابودن نرخ سود تسهیلات بانکی، دوره کوتاه بازپرداخت نیز از مواردی است که دریافت وام برای خرید مسکن را با اما و اگرهایی مواجه می‌کند و می‌تواند تعداد متقاضیان وام‌های خرید مسکن را کاهش دهد، ‌البته مسوولان وزارت راه و شهرسازی بارها اعلام کرده‌اند که برنامه‌هایی برای افزایش دوره زمانی بازپرداخت تسهیلات از 12 سال به 20 تا 30 سال دارند و در همین راستا حامد مظاهریان، معاون اقتصاد و مسکن وزارت راه و شهرسازی نیز چندی پیش افزایش مدت بازپرداخت اقساط تسهیلات دریافتی را از اهداف این وزارتخانه اعلام کرد وگفت: بانک مسکن به عنوان بانک عامل اعطای تسهیلات خرید مسکن باید دو فاکتور کاهش نرخ سود و افزایش زمان بازپرداخت را نیز براساس مصوبه شورای پول و اعتبار لحاظ کند اما با وجود این به نظر می‌رسد که بانک مسکن تمایلی برای افزایش مدت زمان بازپرداخت ندارد زیرا مدیر طرح و برنامه بانک مسکن می‌گوید: با افزایش زمان بازپرداخت اقساط وام به 20سال، 300هزار تومان از مبلغ اقساط کم اما 50 میلیون تومان به سود تسهیلات اضافه می‌شود.

محمدحسن مرادی اما در گفت‌وگویی اظهار می‌کند: به ازای 160میلیون تومان وام خرید مسکن متقاضیان در نهایت با سود 13درصد در مدت بازپرداخت 12سال، 214میلیون و 500هزار تومان می‌پردازند که از این مبلغ 160میلیون تومان اصل مبلغ تسهیلات است و حدود 156میلیون تومان هم سود وام است. مرادی می‌گوید: اگر این دوره باز پرداخت 12سال را به 20سال افزایش دهیم و به 240 ماه برسیم، نرخ اقساط که به روش مستقیم2میلیون و 199هزار تومان در بازپرداخت 12ساله است، با افزایش مدت بازپرداخت، میزان اقساط ماهانه به یک میلیون و 800هزار تومان می‌رسد اما ازسوی دیگر به سود این وام 50میلیون تومان اضافه خواهد شد که صرفه اقتصادی برای متقاضیان ندارد.

بنابراین اگرچه وزارت راه و شهرسازی برای افزایش تعداد دریافت‌کنندگان تسهیلات خرید مسکن و به تبع آن خروج از رکود و بهبود بازار مسکن تلاش دارد تا شرایط دریافت را تسهیل کند اما بانک مسکن چندان تمایلی برای تغییر شرایط فعلی ندارد زیرا اگرچه افزایش زمان بازپرداخت می‌تواند، سودی 50 میلیون تومانی را برای این بانک به همراه داشته باشد اما کاهش نرخ سود بانکی باتوجه به نرخ سود سپرده 18درصدی برای بانک‌ها به‌صرفه نیست و به نظر نمی‌رسد که بانک مسکن گام موثری در زمینه افزایش زمان بازپرداخت بردارد.
ارسال به توییتر
 
 

اخبار مرتبط

  قیمت آپارتمان در تهران ,  قیمت آپارتمان در تهران همشهری ,  قیمت آپارتمان در تهران همشهری آنلاین  , قیمت آپارتمان در تهران روی دیوار  ,  قیمت آپارتمان در تهرانپارس  ,  قیمت آپارتمان در کیش ,   قیمت آپارتمان در شهرک غرب , قیمت آپارتمان در شهرک اکباتان  ,  قیمت آپارتمان  ,  جدول قیمت آپارتمان در تهران  ,  جدول قیمت آپارتمان مناطق تهران  ,  جدول قیمت مسکن در مناطق تهران  ,  جدول افزایش قیمت مسکن مهر  ,  جدول قیمت مسکن در مناطق تهران  ,  قيمت مسكن در مناطق مختلف تهران+جدول  ,  قيمت مسكن در تهران  ,  قيمت مسكن در سال 94  ,  قیمت آپارتمان در تجریش ,  قیمت آپارتمان در شمال تهران  ,  قیمت خانه در شمال تهران  ,  قیمت مسکن در شمال تهران  , قیمت مسکن در شمال شرق تهران  ,    
 
----------------------------------

#ملک , #خرید ملک , خرید مسکن #آپارتمان , #خرید آپارتمان , #خرید ملک در تهران ,
 #,ویلا  , #آپارتماناداری ,
 #apartment  , #آپارتمان , # فروش آپارتمان#خرید آپارتمان , # رامسر, #شمال , #شمال تهران ,    
#خیابان فرشته , # آپارتمان خیابان آقا بزرگی , # خرید آپارتمان در خیابان فرشته تهران ,
=============
اطلاعیه فروش آپارتمانهای سند اداری و مغازهای تجاری
 فروش واحد های تجاری و آپارتمان های اداری در بر خیابان آزادی تهران : مغازه های داخل پاساژ مناسب برای موبایل ، کامپیوتر ، صنایع دانش بنیان ، صنایع پزشکی ،  دندانپزشکی  ، علوم آزمایشگاهی  و داروسازی
واحد های اداری در متراژ های 60 الی 110 متر مناسب برای دفاتر  کلیه شرکت ها
اول منطه زوج و فرد طرح ترافیک با تامین پارکینگ 100 درصد و دسترسی مترو ، BRT
----------------------------------------------------------------------

قیمت آپارتمان  قیمت آپارتمان  قیمت آپارتمان  قیمت آپارتمان  قیمت آپارتمان  قیمت آپارتمان  قیمت آپارتمان

 
 

 

خوش آمدید : فروش ( پیش فروش ) آپارتمان در خیابان فرشته تهران : جهت اطلاع از قیمت آپارتمان ها و بازدید پروژه با شماره های 02166122699 – 02166122692 -09109808524 حوزه فروش تماس حاصل فرمایید. https://sites.google.com/site/farasazehgostar/apartment-1 فروش آپارتمان سند اداری و واحدهای , مغازه , تجاری در خیابان آزادی تهران https://sites.google.com/site/farasazehgostar/apartment-5 فروش واحد های تجاری و آپارتمان های اداری در بر خیابان آزادی تهران : مغازه های داخل پاساژ مناسب برای موبایل ، کامپیوتر ، صنایع دانش بنیان ، صنایع پزشکی ، دندانپزشکی ، علوم آزمایشگاهی و داروسازی واحد های اداری در متراژ های 60 الی 110 متر مناسب برای دفاتر کلیه شرکت ها اول منطه زوج و فرد طرح ترافیک با تامین پارکینگ 100 درصد و دسترسی مترو ، BRT جهت اطلاع از قیمت آپارتمان ها و بازدید پروژه با شماره های 66122699 – 66122692 - 66120538-09109808524 حوزه فروش تماس حاصل فرمایید. #تهران #اداری #تجاری #مسکونی #مغازه #آپارتمان #ملک #املاک #خرید #فروش #قیمت #مغازه #فرشته #برج #رامسر #ویلا #قیمت آپارتمان #شمال https://sites.google.com/site/farasa رامسر- آپارتمان - فروش -خرید - آپارتمان اجاره ای - آپارتمان فروشی . + الهیه - املاک - باغ فروشی - تهیه مسکن - خرید آپارتمان - خرید خانه - رهن اجاره - رهنی - زعفرانیه . - زمین صنعتی - زمین فروشی - سوله - فردیس - فرمانیه - فروش آپارتمان - فروش خانه - فروش ویلا - فروش کلنگی . - فروشی - محمودیه - مسکن - مشارکت در ساخت - مشاورین املاک - مغازه - ملک - نیاوران - کارخانه - کرج - کلنگی - یوسف آباد - قیمت آپارتمان در تهران , قیمت آپارتمان در تهران همشهری , قیمت آپارتمان در تهران همشهری آنلاین , قیمت آپارتمان در تهران روی دیوار , قیمت آپارتمان در تهرانپارس , قیمت آپارتمان در کیش , قیمت آپارتمان در شهرک غرب , قیمت آپارتمان در شهرک اکباتان , قیمت آپارتمان , جدول قیمت آپارتمان در تهران , جدول قیمت آپارتمان مناطق تهران , جدول قیمت مسکن در مناطق تهران , جدول افزایش قیمت مسکن مهر , جدول قیمت مسکن در مناطق تهران , قيمت مسكن در مناطق مختلف تهران+جدول , قيمت مسكن در تهران , قيمت مسكن در سال 94 , قیمت آپارتمان در تجریش , قیمت آپارتمان در شمال تهران , قیمت خانه در شمال تهران , قیمت مسکن در شمال تهران , قیمت مسکن در شمال شرق تهران , اطلاعیه پیش فروش آپارتمان اداری و مغازه تجاری در بر خیابان آزادی تهران https://sites.google.com/site/farasazehgostar/ #تهران #اداری #تجاری #مسکونی #مغازه #آپارتمان #ملک #املاک #خرید #فروش #قیمت #مغازه #فرشته #برج #رامسر #ویلا #قیمت آپارتمان #شمال https://sites.google.com/site/farasa

ادامه مطلب ...

 

دیدگاهای مختلف در رابطه با اجاره آپارتمان سال 95 : نگرانی مستاجران در آستانه فصل اجاره بها - متوسط اجاره بها در تهران؟ - 28 فروردین 98


 

نگرانی مستاجران در آستانه فصل اجاره بها

فصل اجاره بها کمتر از دو ماه دیگر آغاز می‌شود و مستاجران از هم اکنون نگران افزایش قیمت‌ها از سوی مالکان هستند.

کمتر از دوماه دیگر، فصل نقل و انتقالات آغاز می‌شود و مستاجران برای یافتن خانه مناسب به بنگاه‌های مختلف سر می زنند تا آپارتمانی با قیمت مناسب پیدا کنند اما شواهد بازار نشان می‌دهد که امسال هم مانند سال‌های گذشته، اجاره بها با رقم‌های بیشتری تعیین می‌شود و با وجود ثبات و حتی کاهش قیمت مسکن، اجاره بها روند افزایشی خود را ادامه می‌دهد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، هرچند که روند افزایشی اجاره بها نسبت به سال‌هایی که مسکن در اوج قیمت بود، کمتر است اما بازهم پرداخت رقم‌های سنگین اجاره برای اغلب مستاجران دشوار بوده و آنها مجبورند هر ساله رقم بیشتری را نسبت به سال قبل بپردازند.

براین اساس، اجاره بها در برخی محله‌های شهر تهران بیش از یک میلیون تومان برای هرمترمربع تعیین می شود در حالی که آپارتمان‌ها امکانات خاصی ندارند ضمن آنکه اجاره بها در محله های متوسط و رو به پایین هم کمی پایین تر از این رقم تعیین می‌شود.

اجاره بها در برخی محله های تهران کوچه به کوچه و خیابان به خیابان متفاوت است به طوری که در یک خیابان نرخ‌ها کمتر از متری یک میلیون تومان و در خیابان بعدی بالاتر از این رقم تعیین می‌شود.

بنابراین با نزدیک شدن به فصل اجاره بها، بازهم مستاجران این نگرانی را دارند که صاحبخانه ها با گرانی اجاره بها مشکلات بیشتری را پیش روی آنها بگذارند. موضوعی که هرساله اتفاق می افتد و اغلب صاحبخانه حداقل ۲۰ درصد به اجاره بهای سال گذشته می‌افزایند.

اجاره بها در برخی محله‌های تهران

براساس گزارشها، در پیامبرشرقی - خیابان شهاب واحدی ۵۵ متری، فول امکانات با عمر ۱۲ساله ۵۷ میلیون تومان و در پونک - بلوار کمالی واحدی ۵۵ متر یک خوابه، طبقه ۴ با شرایط ۱۰ میلیون تومان رهن و ماهی یک میلیون تومان اجاره داده می شود.

آپارتمان دیگری با همین متراژ در اتوبان شهید محلاتی با پارکینگ طبقه اول ۱۲ میلیون تومان رهن و ۶۰۰ هزار تومان ماهیانه، اجاره داده می شود و در نازی آباد هزاردستگاه برای واحدی ۵۲ متری و تکواحدی ۴۸ میلیون تومان رهن کامل تعیین شده است.

همچنین در دیباجی جنوبی واحدی ۵۵ متری با ۱۵ میلیون تومان رهن و یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان ماهانه، اجاره داه می شود و واحد دیگری با متراژ ۵۲ متر طبقه اول با پارکینگ و انباری با ۱۲ میلیون تومان رهن و یک میلیون و ۲۵۰ هزار تومان در هرماه، به اجاره می‌رسد.

براین اساس، واحدی ۶۵ متری در پونک - طالقانی، طبقه دوم با پارکینگ و انباری، بازسازی شده ۶۰ میلیون تومان رهن داده می شود و واحد دیگری با همین متراژ یکخوابه طبقه سوم با پارکینگ و انباری، با شرایط ۴۰ میلیون تومان رهن و ۴۰۰ هزار تومان ماهیانه به اجاره می رسد.

همچنین واحد دیگری در پونک - عدل با مساحت ۶۵ متر و یکخوابه ۵۵ میلیون تومان رهن داد می شود و در شریعتی شمال خواجه عبداله برای واحدی ۷۰متری و یکخوابه با امکانات ۱۵ میلیون تومان رهن و ۲ میلیون تومان اجاره دریافت می‌شود.

ارسال به توییتر
 

اخبار مرتبط

بازار بهاری اجاره:

متوسط اجاره بها در تهران؟

در بازار اجاره در شهر تهران از ابتدای سال تعداد 693 معامله صورت گرفته که منطقه 1 با متوسط قیمت 3.83 میلیون تومان گران ترین و منطقه 18 با متوسط قیمت 0.48 میلیون تومان ارزان ترین قیمت را به خود اختصاص داده اند.

به گزارش خبرنگار اقتصاد آنلاین، در فروردین ماه سال جاری متوسط قیمت اجاره بها 1.45 میلیون تومان اعلام شده است.همچنین در منطقه 2 با متوسط قیمت 2.51 میلیون تومان 106 مورد معامله انجام شده که در بین مناطق 22 گانه بیشترین معامله را به خود اختصاص داده است.
منطقه 20 نیز با یک مورد معامله کمترین تعداد معاملات را به خود اختصاص داده است.

جدول زیر متوسط قیمت اجاره در مناطق 22 گانه تهران را نشان می دهد:

دیدگاهای مختلف در رابطه با اجاره آپارتمان سال 95 : نگرانی مستاجران در آستانه فصل اجاره بها - متوسط اجاره بها در تهران؟ - 28 فروردین 98

ارسال به توییتر
 

کلید واژه ها

 اجاره بها

اخبار مرتبط

بازار فروش و اجاره مسکن در سال 95

حسام عقبائی، رئیس اتحادیه مشاوران املاک سرنوشت بازار مسکن سال ۹۵ را در بخش فروش و اجاره اینگونه پیش بینی می‌کند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از همشهری، با توجه به شرایط اقتصاد مسکن و بازار آن در سال ۹۴و همچنین فضای اقتصاد کلان کشور، می‌توان سرنوشت بازار مسکن در سال ۹۵را در بخش فروش و اجاره تا حدود زیادی پیش‌بینی کرد:

1-در نیمه اول سال 95احتمالا فاز نخست خروج از رکود را شاهد خواهیم بود. پیش‌بینی می‌شود که با توجه به فضای اقتصاد کلان و آغازحرکت اقتصادی، در نیمه اول سال، بازار مسکن رکودی را که از سال 92در آن گرفتار شده ازسر بگذراند. با این حساب امید می‌رود که حجم معاملات مسکن در 6ماه نخست امسال نسبت به‌سال گذشته با افزایش مواجه شود تا بتوان از رونق نسبی در بازار سخن گفت.

2-بازگشت رونق به مفهوم واقعی اما احتمالا از نیمه دوم سال 95محقق خواهد شد. پیش‌بینی می‌کنیم که در نیمه دوم سال 95با توجه به ورود تسهیلات جدید مسکن به بازار و عملیاتی شدن برنامه‌های مربوط به افزایش قدرت خرید متقاضیان، رونق معاملات اتفاق بیفتد.

3-نکته مهم این است که بازگشت رونق به بازار مسکن به مفهوم گرانی یا سونامی قیمت نیست. آنچه در گفتمان اقتصادی ایران و در توده مردم شکل گرفته اینگونه است که رونق را مترادف با گرانی می‌دانند اما در مورد بخش مسکن، وضعیت گردش و حجم نقدینگی آنچنان نیست که بتوان از ایجاد موج گرانی سخن گفت.

4-پیش‌بینی می‌شود که با رونق معاملات مسکن در نیمه دوم سال، رونق گردش مالی در این بخش، افزایش تولید و بالارفتن تعداد صدور پروانه‌های ساختمانی رقم بخورد. طی سال‌های اخیر صدور پروانه‌های ساختمانی 50تا 60درصد کاهش یافته که این موضوع بخش تولید و عرضه مسکن را با چالش مواجه ساخته است.

5-بازار اجاره مسکن که معمولا از نیمه دوم فروردین‌ماه تا پایان شهریورماه با رونق مواجه است شرایطی دارد که مالکان باید به آن پایبند باشند. علائم و آمارهای موجود از قیمت مسکن نشان می‌دهد که در سال جدید هیچ نوع افزایشی در مبلغ اجاره‌بها رقم نخواهد خورد چراکه هیچ نوع شاخصی که تأیید‌کننده افزایش مبلغ اجاره مسکن باشد در اقتصاد کشور دیده نمی‌شود. از آنجا که قیمت مسکن تغییری را در سال 94تجربه نکرده است و آمارهای بانک مرکزی نیز این موضوع را اثبات می‌کند، هر نوع افزایش اجاره‌بها غیرمتعارف و غیرمنطقی است بنابراین توصیه ما به مالکان این است که با همان مبلغ گذشته به تمدید قرارداد مستأجرها بپردازند و انتظار افزایش اجاره را نداشته باشند.

6-سود بانکی یا نرخ تورم نمی‌تواند مبنای محاسبه اجاره بهای مسکن باشد چراکه تنها مرجع بازار اجاره، قیمت مسکن است. سال گذشته با وجود تأکید بر این نکته بازهم افزایش 10درصدی اجاره‌بها رقم خورد اما فرهنگ تثبیت نسبی قیمت به واسطه کاهش تورم در بازار مسکن در حال نهادینه شدن است و امید می‌رود که در سال 95بر این مبنا گام برداشته شود.

ارسال به توییتر
 
 

کلید واژه ها

 مسکن  حسام عقبائی

اخبار مرتبط

ادامه شیب آرام افزایش اجاره بها

مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه هنوز ظرفیت افزایش اجاره‌بها در بازار مسکن وجود دارد، گفت: پیش‌بینی می‌کنیم خیز خروج از رکود در بازار مسکن بدون افزایش قیمت‌ها از تابستان برداشته شود.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایلنا ، علی چگنی در گفت‌وگویی با اشاره به وضعیت صندوق‌های زمین و ساختمان در سال گذشته، اظهار داشت: یکی از ابزارهای رونق مسکن غیر‌از استفاده از تسهیلات بازار بانکی، تغذیه از بازار سرمایه است و در ماده 14 قانون ساماندهی هم آمده است که برای گسترش و توسعه بازارهای مالی دشر بخش مسکن علاوه بر بانک‌ها می‌توان از بازار سرمایه هم استفاده کرد، به این معنا که سرمایه‌های خرد را وارد بازار مسکن کرد.

وی افزود: صندوق‌های زمین و ساختمان نهادهای نوپا هستند و هنوز مردم با کارکرد این صندوق‌ها آشنایی ندارند و توسعه این صندوق‌ها نیاز به زمان دارد. چگنی ادامه داد: از سوی دیگر اقتصاد کشور و به دنبال آن بخش مسکن سه سال است که در رکود به سر می‌برد و یکی از دلایلی که صندوق‌های زمین و مسکن توسعه نیافت هم همین بحث رکود بود.

مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن با بیان اینکه پیش‌بینی می‌کنیم در سال جاری صندوق‌های زمین و مسکن فعالیت جدی‌تری داشته باشند، گفت: پیش‌بینی ما این است که تعداد این صندوق‌ها هم افزایش یابد و پیش از این حدود 20 صندوق هم در صف اخذ مجوز برای تأسیس بودند و به‌طور حتم در سال جاری استفاده از این ابزار برای خانه‌دار شدن متقاضی بیشتری خواهد داشت.

وی در پاسخ به این سوال که چه زمانی فرصت مناسبی برای خرید خانه است، گفت: معتقدم اکنون زمان خوبی برای تبدیل به احسن ملک و اقدام برای خرید مسکن است. چگنی همچنین درباره وضعیت بازار مسکن در سال جاری گفت: پیش‌بینی می‌کنیم فضای اقتصادی حوزه مسکن در سال جاری بهتر از سال گذشته باشد اما به معنای رونق و افزایش قیمت‌ها نیست و همچنان نرخ تورم مسکن کمتر از نرخ تورم عمومی خواهد بود اما فعالیت و فضای کسب‌و‌کار در حوزه مسکن در سال جاری بهتر می‌شود اما تأکید می‌کنم، این به معنای افزایش قیمت مسکن نیست و خیز خروج از رکود از تابستان امسال برداشته می‌شود.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی درباره وضعیت اجاره‌بها و پیش‌بینی آن در سال جاری، اظهار داشت: اجاره‌بها در دو سال گذشته به دلیل افزایش عرضه، کمترین افزایش بها را داشت چراکه بسیاری‌ها نتوانستند در دوره رکود ملک خود را بفروشند و آن را به بازار اجاره منتقل کردند. وی افزود: پیش‌بینی می‌کنیم افزایش اجاره بها در سال جاری شدت زیادی نداشته باشد و افزایش بها، نزدیک به تورم یا حتی زیر نرخ تورم باشد، باوجود اینکه ظرفیت افزایش قیمت‌ها در بازار اجاره هنوز وجود دارد. 

چگنی با رد اینکه علت افزایش اجاره‌بها کاهش عرضه بوده است، تأکید کرد: به هیچ وجه در بازار اجاره کاهش عرضه نداشتیم و علت افزایش اجاره بها کاهش عرضه نیست. افزایش اجاره بها در دو سال اخیر قابل توجه نبوده و معتقدم عرضه واحدهای اجاره‌ای مسکونی افزایش هم یافته است، چراکه علاوه بر واحدهای مسکونی اجاره‌ای، واحدهایی هم که به فروش نرفتند در بازار اجاره عرضه شدند. مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن افزود: از سوی دیگر شاخص تراکم خانوار در واحد مسکونی کاهش یافته و این نشان می‌دهد که نسبت موجودی مسکن به خانوار افزایش داشته که مفهوم آن افزایش عرضه واحدهای اجاره‌ای و فروش است. 

پیش از این حامد مظاهریان، معاون وزیر راه و شهرسازی درباره بازار اجاره بها گفته بود که هنوز نرخ‌های اجاره‌بها کمتر از تورم است و خطری را ایجاد نمی‌کند و در یک فرآیند شاخص‌های مهم اقتصادی یکدیگر را دنبال می‌کنند و به هم می‌رسند. اگر مسکن در سال‌های ۹۰ و ۹۱ افزایش شدید قیمت پیدا می‌کند و در رکود باقی می‌ماند و دوباره تورم ادامه می‌یابد، در نقاطی این اقتصاد به هم می‌رسد. افزایش قیمت مسکن بسیار دنباله رو تورم است و اینها یکدیگر را پوشش می‌دهند ضمن آنکه در حال حاضر هم اجاره بها کمتر از نرم تورم است بنابراین برای مالکان از نظر اقتصادی هنوز صرفه ندارد.
ارسال به فیسبوک

کلید واژه ها

 مسکن  اجاره بها
 
 قیمت آپارتمان در تهران ,  قیمت آپارتمان در تهران همشهری ,  قیمت آپارتمان در تهران همشهری آنلاین  , قیمت آپارتمان در تهران روی دیوار  ,  قیمت آپارتمان در تهرانپارس  ,  قیمت آپارتمان در کیش ,   قیمت آپارتمان در شهرک غرب , قیمت آپارتمان در شهرک اکباتان  ,  قیمت آپارتمان  ,  جدول قیمت آپارتمان در تهران  ,  جدول قیمت آپارتمان مناطق تهران  ,  جدول قیمت مسکن در مناطق تهران  ,  جدول افزایش قیمت مسکن مهر  ,  جدول قیمت مسکن در مناطق تهران  ,  قيمت مسكن در مناطق مختلف تهران+جدول  ,  قيمت مسكن در تهران  ,  قيمت مسكن در سال 94  ,  قیمت آپارتمان در تجریش ,  قیمت آپارتمان در شمال تهران  ,  قیمت خانه در شمال تهران  ,  قیمت مسکن در شمال تهران  , قیمت مسکن در شمال شرق تهران  ,    
 
----------------------------------

#ملک , #خرید ملک , خرید مسکن #آپارتمان , #خرید آپارتمان , #خرید ملک در تهران ,
 #,ویلا  , #آپارتماناداری ,
 #apartment  , #آپارتمان , # فروش آپارتمان#خرید آپارتمان , # رامسر, #شمال , #شمال تهران ,    
#خیابان فرشته , # آپارتمان خیابان آقا بزرگی , # خرید آپارتمان در خیابان فرشته تهران ,
=============
اطلاعیه فروش آپارتمانهای سند اداری و مغازهای تجاری
 فروش واحد های تجاری و آپارتمان های اداری در بر خیابان آزادی تهران : مغازه های داخل پاساژ مناسب برای موبایل ، کامپیوتر ، صنایع دانش بنیان ، صنایع پزشکی ،  دندانپزشکی  ، علوم آزمایشگاهی  و داروسازی
واحد های اداری در متراژ های 60 الی 110 متر مناسب برای دفاتر  کلیه شرکت ها
اول منطه زوج و فرد طرح ترافیک با تامین پارکینگ 100 درصد و دسترسی مترو ، BRT
----------------------------------------------------------------------

قیمت آپارتمان  قیمت آپارتمان  قیمت آپارتمان  قیمت آپارتمان  قیمت آپارتمان  قیمت آپارتمان  قیمت آپارتمان
 

 

خوش آمدید : فروش ( پیش فروش ) آپارتمان در خیابان فرشته تهران : جهت اطلاع از قیمت آپارتمان ها و بازدید پروژه با شماره های 02166122699 – 02166122692 -09109808524 حوزه فروش تماس حاصل فرمایید. https://sites.google.com/site/farasazehgostar/apartment-1 فروش آپارتمان سند اداری و واحدهای , مغازه , تجاری در خیابان آزادی تهران https://sites.google.com/site/farasazehgostar/apartment-5 فروش واحد های تجاری و آپارتمان های اداری در بر خیابان آزادی تهران : مغازه های داخل پاساژ مناسب برای موبایل ، کامپیوتر ، صنایع دانش بنیان ، صنایع پزشکی ، دندانپزشکی ، علوم آزمایشگاهی و داروسازی واحد های اداری در متراژ های 60 الی 110 متر مناسب برای دفاتر کلیه شرکت ها اول منطه زوج و فرد طرح ترافیک با تامین پارکینگ 100 درصد و دسترسی مترو ، BRT جهت اطلاع از قیمت آپارتمان ها و بازدید پروژه با شماره های 66122699 – 66122692 - 66120538-09109808524 حوزه فروش تماس حاصل فرمایید. #تهران #اداری #تجاری #مسکونی #مغازه #آپارتمان #ملک #املاک #خرید #فروش #قیمت #مغازه #فرشته #برج #رامسر #ویلا #قیمت آپارتمان #شمال https://sites.google.com/site/farasa رامسر- آپارتمان - فروش -خرید - آپارتمان اجاره ای - آپارتمان فروشی . + الهیه - املاک - باغ فروشی - تهیه مسکن - خرید آپارتمان - خرید خانه - رهن اجاره - رهنی - زعفرانیه . - زمین صنعتی - زمین فروشی - سوله - فردیس - فرمانیه - فروش آپارتمان - فروش خانه - فروش ویلا - فروش کلنگی . - فروشی - محمودیه - مسکن - مشارکت در ساخت - مشاورین املاک - مغازه - ملک - نیاوران - کارخانه - کرج - کلنگی - یوسف آباد - قیمت آپارتمان در تهران , قیمت آپارتمان در تهران همشهری , قیمت آپارتمان در تهران همشهری آنلاین , قیمت آپارتمان در تهران روی دیوار , قیمت آپارتمان در تهرانپارس , قیمت آپارتمان در کیش , قیمت آپارتمان در شهرک غرب , قیمت آپارتمان در شهرک اکباتان , قیمت آپارتمان , جدول قیمت آپارتمان در تهران , جدول قیمت آپارتمان مناطق تهران , جدول قیمت مسکن در مناطق تهران , جدول افزایش قیمت مسکن مهر , جدول قیمت مسکن در مناطق تهران , قيمت مسكن در مناطق مختلف تهران+جدول , قيمت مسكن در تهران , قيمت مسكن در سال 94 , قیمت آپارتمان در تجریش , قیمت آپارتمان در شمال تهران , قیمت خانه در شمال تهران , قیمت مسکن در شمال تهران , قیمت مسکن در شمال شرق تهران , اطلاعیه پیش فروش آپارتمان اداری و مغازه تجاری در بر خیابان آزادی تهران https://sites.google.com/site/farasazehgostar/ #تهران #اداری #تجاری #مسکونی #مغازه #آپارتمان #ملک #املاک #خرید #فروش #قیمت #مغازه #فرشته #برج #رامسر #ویلا #قیمت آپارتمان #شمال https://sites.google.com/site/farasa

ادامه مطلب ...

 

نرخ خرید و فروش املاک پایتخت : فیمت روز آپارتمان در منطقه های سهروردی ، مجدیه ، اطراف دریاچه چیتگر ، شهریار ، دوخوابه و سوئیت در شهر تهران - 27 فروردین 95


   نرخ خرید و فروش املاک پایتخت

مظنه آپارتمان در سهروردی تهران؟ +جدول

اقتصاد آنلاین - تقی کاظمی: آنچه در زیر می آید جدول قیمت معاملات انجام شده آپارتمان در منطقه سهروردی تهران است. لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه رسمی املاک می‌باشد؛

 
 
قیمت معاملات انجام شده آپارتمان در منطقه سهروردی تهران
ارسال به توییتر
 

اخبار مرتبط

نرخ خرید و فروش املاک پایتخت؛

آپارتمان در مجیدیه تهران متری چند؟ +جدول

اقتصاد آنلاین- محمود باقری: آنچه در زیر می‌آید جدول قیمت معاملات انجام شده آپارتمان در مجیدیه تهران است. لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه مشاورین املاک کشور می‌باشد:

 
 
قیمت معاملات انجام شده آپارتمان در مجیدیه تهران
ارسال به توییتر
 

کلید واژه ها

 مسکن  قیمت مسکن  مجیدیه

اخبار مرتبط

نرخ خرید و فروش املاک پایتخت؛

مظنه آپارتمان در شهر شهریار؟ +جدول

اقتصاد آنلاین - تقی کاظمی: آنچه در زیر می آید جدول قیمت معاملات انجام شده آپارتمان در شهر شهریار است. لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه مشاورین املاک کشور می باشد:

 
 
قیمت معاملات انجام شده آپارتمان در شهر شهریار ا
ارسال به توییتر
 

کلید واژه ها

 قیمت مسکن  شهریار

اخبار مرتبط

نرخ خرید و فروش املاک پایتخت

آپارتمان نوساز اطراف دریاچه چیتگر چند؟+جدول

آنچه در زیر می‌آید جدول قیمت آپارتمان در منطقه همت غرب تهران است.

اقتصاد آنلاین - محمود باقری: بر اساس معاملات انجام شده مسکن در منطقه همت غرب شهر تهران طی یک ماه گذشته، یک واحد آپارتمان 161 متری نوساز اطراف دریاچه چیتگر، متری 4 میلیون و 300 هزار تومان و در مجموع 692 میلیون فروخته شده است. لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه مشاورین املاک کشور می‌باشد:

 

 
جدول قیمت آپارتمان در منطقه همت غرب تهران
 
ارسال به توییتر
 
 
 

کلید واژه ها

 قیمت مسکن  تهران  همت

اخبار مرتبط

نرخ خریدوفروش املاک پایتخت؛

مظنه آپارتمان‌های دوخوابه تهران؟ +جدول

اقتصاد آنلاین - مرضیه طهماسبی: آنچه در زیر می‌آید جدول قیمت معاملات انجام شده آپارتمان دو خوابه در مناطق مختلف شهری تهران است. لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه مشاورین املاک کشور می‌باشد:

 
ل قیمت معاملات انجام شده آپارتمان دو خوابه در مناطق مختلف شهری تهران
 
ارسال به توییتر
 
 

کلید واژه ها

 قیمت مسکن

اخبار مرتبط

نرخ خرید و فروش املاک پایتخت؛

قیمت روز سوییت در شهر تهران؟ +جدول

اقتصاد آنلاین - علی کیوان پناه : به گزارش اقتصاد آنلاین، آنچه در زیر می‌آید جدول قیمت معاملات انجام شده انواع سوییت در شهر تهران می باشد. لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه رسمی املاک می‌باشد:

 
 
 قیمت معاملات انجام شده انواع سوییت در شهر تهران
ارسال به توییتر
 

کلید واژه ها

 قیمت مسکن  تهران  سوییت

اخبار مرتبط

 امیدواریم استحکام ، زیبائی و مهمتر از همه اعتبار فروشنده شرکت سرمایه گذاری توسعه ساختمان سپهر تهران متعلق به بانک صادرات)شما را ترغیب نماید تا در صورت نیاز به ملکی در شمال شهر تهران برای سکونت در محیطی دلپذیر و زیبا و یا سرمایه گذاری مطمئن ، یکی از خریداران این برج های آرامش بخش باشید.

اطلاعیه پیش فروش آپارتمان در خیابان فرشته تهران

 فروش ( پیش فروش ) آپارتمان در خیابان فرشته تهران

===============================
  قیمت آپارتمان در تهران ,  قیمت آپارتمان در تهران همشهری ,  قیمت آپارتمان در تهران همشهری آنلاین  , قیمت آپارتمان در تهران روی دیوار  ,  قیمت آپارتمان در تهرانپارس  ,  قیمت آپارتمان در کیش ,   قیمت آپارتمان در شهرک غرب , قیمت آپارتمان در شهرک اکباتان  ,  قیمت آپارتمان  ,  جدول قیمت آپارتمان در تهران  ,  جدول قیمت آپارتمان مناطق تهران  ,  جدول قیمت مسکن در مناطق تهران  ,  جدول افزایش قیمت مسکن مهر  ,  جدول قیمت مسکن در مناطق تهران  ,  قيمت مسكن در مناطق مختلف تهران+جدول  ,  قيمت مسكن در تهران  ,  قيمت مسكن در سال 94  ,  قیمت آپارتمان در تجریش ,  قیمت آپارتمان در شمال تهران  ,  قیمت خانه در شمال تهران  ,  قیمت مسکن در شمال تهران  , قیمت مسکن در شمال شرق تهران  ,    
 
----------------------------------

#ملک , #خرید ملک , خرید مسکن #آپارتمان , #خرید آپارتمان , #خرید ملک در تهران ,
 #,ویلا  , #آپارتماناداری ,
 #apartment  , #آپارتمان , # فروش آپارتمان#خرید آپارتمان , # رامسر, #شمال , #شمال تهران ,    
#خیابان فرشته , # آپارتمان خیابان آقا بزرگی , # خرید آپارتمان در خیابان فرشته تهران ,
=============
اطلاعیه فروش آپارتمانهای سند اداری و مغازهای تجاری
 فروش واحد های تجاری و آپارتمان های اداری در بر خیابان آزادی تهران : مغازه های داخل پاساژ مناسب برای موبایل ، کامپیوتر ، صنایع دانش بنیان ، صنایع پزشکی ،  دندانپزشکی  ، علوم آزمایشگاهی  و داروسازی
واحد های اداری در متراژ های 60 الی 110 متر مناسب برای دفاتر  کلیه شرکت ها
اول منطه زوج و فرد طرح ترافیک با تامین پارکینگ 100 درصد و دسترسی مترو ، BRT
----------------------------------------------------------------------

قیمت آپارتمان  قیمت آپارتمان  قیمت آپارتمان  قیمت آپارتمان  قیمت آپارتمان  قیمت آپارتمان  قیمت آپارتمان
 
 

 

 

خوش آمدید : فروش ( پیش فروش ) آپارتمان در خیابان فرشته تهران : جهت اطلاع از قیمت آپارتمان ها و بازدید پروژه با شماره های 02166122699 – 02166122692 -09109808524 حوزه فروش تماس حاصل فرمایید. https://sites.google.com/site/farasazehgostar/apartment-1 فروش آپارتمان سند اداری و واحدهای , مغازه , تجاری در خیابان آزادی تهران https://sites.google.com/site/farasazehgostar/apartment-5 فروش واحد های تجاری و آپارتمان های اداری در بر خیابان آزادی تهران : مغازه های داخل پاساژ مناسب برای موبایل ، کامپیوتر ، صنایع دانش بنیان ، صنایع پزشکی ، دندانپزشکی ، علوم آزمایشگاهی و داروسازی واحد های اداری در متراژ های 60 الی 110 متر مناسب برای دفاتر کلیه شرکت ها اول منطه زوج و فرد طرح ترافیک با تامین پارکینگ 100 درصد و دسترسی مترو ، BRT جهت اطلاع از قیمت آپارتمان ها و بازدید پروژه با شماره های 66122699 – 66122692 - 66120538-09109808524 حوزه فروش تماس حاصل فرمایید. #تهران #اداری #تجاری #مسکونی #مغازه #آپارتمان #ملک #املاک #خرید #فروش #قیمت #مغازه #فرشته #برج #رامسر #ویلا #قیمت آپارتمان #شمال https://sites.google.com/site/farasa رامسر- آپارتمان - فروش -خرید - آپارتمان اجاره ای - آپارتمان فروشی . + الهیه - املاک - باغ فروشی - تهیه مسکن - خرید آپارتمان - خرید خانه - رهن اجاره - رهنی - زعفرانیه . - زمین صنعتی - زمین فروشی - سوله - فردیس - فرمانیه - فروش آپارتمان - فروش خانه - فروش ویلا - فروش کلنگی . - فروشی - محمودیه - مسکن - مشارکت در ساخت - مشاورین املاک - مغازه - ملک - نیاوران - کارخانه - کرج - کلنگی - یوسف آباد - قیمت آپارتمان در تهران , قیمت آپارتمان در تهران همشهری , قیمت آپارتمان در تهران همشهری آنلاین , قیمت آپارتمان در تهران روی دیوار , قیمت آپارتمان در تهرانپارس , قیمت آپارتمان در کیش , قیمت آپارتمان در شهرک غرب , قیمت آپارتمان در شهرک اکباتان , قیمت آپارتمان , جدول قیمت آپارتمان در تهران , جدول قیمت آپارتمان مناطق تهران , جدول قیمت مسکن در مناطق تهران , جدول افزایش قیمت مسکن مهر , جدول قیمت مسکن در مناطق تهران , قيمت مسكن در مناطق مختلف تهران+جدول , قيمت مسكن در تهران , قيمت مسكن در سال 94 , قیمت آپارتمان در تجریش , قیمت آپارتمان در شمال تهران , قیمت خانه در شمال تهران , قیمت مسکن در شمال تهران , قیمت مسکن در شمال شرق تهران , اطلاعیه پیش فروش آپارتمان اداری و مغازه تجاری در بر خیابان آزادی تهران https://sites.google.com/site/farasazehgostar/ #تهران #اداری #تجاری #مسکونی #مغازه #آپارتمان #ملک #املاک #خرید #فروش #قیمت #مغازه #فرشته #برج #رامسر #ویلا #قیمت آپارتمان #شمال https://sites.google.com/site/farasa

ادامه مطلب ...

 

نرخ خرید و فروش املاک پایتخت : حوالی میدان ونک ، پاسداران ، شرق تهران ، گیشا ، مهر آباد ، نارمک ، مرزداران ، شمال و شرق تهران ... منتهی به 24 فروردین 95

Contents

 1.  نرخ خرید و فروش املاک پایتخت
  1. 1.1 مظنه آپارتمان 100 متری در تهران؟ +جدول
 2. گروه
 3. کلید واژه ها
 4. اخبار مرتبط
  1. 4.1 نرخ اجاره بهای املاک پایتخت
   1. 4.1.1 اجاره‌بهای آپارتمان‌های 100متری پایتخت +جدول
 5. گروه
 6. کلید واژه ها
 7. اخبار مرتبط
  1. 7.1 نرخ خرید و فروش املاک پایتخت
   1. 7.1.1 مظنه آپارتمان در منطقه 6 شهر تهران؟ +جدول
 8. گروه
 9. کلید واژه ها
 10. 10 اخبار مرتبط
  1. 10.1 رخ خرید و فروش املاک پایتخت
   1. 10.1.1 مظنه لوکس‌ترین آپارتمان‌های تهران؟ +جدول
 11. 11 گروه
 12. 12 کلید واژه ها
 13. 13 اخبار مرتبط
  1. 13.1 نرخ خرید و فروش املاک پایتخت
   1. 13.1.1 آپارتمان در شرق تهران چند؟ +جدول
 14. 14 گروه
 15. 15 کلید واژه ها
 16. 16 اخبار مرتبط
  1. 16.1 نرخ خرید و فروش املاک پایتخت
   1. 16.1.1 قیمت آپارتمان در بلوار کشاورز تهران؟ +جدول
 17. 17 گروه
 18. 18 کلید واژه ها
 19. 19 اخبار مرتبط
  1. 19.1 نرخ خرید و فروش املاک پایتخت
   1. 19.1.1 آپارتمان حوالی میدان ونک چند؟ +جدول
 20. 20 گروه
 21. 21 کلید واژه ها
 22. 22 اخبار مرتبط
  1. 22.1 رخ خرید و فروش املاک پایتخت
   1. 22.1.1 مظنه آپارتمان در منطقه گیشا تهران؟ +جدول
 23. 23 گروه
 24. 24 کلید واژه ها
 25. 25 اخبار مرتبط
  1. 25.1 نرخ خرید و فروش املاک پایتخت
   1. 25.1.1 مظنه آپارتمان‌های 50 متری تهران؟ +جدول
 26. 26 گروه
 27. 27 کلید واژه ها
 28. 28 اخبار مرتبط
  1. 28.1 نرخ خرید و فروش املاک پایتخت
   1. 28.1.1 مظنه آپارتمان در پاسداران تهران؟ +جدول
 29. 29 گروه
 30. 30 کلید واژه ها
 31. 31 اخبار مرتبط
  1. 31.1 نرخ خرید و فروش املاک پایتخت
   1. 31.1.1 آپارتمان حوالی فرودگاه مهرآباد چند؟ +جدول
 32. 32 گروه
 33. 33 کلید واژه ها
 34. 34 اخبار مرتبط
  1. 34.1 نرخ خرید و فروش املاک پایتخت
   1. 34.1.1 مظنه آپارتمان نزدیک ایستگاه مترو؟ +جدول
 35. 35 گروه
 36. 36 کلید واژه ها
 37. 37 اخبار مرتبط
  1. 37.1 نرخ خرید و فروش املاک پایتخت
   1. 37.1.1 آپارتمان در منطقه مرزداران تهران چند؟ +جدول
 38. 38 گروه
 39. 39 کلید واژه ها
 40. 40 اخبار مرتبط
  1. 40.1  نرخ خرید و فروش زمین در پایتخت
   1. 40.1.1 مظنه زمین در تهران چند؟ +جدول
 41. 41 گروه
 42. 42 کلید واژه ها
 43. 43 اخبار مرتبط
  1. 43.1 نرخ خرید و فروش املاک پایتخت
   1. 43.1.1 آپارتمان در شمال شهر تهران چند؟ +جدول
 44. 44 گروه
 45. 45 کلید واژه ها
 46. 46 اخبار مرتبط
  1. 46.1 نرخ خرید و فروش املاک پایتخت
   1. 46.1.1 با 100میلیون کجا می‌توان‌ خانه‌ خرید؟ +جدول
 47. 47 گروه
 48. 48 کلید واژه ها
 49. 49 اخبار مرتبط
  1. 49.1 نرخ خرید و فروش املاک پایتخت
   1. 49.1.1 مظنه نوساز در نارمک تهران؟ +جدول
 50. 50 گروه
 51. 51 کلید واژه ها
 52. 52 اخبار مرتبط
  1. 52.1 نرخ اجاره بهای املاک پایتخت
   1. 52.1.1 اجاره‌بهای خانه‌های نقلی تهران؟ +جدول
 53. 53 گروه
 54. 54 کلید واژه ها
 55. 55 اخبار مرتبط
 

 نرخ خرید و فروش املاک پایتخت

مظنه آپارتمان 100 متری در تهران؟ +جدول

اقتصاد آنلاین-محمود باقری: آنچه در زیر می آید جدول قیمت معاملات انجام شده آپارتمان 100 متری در مناطق 22گانه شهری تهران است. لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه مشاورین املاک کشور می باشد:

 
 
قیمت معاملات انجام شده آپارتمان 100 متری در مناطق 22گانه شهری تهران
ارسال به توییتر

کلید واژه ها

 ‌ قیمت مسکن  ‌ تهران

اخبار مرتبط

نرخ اجاره بهای املاک پایتخت

اجاره‌بهای آپارتمان‌های 100متری پایتخت +جدول

اقتصاد آنلاین-علی کیوان پناه: آنچه در زیر می آید جدول قیمت معاملات انجام شده اجاره آپارتمان 100 متری در مناطق شهری تهران است. بنابر عرف بازار، در ازای کم کردن یک میلیون تومان از ودیعه، 30 هزار تومان به اجاره بهای ماهیانه اضافه می شود.لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه مشاورین املاک کشور می باشد:

 
 
قیمت معاملات انجام شده اجاره آپارتمان 100 متری در مناطق شهری تهران
ارسال به توییتر

اخبار مرتبط

نرخ خرید و فروش املاک پایتخت

مظنه آپارتمان در منطقه 6 شهر تهران؟ +جدول

اقتصاد آنلاین-مرضیه طهماسبی: آنچه در زیر می آید جدول قیمت معاملات انجام شده آپارتمان در منطقه 6 تهران است. لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه مشاورین املاک کشور می باشد:

 
 
قیمت معاملات انجام شده آپارتمان در منطقه 6 تهران
ارسال به توییتر

کلید واژه ها

 ‌ قیمت مسکن  ‌ تهران

اخبار مرتبط

رخ خرید و فروش املاک پایتخت

مظنه لوکس‌ترین آپارتمان‌های تهران؟ +جدول

اقتصاد آنلاین-مرضیه طهماسبی: آنچه در زیر می‌آید جدول معاملات انجام شده 15 آپارتمان گران شمال تهران شامل مناطق یک تا چهار است که در فروردین ماه سال 95 معامله شده است. لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه مشاورین املاک کشور می‌باشد:

 
 
جدول معاملات انجام شده 15 آپارتمان گران شمال تهران
ارسال به توییتر

کلید واژه ها

 ‌ قیمت مسکن  ‌ تهران

اخبار مرتبط

 

نرخ خرید و فروش املاک پایتخت

آپارتمان در شرق تهران چند؟ +جدول

اقتصاد آنلاین-محمود باقری: آنچه در زیر می آید جدول معاملات انجام شده آپارتمان در شرق تهران می باشد. لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه مشاورین املاک کشور می باشد:

 
 
جدول معاملات انجام شده آپارتمان در شرق تهران
ارسال به توییتر

کلید واژه ها

 قیمت مسکن  ‌ تهران

اخبار مرتبط

نرخ خرید و فروش املاک پایتخت

قیمت آپارتمان در بلوار کشاورز تهران؟ +جدول

اقتصاد آنلاین-نقی کاظمی پور: آنچه در زیر می‌آید جدول معاملات انجام شده آپارتمان در بلوار کشاورز تهران می‌باشد. لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه رسمی املاک می‌باشد:

 
 
جدول معاملات انجام شده آپارتمان در بلوار کشاورز تهران
ارسال به توییتر

کلید واژه ها

 ‌ قیمت مسکن  ‌ تهران

اخبار مرتبط

نرخ خرید و فروش املاک پایتخت

آپارتمان حوالی میدان ونک چند؟ +جدول

اقتصاد آنلاین-مرضیه طهماسبی: آنچه در زیر می آید جدول قیمت معاملات انجام شده آپارتمان حوالی میدان ونک است. لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه مشاورین املاک کشور می باشد:

 
 
جدول قیمت معاملات انجام شده آپارتمان حوالی میدان ونک
ارسال به توییتر

کلید واژه ها

 ‌ قیمت مسکن  ‌ تهران

اخبار مرتبط

رخ خرید و فروش املاک پایتخت

مظنه آپارتمان در منطقه گیشا تهران؟ +جدول

اقتصاد آنلاین-نقی کاظمی پور: آنچه در زیر می آید جدول قیمت معاملات انجام شده آپارتمان در منطقه گیشا تهران است. لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه مشاورین املاک کشور می باشد:

 
 
قیمت معاملات انجام شده آپارتمان در منطقه گیشا تهران
ارسال به توییتر

کلید واژه ها

 قیمت مسکن  ‌ تهران

اخبار مرتبط

نرخ خرید و فروش املاک پایتخت

مظنه آپارتمان‌های 50 متری تهران؟ +جدول

اقتصاد آنلاین-محمود باقری: آنچه در زیر می آید جدول قیمت آپارتمان‌های 50 متری در مناطق 22 گانه شهری تهران است. لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه مشاورین املاک کشور می باشد:

 
 
قیمت آپارتمان‌های 50 متری در مناطق 22 گانه شهری تهران
ارسال به توییتر

کلید واژه ها

 ‌ قیمت مسکن  ‌ تهران

اخبار مرتبط

نرخ خرید و فروش املاک پایتخت

مظنه آپارتمان در پاسداران تهران؟ +جدول

اقتصاد آنلاین-مرضیه طهماسبی: آنچه در زیر می‌آید جدول معاملات انجام شده آپارتمان در پاسداران تهران می باشد. لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه رسمی املاک می باشد:

 
جدول معاملات انجام شده آپارتمان در پاسداران تهران
ارسال به توییتر

کلید واژه ها

 ‌ قیمت مسکن  ‌ تهران

اخبار مرتبط

نرخ خرید و فروش املاک پایتخت

آپارتمان حوالی فرودگاه مهرآباد چند؟ +جدول

اقتصاد آنلاین-علی کیوان پناه: آنچه در زیر می‌آید جدول معاملات انجام شده آپارتمان در اطاراف فرودگاه مهرآباد تهران می‌باشد. لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه رسمی املاک می‌باشد:

 
جدول معاملات انجام شده آپارتمان در اطاراف فرودگاه مهرآباد تهران
 
ارسال به فیسبوک

کلید واژه ها

 ‌ قیمت مسکن  ‌ تهران

اخبار مرتبط

نرخ خرید و فروش املاک پایتخت

مظنه آپارتمان نزدیک ایستگاه مترو؟ +جدول

اقتصاد آنلاین-مرضیه طهماسبی: آنچه در زیر می آید جدول قیمت معاملات انجام شده آپارتمان نزدیک به ایستگاه های مترو در مناطق مختلف شهری تهران است. لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه مشاورین املاک کشور می باشد:

 
قیمت معاملات انجام شده آپارتمان نزدیک به ایستگاه های مترو در مناطق مختلف شهری تهران
ارسال به توییتر

کلید واژه ها

 ‌ قیمت مسکن  ‌ تهران

اخبار مرتبط

نرخ خرید و فروش املاک پایتخت

آپارتمان در منطقه مرزداران تهران چند؟ +جدول

اقتصاد آنلاین-محمود باقری: آنچه در زیر می آید جدول قیمت معاملات انجام شده واحدهای مسکونی در بلوار مرزداران تهران است. لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه مشاورین املاک کشور می باشد:

 
 
جدول قیمت معاملات انجام شده واحدهای مسکونی در بلوار مرزداران تهران
ارسال به توییتر

کلید واژه ها

 ‌ قیمت مسکن  ‌ تهران

اخبار مرتبط

 نرخ خرید و فروش زمین در پایتخت

مظنه زمین در تهران چند؟ +جدول

اقتصاد آنلاین-محمود باقری: آنچه در زیر می آید جدول قیمت معاملات انجام شده زمین در مناطق 22گانه تهران است. لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه مشاورین املاک کشور می‌باشد:

 
 
قیمت معاملات انجام شده زمین در مناطق 22گانه تهران
ارسال به فیسبوک

کلید واژه ها

 ‌ قیمت مسکن  ‌ تهران

اخبار مرتبط

ارسال به توییتر

نرخ خرید و فروش املاک پایتخت

آپارتمان در شمال شهر تهران چند؟ +جدول

اقتصاد آنلاین- مرضیه طهماسبی: آنچه در زیر می آید جدول قیمت معاملات انجام شده آپارتمان در شمال تهران می باشد. لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه مشاورین املاک کشور می باشد:

 
 
قیمت معاملات انجام شده آپارتمان در شمال تهران
ارسال به توییتر

کلید واژه ها

 ‌ قیمت مسکن  ‌ تهران

اخبار مرتبط

نرخ خرید و فروش املاک پایتخت

با 100میلیون کجا می‌توان‌ خانه‌ خرید؟ +جدول

اقتصاد آنلاین-نقی کاظمی پور: آنچه در زیر می آید جدول قیمت معاملات انجام شده آپارتمان در مناطق مختلف شهری تهران است که می توان با 100 میلیون تومان خرید. لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه مشاورین املاک کشور می‌باشد.

 
 
قیمت معاملات انجام شده آپارتمان در مناطق مختلف شهری تهران
ارسال به توییتر

کلید واژه ها

 ‌ قیمت مسکن  ‌ تهران

اخبار مرتبط

نرخ خرید و فروش املاک پایتخت

مظنه نوساز در نارمک تهران؟ +جدول

اقتصاد آنلاین-نقی کاظمی پور: آنچه در زیر می آید جدول قیمت معاملات انجام شده آپارتمان نوساز در نارمک تهران می باشد. لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه مشاورین املاک کشور می باشد:

 
 
قیمت معاملات انجام شده آپارتمان نوساز در نارمک تهران
ارسال به توییتر

کلید واژه ها

 ‌ قیمت مسکن  ‌ تهران

اخبار مرتبط

نرخ اجاره بهای املاک پایتخت

اجاره‌بهای خانه‌های نقلی تهران؟ +جدول

اقتصاد آنلاین-علی کیوان پناه: آنچه در زیر می آید جدول قیمت رهن آپارتمان با متراژ پایین در تهران است.لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه مشاورین املاک کشور می باشد.بنابر عرف بازار، در ازای کم کردن یک میلیون تومان از ودیعه، 30 هزار تومان به اجاره‌بهای ماهیانه اضافه می شود:

 
جدول قیمت رهن آپارتمان با متراژ پایین در تهران
 
ارسال به توییتر

اخبار مرتبط

 امیدواریم استحکام ، زیبائی و مهمتر از همه اعتبار فروشنده شرکت سرمایه گذاری توسعه ساختمان سپهر تهران متعلق به بانک صادرات)شما را ترغیب نماید تا در صورت نیاز به ملکی در شمال شهر تهران برای سکونت در محیطی دلپذیر و زیبا و یا سرمایه گذاری مطمئن ، یکی از خریداران این برج های آرامش بخش باشید.

اطلاعیه پیش فروش آپارتمان در خیابان فرشته تهران

 فروش ( پیش فروش ) آپارتمان در خیابان فرشته تهران

===============================
  قیمت آپارتمان در تهران ,  قیمت آپارتمان در تهران همشهری ,  قیمت آپارتمان در تهران همشهری آنلاین  , قیمت آپارتمان در تهران روی دیوار  ,  قیمت آپارتمان در تهرانپارس  ,  قیمت آپارتمان در کیش ,   قیمت آپارتمان در شهرک غرب , قیمت آپارتمان در شهرک اکباتان  ,  قیمت آپارتمان  ,  جدول قیمت آپارتمان در تهران  ,  جدول قیمت آپارتمان مناطق تهران  ,  جدول قیمت مسکن در مناطق تهران  ,  جدول افزایش قیمت مسکن مهر  ,  جدول قیمت مسکن در مناطق تهران  ,  قيمت مسكن در مناطق مختلف تهران+جدول  ,  قيمت مسكن در تهران  ,  قيمت مسكن در سال 94  ,  قیمت آپارتمان در تجریش ,  قیمت آپارتمان در شمال تهران  ,  قیمت خانه در شمال تهران  ,  قیمت مسکن در شمال تهران  , قیمت مسکن در شمال شرق تهران  ,    
 
----------------------------------

#ملک , #خرید ملک , خرید مسکن #آپارتمان , #خرید آپارتمان , #خرید ملک در تهران ,
 #,ویلا  , #آپارتماناداری ,
 #apartment  , #آپارتمان , # فروش آپارتمان#خرید آپارتمان , # رامسر, #شمال , #شمال تهران ,    
#خیابان فرشته , # آپارتمان خیابان آقا بزرگی , # خرید آپارتمان در خیابان فرشته تهران ,
=============
اطلاعیه فروش آپارتمانهای سند اداری و مغازهای تجاری
 فروش واحد های تجاری و آپارتمان های اداری در بر خیابان آزادی تهران : مغازه های داخل پاساژ مناسب برای موبایل ، کامپیوتر ، صنایع دانش بنیان ، صنایع پزشکی ،  دندانپزشکی  ، علوم آزمایشگاهی  و داروسازی
واحد های اداری در متراژ های 60 الی 110 متر مناسب برای دفاتر  کلیه شرکت ها
اول منطه زوج و فرد طرح ترافیک با تامین پارکینگ 100 درصد و دسترسی مترو ، BRT
----------------------------------------------------------------------

قیمت آپارتمان  قیمت آپارتمان  قیمت آپارتمان  قیمت آپارتمان  قیمت آپارتمان  قیمت آپارتمان  قیمت آپارتمان

 
 

 

خوش آمدید : فروش ( پیش فروش ) آپارتمان در خیابان فرشته تهران : جهت اطلاع از قیمت آپارتمان ها و بازدید پروژه با شماره های 02166122699 – 02166122692 -09109808524 حوزه فروش تماس حاصل فرمایید. https://sites.google.com/site/farasazehgostar/apartment-1 فروش آپارتمان سند اداری و واحدهای , مغازه , تجاری در خیابان آزادی تهران https://sites.google.com/site/farasazehgostar/apartment-5 فروش واحد های تجاری و آپارتمان های اداری در بر خیابان آزادی تهران : مغازه های داخل پاساژ مناسب برای موبایل ، کامپیوتر ، صنایع دانش بنیان ، صنایع پزشکی ، دندانپزشکی ، علوم آزمایشگاهی و داروسازی واحد های اداری در متراژ های 60 الی 110 متر مناسب برای دفاتر کلیه شرکت ها اول منطه زوج و فرد طرح ترافیک با تامین پارکینگ 100 درصد و دسترسی مترو ، BRT جهت اطلاع از قیمت آپارتمان ها و بازدید پروژه با شماره های 66122699 – 66122692 - 66120538-09109808524 حوزه فروش تماس حاصل فرمایید. #تهران #اداری #تجاری #مسکونی #مغازه #آپارتمان #ملک #املاک #خرید #فروش #قیمت #مغازه #فرشته #برج #رامسر #ویلا #قیمت آپارتمان #شمال https://sites.google.com/site/farasa رامسر- آپارتمان - فروش -خرید - آپارتمان اجاره ای - آپارتمان فروشی . + الهیه - املاک - باغ فروشی - تهیه مسکن - خرید آپارتمان - خرید خانه - رهن اجاره - رهنی - زعفرانیه . - زمین صنعتی - زمین فروشی - سوله - فردیس - فرمانیه - فروش آپارتمان - فروش خانه - فروش ویلا - فروش کلنگی . - فروشی - محمودیه - مسکن - مشارکت در ساخت - مشاورین املاک - مغازه - ملک - نیاوران - کارخانه - کرج - کلنگی - یوسف آباد - قیمت آپارتمان در تهران , قیمت آپارتمان در تهران همشهری , قیمت آپارتمان در تهران همشهری آنلاین , قیمت آپارتمان در تهران روی دیوار , قیمت آپارتمان در تهرانپارس , قیمت آپارتمان در کیش , قیمت آپارتمان در شهرک غرب , قیمت آپارتمان در شهرک اکباتان , قیمت آپارتمان , جدول قیمت آپارتمان در تهران , جدول قیمت آپارتمان مناطق تهران , جدول قیمت مسکن در مناطق تهران , جدول افزایش قیمت مسکن مهر , جدول قیمت مسکن در مناطق تهران , قيمت مسكن در مناطق مختلف تهران+جدول , قيمت مسكن در تهران , قيمت مسكن در سال 94 , قیمت آپارتمان در تجریش , قیمت آپارتمان در شمال تهران , قیمت خانه در شمال تهران , قیمت مسکن در شمال تهران , قیمت مسکن در شمال شرق تهران , اطلاعیه پیش فروش آپارتمان اداری و مغازه تجاری در بر خیابان آزادی تهران https://sites.google.com/site/farasazehgostar/ #تهران #اداری #تجاری #مسکونی #مغازه #آپارتمان #ملک #املاک #خرید #فروش #قیمت #مغازه #فرشته #برج #رامسر #ویلا #قیمت آپارتمان #شمال https://sites.google.com/site/farasa

ادامه مطلب ...

 

خبر های مربوط به وام مسکن : راه‌اندازی بازار رهن ثانویه - شرایط جدید وام مسکن - جولان سوداگران وام بانکی - گشایش قفل مسکن با تسهیلات جدید - 24 فروردین 95

 
 
 

پل 10 هزار میلیارد تومانی «بورس» به مسکن

شارژ مسکن از مخزن غیربانکی

سازمان بورس و اوراق بهادار با صدور مجوز نهایی برای راه‌اندازی بازار رهن ثانویه، مسیر غیربانکی اما روان برای تامین مالی در حجم گسترده را برای بخش مسکن باز کرد.

 از جزئیات این مجوز حاکی است: بازار رهن ثانویه مسکن سرانجام پس از 8 سال تصویب قانون مربوطه، ظرف هفته‌های آینده توسط بانک عامل بخش مسکن تاسیس می‌شود و در قالب آن، یک پُل بزرگ اعتباری در دو مرحله از بازار سرمایه به بازار مسکن متصل خواهد شد.  به گزارش دنیای اقتصاد، بازار رهن ثانویه، «مخزن دوم» پرداخت تسهیلات ساخت و خرید مسکن به دو سمت عرضه و تقاضا در بازار ملک محسوب می‌شود به این معنا که تسهیلات اولیه پرداخت شده از جانب بانک مسکن –مخزن اول- ابتدا توسط یک نهاد مالی که راه‌انداز بازار رهن ثانویه است، تنزیل می‌شود و سپس در اثر این عملیات، منابع جدید یا همان تسهیلات ثانویه برای پرداخت به بخش مسکن آزاد خواهد شد.

عملیات تنزیل از طریق انتشار اوراق رهنی به پشتوانه اقساط در حال بازگشت وام‌های اولیه مسکن، انجام می‌شود به‌طوری‌که با عرضه اوراق توسط نهاد مالی واسط در بورس و خرید آن توسط فعالان بازار سرمایه، منابع مالی جدید معادل تسهیلات اولیه، در اختیار بانک مسکن قرار می‌گیرد. به بیان دیگر، بازار رهن ثانویه، قدرت وام‌دهی به بخش مسکن را بدون نیاز مستقیم به منابع بانکی، افزایش می‌دهد. سازمان بورس در مجوز خود به گروه مالی بانک مسکن اجازه داده است 10 هزار میلیارد تومان اوراق رهنی برای عرضه در بازار سرمایه منتشر کند. این مجوز به آن معنا است که بانک مسکن معادل 10 هزار میلیارد تومان از وام‌هایی که طی سال‌های گذشته بابت ساخت یا خرید مسکن پرداخت کرده و طبق معمول در مدت 12 تا 15 سال بازپرداخت می‌شود را می‌تواند از چند هفته دیگر توسط نهاد مالی واسط، نقد کند و به مراتب زودتر از موعد بازپرداخت، به منابع اولیه‌اش دست یابد. حجم 10 هزار میلیارد تومانی بازار رهن ثانویه مسکن درست معادل یک‌سوم کل تسهیلاتی است که سال گذشته توسط کل بانک‌ها در قالب وام به بخش مسکن و ساختمان پرداخت شد.

به این ترتیب، بازار جدید مالی، از طریق پُل‌زنی به بورس، قدرت تسهیلات‌دهی به بخش مسکن را 30 درصد افزایش می‌دهد. این حجم منابع جدید عازم بازار مسکن، برابری می‌کند با اعتباراتی که سال گذشته توسط بانک عامل بخش مسکن به متقاضیان ساخت و خرید آپارتمان‌های مسکونی پرداخت شد. سال گذشته بانک‌ها - طی 11 ماه اول سال 94- رقمی معادل 348 هزار میلیارد تومان انواع تسهیلات به بخش‌های مختلف اقتصاد پرداخت کردند که از این رقم، 36 هزار میلیارد تومان به بخش مسکن ارائه شد. در این میان، بانک مسکن حدود 10 هزار میلیارد تومان تسهیلات برای ساخت و خرید مسکن پرداخت کرد؛ بنابراین در سال جاری با راه‌اندازی بازار رهن ثانویه، توان وام‌دهی بانک عامل بخش مسکن به دو برابر افزایش پیدا می‌کند و نتیجه آن، استفاده حجم بیشتری از متقاضیان ساخت و خرید مسکن از تسهیلات بانکی بلندمدت خواهد بود که می‌تواند به خروج سریع‌تر بخش مسکن از رکود کمک کند.

تامین یارانه سود برای اوراق رهنی

هر چند مجوز نهایی سازمان بورس برای راه‌اندازی بازار رهن ثانویه صادر شده اما تاسیس این بازار از سوی بانک مسکن نیازمند «پرداخت 1800 میلیارد تومان یارانه نرخ سود از جانب دولت» برای «بازارپذیر شدن اوراق رهنی» است. بررسی‌های اقتصادی متولیان بخش مسکن درباره نحوه انتشار اوراق رهنی مسکن در بورس نشان می‌دهد: نهاد راه‌انداز بازار رهن ثانویه چنانچه بخواهد اوراق رهنی را با نرخ سود جذاب و قابل‌رقابت با سود سایر بازارها -از جمله سود بانکی و سود اوراق مشارکت- منتشر کند باید نرخ سود حداقل 18 درصد برای این اوراق تعیین کند. این در حالی است که میانگین نرخ سود تسهیلات اولیه پرداخت شده توسط بانک مسکن، 13 درصد است بنابراین شکاف 5 واحد درصدی بین سود وام‌های اولیه و نرخ مدنظر برای سود اوراق رهنی، باید توسط دولت در قالب یارانه بخش مسکن تامین شود تا امکان انتشار و فروش اوراق و در نتیجه آزادسازی منابع اولیه بانک مسکن فراهم شود. برای جبران این شکاف با توجه به دوره 7 ساله میانگین زمانی انتشار اوراق و همچنین حجم 10 هزار میلیارد تومانی اوراق، باید رقمی معادل 1800 میلیارد تومان برای جبران نرخ سود از سمت دولت یارانه به بانک عامل بخش مسکن پرداخت شود.

انتشار 300 میلیارد تومان در مرحله اول

صبح روز گذشته مقامات بانک مرکزی، وزارت اقتصاد، سازمان بورس و همچنین مدیران ارشد بانک مسکن با حضور در معاونت مسکن وزارت راه و شهرسازی، آخرین هماهنگی‌ها برای اجرای فاز اول انتشار اوراق رهنی مسکن را انجام دادند. چند روز قبل نیز جلسه‌ای مشابه با حضور مقامات ارشد اقتصادی دولت یازدهم در دفتر مشاور رئیس جمهوری برای نحوه تامین اعتبار یارانه نرخ سود اوراق رهنی برگزار شد و برای پرداخت آن هماهنگی‌های لازم صورت گرفت. با این حال بانک مسکن تا زمان تامین یارانه 1800 میلیارد تومانی برای انتشار 10 هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت، قصد دارد ظرف چند هفته آینده، برای راه‌اندازی آزمایشی بازار رهن ثانویه، 300 میلیارد تومان اوراق رهنی مسکن در بورس منتشر کند.

پیگیری طرح رئیس‌جمهوری در بازار رهن ثانویه

علی چگینی، مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی روز گذشته اعلام کرد: منابع آزاد شده ناشی از انتشار اوراق رهنی مسکن، در راستای طرح مدنظر رئیس‌جمهوری و برنامه‌ریزی‌های وزارت راه و شهرسازی، با اولویت «نوسازی بافت‌های فرسوده» به بخش مسکن و ساختمان تخصیص پیدا می‌کند. حسن روحانی سه روز پیش در جمع متولیان بخش مسکن، خواستار هدایت سرمایه‌گذاران به بافت‌های فرسوده داخل شهرها برای ساخت و تامین مسکن اقشار هدف شد. چگینی در این باره تصریح کرد: پیش‌‌شرط رونق ساخت و ساز در بافت‌های فرسوده، تامین تسهیلات ارزان‌قیمت برای ارائه به سازنده‌ها است و در شرایطی که بانک‌ها با تنگنای مالی و کسری منابع اعتباری مواجه هستند، بازار رهن ثانویه می‌تواند در خدمت برنامه‌های تامین مسکن دولت قرار گیرد. برای این منظور، پیش‌بینی شده است حدود 400 هزار واحد مسکونی در بافت‌های فرسوده شهرهای کشور از محل پرداخت تسهیلات ساخت - با منابع آزاد شده از بازار رهن ثانویه- توسط سازنده‌ها احداث شود. این منابع در راستای مصوبه سال گذشته شورای پول و اعتبار، در قالب وام ساخت یا همان وام نوسازی، به‌صورت وام‌های 50 میلیونی، 40میلیونی و 30 میلیون تومانی به ترتیب در تهران، شهرهای بزرگ و مراکز استان‌ها و همچنین شهرهای کوچک پرداخت خواهد شد.

5 مزیت بازار رهن ثانویه

بررسی‌ها نشان می‌دهد: بازار رهن ثانویه مسکن، حاوی 5 مزیت و اثر مثبت برای نظام تامین مالی بخش مسکن است. این بازار از آنجا که با کنترل و هدایت وزارت راه و شهرسازی و بانک مسکن، قرار است به‌صورت هدفمند در خدمات تامین مالی بخش قرار گیرد، امکان استفاده غیرمصرفی از تسهیلات جدید را سلب می‌کند. تخصیص منابع آزادشده از محل این بازار به نوسازی بافت فرسوده عملا باعث تامین مالی پروژه‌های مسکونی ارزان‌قیمت و متوسط قیمت می‌شود و از تکرار تجربه سال گذشته بانک‌ها در تخصیص وام به پروژه‌های ساختمانی لوکس و در نتیجه حبس منابع در املاک غیرمصرفی جلوگیری خواهد کرد. دومین تاثیر مثبت این بازار در اجرای طرح نوسازی مشارکتی بافت فرسوده است.

مزیت سوم در جذب نقدینگی‌های خُرد از طریق بازار سهام خلاصه می‌شود که این چرخه تامین مالی خود به کاهش نقدینگی و در نتیجه کاهش تورم و کنترل تورم مسکن در بلندمدت منجر خواهد شد. چهارمین مزیت بازار رهن ثانویه، پایان وابستگی مطلق بازار مسکن به روش سنتی تامین مالی است که باعث می‌شود بازار بورس ضعف بانک‌ها در وام‌دهی به بخش مسکن را جبران کند و وارد میدان تامین منابع بلندمدت برای این بخش شود. مزیت پنجم این بازار نیز در عدم استفاده از منابع بانک مرکزی خلاصه می‌شود که این موضوع نیز جلوی تحریک تورمی را مسدود می‌کند. بازار رهن ثانویه در قانون ساماندهی مسکن مصوب سال 87 به تصویب رسید و قرار بود حداکثر ظرف مدت یک سال تاسیس شود.

ارسال به توییتر

کلید واژه ها

 مسکن

اخبار مرتبط

شرایط جدید وام مسکن؛

اقساط وام مسکن چقدر شد؟

 
اقساط وام مسکن
 

با کاهش یک درصدی نرخ سود تسهیلات مسکن از محل صندوق پس انداز، میزان اقساط این تسهیلات نیز دچار تغییر شده است، اما همچنان افراد برای دریافت این تسهیلات باید سودی نزدیک به مبلغ وام و در برخی مواقع بیشتر از وامی که دریافت می کنند به بانک بپردازند.

به گزارش خبرنگار اقتصاد آنلاین، آنطور که محمد هاشم بت شکن، مدیرعامل بانک مسکن اعلام کرده با مصوبات اخیر، از محل صندوق پس‌انداز یکم بنا بر موقعیت‌های جغرافیایی وام‌های ۸۰ ، ۱۲۰ و ۱۶۰ میلیون تومانی پرداخت می‌شود که با توجه به کاهش اخیر نرخ سود بانکی، نرخ سود این تسهیلات نیز از ۱۴ درصد به ۱۳ درصد کاهش یافت.

وی همچنین درباره تغییرات ایجاد شده در تسهیلانت زوج ها گفت:این تسهیلات از ۸۰ به ۱۶۰ میلیون تومان، از ۶۰ به ۱۲۰ میلیون تومان و از ۴۰ به ۸۰ میلیون تومان افزایش یافت که زوجین می‌توانند برای یک پلاک ثبتی در مجموع براساس وام‌های جدید اقدام کنند.

جدول زیر میزان اقساط تسهیلات خرید مسکن از محل صندوق پس انداز مسکن در دوره های 12 ساله و 14 ساله را نشان می دهد:

اقساط وام مسکن

 

ارسال به توییتر

کلید واژه ها

 مسکن  وام مسکن

اخبار مرتبط

سود وام 160 میلیونی مسکن کاهش یافت

 
اقساط وام مسکن
 

با مصوبات اخیر، از محل صندوق پس‌انداز یکم بنا بر موقعیت‌های جغرافیایی وام‌های ۸۰ ، ۱۲۰ و ۱۶۰ میلیون تومانی پرداخت می‌شود که با توجه به کاهش اخیر نرخ سود بانکی، نرخ سود این تسهیلات نیز از ۱۴ درصد به ۱۳ درصد کاهش یافت.

محمد هاشم بت شکن مدیرعامل بانک مسکن خاطرنشان کرد: با مصوبات اخیر، از محل صندوق پس‌انداز یکم بنا بر موقعیت‌های جغرافیایی وام‌های ۸۰ ، ۱۲۰ و ۱۶۰ میلیون تومانی پرداخت می‌شود که با توجه به کاهش اخیر نرخ سود بانکی، نرخ سود این تسهیلات نیز از ۱۴ درصد به ۱۳ درصد کاهش یافت.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایلنا، وی افزود: : با مصوبات اخیر، از محل صندوق پس‌انداز یکم بنا بر موقعیت‌های جغرافیایی وام‌های ۸۰ ، ۱۲۰ و ۱۶۰ میلیون تومانی پرداخت می‌شود که با توجه به کاهش اخیر نرخ سود بانکی، نرخ سود این تسهیلات نیز از ۱۴ درصد به ۱۳ درصد کاهش یافت. مدیر عامل بانک مسکن همچنین در مورد مصوبات پرداخت تسهیلات برای زوجین در تهران گفت: این تسهیلات از ۸۰ به ۱۶۰ میلیون تومان، از ۶۰ به ۱۲۰ میلیون تومان و از ۴۰ به ۸۰ میلیون تومان افزایش یافت که زوجین می‌توانند برای یک پلاک ثبتی در مجموع براساس وام‌های جدید اقدام کنند.

محمد هاشم بت‌شکن در پاسخ به این پرسش که بازار غیرمتشکل چه میزان در جلوگیری از کاهش نرخ سود بانکی تاثیرگذار است؟ ، اظهار داشت: کاهش نرخ سود از سوی شورای پول و اعتبار تعیین می شود بنابراین بازار در انتظار این است که شورای پول و اعتبار چه تصمیمی خواهد گرفت.

وی افزود: در صورتی که پیش بینی‌ها حاکی از آن باشد که متغیرهای کلان اقتصادی پاسخگو است کاهش نرخ سود ادامه دار خواهد بود.

بت شکن در مورد سهم  20 درصدی بازارغیرمتشکل در بازار پول، افزود: نمی توان این عدد را قطعی اعلام کرد اما قطعا با ساماندهی که بانک مرکزی بر روی مؤسسات غیرمجاز انجام می دهد این مشکل حل خواهد شد.

مدیر عامل بانک مسکن همچنین در مورد مصوبات پرداخت تسهیلات برای زوجین در تهران گفت: این تسهیلات از ۸۰ به ۱۶۰ میلیون تومان، از ۶۰ به ۱۲۰ میلیون تومان و از ۴۰ به ۸۰ میلیون تومان افزایش یافت که زوجین می‌توانند برای یک پلاک ثبتی در مجموع براساس وام‌های جدید اقدام کنند.

بت‌شکن خاطرنشان کرد: با مصوبات اخیر، از محل صندوق پس‌انداز یکم بنا بر موقعیت‌های جغرافیایی وام‌های ۸۰ ، ۱۲۰ و ۱۶۰ میلیون تومانی پرداخت می‌شود که با توجه به کاهش اخیر نرخ سود بانکی، نرخ سود این تسهیلات نیز از ۱۴ درصد به ۱۳ درصد کاهش یافت.

ارسال به توییتر

کلید واژه ها

 بانک مسکن  وام مسکن

اخبار مرتبط

جولان سوداگران وام بانکی

هر چند افزایش تسهیلات بانکی و سهولت دسترسی مردم به آنها می‌تواند از خرید و فروش غیرقانونی وام‌ها جلوگیری کند، اما همچنان شاهد سختگیری بانک‌ها در پرداخت وام و قوانین سرسختانه و زمانبر آنها در ازای پرداخت وام‌های خرد هستیم.

 این در حالی است که برخی افراد و ارگان‌ها از مزیت نسبی برای برخورداری از این وام‌ها برخوردارند، اما بیشتر این افراد نیازی به وام‌ها نداشته و عدم بهره‌مندی از این وام‌ها را به سختی بازپرداخت آن ترجیح می‌دهند. حال شاید قوانین سخت و پیچیده بانک‌ها برای پرداخت وام و به نوعی تبعیضی که برای برخی افراد وجود دارد موجبات ایجاد فضای دلالی و واسطه‌گری در این زمینه و خرید و فروش وام را فراهم کند، به‌طوری که در این زمینه واسطه‌گران از موقعیت افراد دارای امتیاز در بانک‌ها سوءاستفاده می‌کنند و با مبلغ خاصی وام آنها را خریداری کرده و با قیمت و سود بیشتری به متقاضیان وام می‌فروشند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از آرمان ، در چند سال گذشته به علت افزایش تورم که در دولت گذشته به بیش از ۴۰ درصد هم رسید و به دنبال ثابت ماندن دستمزدها، تعداد زیادی از شهروندان برای افزایش قدرت خرید خود مجبور به تقاضای وام شدند، اما به علت وجود قوانین سختگیرانه در این زمینه، علاوه بر اینکه پای دلالان و واسطه‌گران به این بخش باز شد، هر روزه شاهد تبلیغاتی با عنوان «پرداخت وام در ۷۲ ساعت» و عناوینی از این قبیل هستیم. این عبارات تنها بخشی از تبلیغات جذاب و مشتری پسند شرکت‌هایی هستند که بدون نظارت هیچ دستگاه خاصی به راحتی سال‌هاست وارد میدان فعالیت بانکی شده‌اند. این شرکت‌ها با تبلیغات متنوع در سطح شهر و البته رسانه‌های مختلف افراد زیادی را که اتفاقا نیاز مبرم به وام بانکی را دارند جذب و دست آخر هم مبلغ کلانی از آنها به عنوان حق معامله دریافت می‌کنند. شاید سختگیری‌های بانک‌ها در پرداخت تسهیلات علت اصلی رشد قارچ‌گونه شرکت‌های مشاوره وام بانکی باشد که بدون هیچ مجوز و نظارتی به مردم وعده دریافت وام‌های با ارقام بالا در یک هفته می‌دهند. به هر حال گرفتن وام به‌صورت مراجعه فرد متقاضی دریافت تسهیلات از شبکه بانکی چندان آسان‌ نیست، اما در این میان دست‌کم ۲۰۰ شرکت و شخص حقیقی با تبلیغات رسمی در رسانه‌ها شیوه‌های دریافت وام با نرخ سود عمدتا مضاربه‌ای ۲۴ درصد را تنها با دریافت پورسانت معرفی می‌کنند.

رشد قارچ‌گونه دلالان وام
مدتی است که مدیران بانکی به بهانه اختلاس‌های صورت گرفته و سوءاستفاده‌های مختلف از وام‌های بانکی، با سختگیری‌های بیشتر حاضر به اعطای وام به افراد و مشتریان عادی می‌شوند و به همین دلیل حاضر نیستند زیربار تعهداتی بروند که برایشان دردسرساز می‌شود و از دادن وام به افراد امتناع می‌ورزند. همان مدیران در مقابل حاضر هستند که با شرایطی استثنایی، وام را در اختیار برخی افراد خاص بگذارند. واقعیت این است اگر یک کارمند ساده یا یک کارگر برای دریافت وام به بانک مراجعه کند، باید از مدارک شناسایی گرفته تا وثیقه و دو ضامن کارمند با گواهی کسر کار و سفته و چک را جفت‌وجور کرده باشد تا وام دریافت کند، اما گهگاهی مشاهده می‌شود برخی افراد به دلایل گوناگون طی چند ساعت و بدون پشت سر گذاشتن ضوابط بانکی صاحب این وام‌ها می‌شوند. اکنون تعداد کمی از کارمندان بانکی، خود به افرادی تبدیل شده‌اند که پول می‌ستانند و وام می‌دهند، یعنی بعد از مذاکره و چانه‌زنی موافقت رئیس و سایرین را برای اعطای وام جلب می‌کنند. اما گذشته از این کارمندان که شاید تعداد آنها انگشت شمار باشد، چند سالی است سر و کله افرادی پیدا شده که از طریق اخذ وام و واسطه‌گری در این زمینه معیشت می‌گذرانند و درآمدهای هنگفتی را هم به جیب می‌زنند و حتی از کارمندانی هم که تمایل دارند ضامن شوند و پاداش‌های میلیونی بگیرند دعوت به همکاری می‌کنند.

واسطه‌هایی با درآمد میلیونی
سال گذشته بود که نمایندگان مجلس تسهیلاتی جدید را مورد تصویب قرار دادند که قرار شد در قالب آن به برخی اقشار جامعه تسهیلات ۸۰ میلیون تومانی پرداخت ‌شود. اعلام یک خبر کوتاه در این باره کافی بود تا دلالان دست به کار شوند تا تسهیلات منظور شده را در جهت منافع خود مورد استفاده قرار دهند. در این رابطه اعمالی که واسطه‌گران انجام می‌دهند، چندان پیچیده نیست. آنها با پیدا کردن افراد مشمول دریافت تسهیلات وارد رایزنی با آنها می‌شوند و بعد از مذاکره از ۸۰ میلیون تومان تسهیلات در نظر گرفته شده، مبلغی حدود ۲۰ میلیون تومان را به او می‌پردازند، ۹ میلیون تومان را بابت دستمزد کسر کرده و مابقی را به متقاضی دریافت تسهیلات که به شرکت‌های مورد اشاره مراجعه کرده‌اند، می‌پردازند.

در کل حدود ۵۱ میلیون تومان به متقاضیان پرداخت می‌شود. متقاضیان هم از چنین میانبری استقبال می‌کنند. آنها حتی حاضرند سود بیشتری در ازای این وام‌ها پرداخت کنند، اما دچار بوروکراسی اداری بانک‌ها نشوند، حال بگذریم از اینکه بسیاری از این وام‌ها بدون هیچ سودی به متقاضیان پرداخت می‌شود. اما ذکر چند نکته در این زمینه حائز اهمیت است. اول اینکه این تسهیلات قرض الحسنه است. بنابراین دریافت‌کننده نهایی این وام با پرداخت ۲۹ میلیون تومان صاحب ۵۱ میلیون تومان تسهیلات بدون سود می‌شود، این درحالی است که حتی تسهیلات ارزان‌قیمت خودرو که در دستور پرداخت قرار داده شده نیز تقریبا دو برابر وام اعطا شده را از مشتریان در چهار سال دریافت می‌کند، اما افرادی که از تسهیلات رزمندگان استفاده می‌کنند، در مقابل ۵۱ میلیون تومان، تنها ۲۹ میلیون تومان اضافه پرداخت دارند که این به معنای ارزان تمام شدن این تسهیلات برای افراد عادی است. همچنین انحراف تسهیلات از هدف اصلی مورد تصویب است که قرار بوده به استفاده قشر خاصی برسد، اما در نهایت وام به دست افراد عادی می‌رسید. یکی دیگر از نکات جالب توجه در رابطه با این وام‌ها این بود که با توجه به اینکه نوساز بودن مسکن شرط اعطای وام نبود، اما در هنگام اعطای وام، موضوع ساخت خانه و تعلق وام صرفا به ساخت خانه و نه خرید آن مطرح شده است. چنین شرطی در عمل باعث شد تا بسیاری عطای این وام‌ها را به لقایش ببخشند.

از این رو بهتر بود که در ازای دریافت ۲۰ میلیون تومان وجه نقد، تسهیلات را به فردی دیگر واگذار کنند. به هر حال این نوع وام برای افراد عادی که در شرایط کنونی از هر کجا وام بگیرند باید دوبرابرش را بپردازند بسیار به‌صرفه است و آنها برای افزایش قدرت خرید خود ناچارند از چنین راهی استفاده کنند. آنچه در این بحث مورد اهمیت قرار دارد رواج دلالی وام و لزوم جلوگیری از آن است که این نوع واسطه‌گری تا به امروز ضربه سنگینی بر نظام بانکی کشور وارد ساخته و امروز کنترل آن بیش از پیش احساس می‌شود. این وام هم فقط یک مثال از این دلالی بود، چه بسا بسیاری از وام‌ها از طریق واسطه‌ها به دست افراد می‌رسد.

لزوم تسهیل قوانین پرداخت وام
بد نیست نگاهی به عملکرد بانک‌ها در زمینه وام‌دهی در سال ۹۴ بیندازیم. آمارها نشان می‌دهد تسهیلات دهی سال ۹۴ بانک‌ها رکورد سال ۹۳ را شکست و این رقم تا پایان اسفند به بیش از حدود ۳۶۰ هزار میلیارد رسید. این در حالی است که در سال ۹۳ بانک‌ها بر خلاف پیش‌بینی ۲۸۰ هزار میلیاردی بانک مرکزی، بالغ بر ۳۴۰ هزار میلیارد تومان وام پرداخت کردند که البته با واکنش بانک مرکزی نیز همراه بود، چرا که بانک‌ها برای تامین منابع این تسهیلات رو به اضافه برداشت آورده بودند که خود عاملی برای افزایش تورم محسوب می‌شود. با این حال به نظر می‌رسد در سال ۹۴ با توجه به آزادسازی بخشی از سپرده‌های قانونی بانک‌ها برای افزایش نقدینگی آنها و از سویی دیگر ساماندهی اضافه برداشت در شبکه بانکی، خطر افزایش تورم در این بخش تا حدودی پوشش داده شد. بنابراین آمارها نشان می‌دهد که بانک‌ها در میزان وام‌دهی کاستی نداشته‌اند، پس به نظر می‌رسد بانک‌ها در قوانین پرداخت تسهیلات و افراد مشمول باید بازنگری داشته باشند و از شیوع انواع فساد در این زمینه جلوگیری کنند. همچنین ضروری است بانک مرکزی در سال جدید با شناسایی افراد متخلف در این زمینه برخورد جدی با آنها را به عمل آورد.

 
ارسال به توییتر

کلید واژه ها

 تورم  وام بانکی

اخبار مرتبط

رشد 85 درصدی تقاضای وام مسکن

تقاضای وام مسکن از 135 مورد در زمان اعلام رسمی به 250 مورد در اسفندماه رسید که رشدی 85 درصدی را نشان می‌دهد.

هنگام اعلام رسمی افزایش تسهیلات خرید مسکن روزانه 135 نفر در بانک سپرده‌گذاری می‌کردند که در اسفندماه سال گذشته این رقم به 250 سپرده در روز رسید. با این وجود به نظر می‌رسد اگر سود 17.5 درصدی تسهیلات کاهش یابد استقبال از وام مسکن بالا برود که در این خصوص حامد مظاهریان معاون وزیر راه و شهرسازی از برنامه‌های وزارت متبوع خود را کاهش نرخ سودد تسهیلات مسکن و افزایش مدت بازپرداخت اقساط عنوان کرده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، یکی از سیاست‌های وزارت راه و شهرسازی در بخش مسکن در سال گذشته افزایش توان خرید مسکن برای خانوارهای ایرانی با پرداخت تسهیلات مسکن تا ۵۰ درصد قیمت واقعی عنوان شد که با مصوبه شورای پول و اعتبار در اواخر سال ۹۴ شاهد افزایش تسهیلات خرید مسکن از ۳۵ به ۱۶۰ میلیون تومان در شهرهای بزرگ، ۱۲۰ میلیون تومان در شهرهای میانی و ۸۰ میلیون تومان در شهرهای کوچک بودیم.

با این‌که برخی مسوولان وام 160 میلیون تومانی را در افزایش قدرت خرید مسکن موثر می‌دانند پورابراهیمی نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس معتقد است این تسهیلات در شهرهای بزرگ و کلان‌شهرهایی همچون تهران که قیمت متوسط خانه‌ها متری 2 تا 3 میلیون تومان است به طور کامل پاسخگو نخواهد بود.

او می‌گوید: اقشار مختلف جامعه در طبقات متوسط و پایین کشور به دلایل شرایط اقتصادی گذشته و حال، امکان بازپرداخت تسهیلات خرید مسکن را ندارند و باید برای این موضوع چاره اندیشی شود. در حال حاضر سالانه ۷۰۰ هزار ازدواج در کشور انجام می‌شود که برای این میزان باید مسکن با قیمت پایین تامین و عرضه شود.

یک کارشناس مسکن نیز میزان تاثیرگذاری وام 160 میلیونی را مستلزم کاهش شرایط محدودکننده آن دانست و گفت: خطوط محدودکننده وام‌های مسکن از جمله وام 80 میلیون تومانی به نحوی است که شامل افراد بسیار کمی می‌شود؛ مثلا وام به افرادی تعلق می‌گیرد که برای اولین از این تسهیلات استفاده می‌کنند، خانه اولی باشند یا از تسهیلات دولتی استفاده نکرده باشند.

وی افزود: از سوی دیگر کسانی که مشمول این طرح می‌شوند قشری از جامعه هستند که توان مالی بازپرداخت ندارند. اقساط وام 80 میلیونی حدود یک میلیون تومان است؛ در حالی که این رقم از عهده بسیاری از خانواده‌ها خارج است و دیدیم که پس از گذشت 9 ماه از اعلام این تسهیلات 37 هزار نفر از این وام استقبال کردند که رقم چندان بالایی محسوب نمی‌شود.

ارسال به توییتر

کلید واژه ها

 وام مسکن

اخبار مرتبط

گشایش قفل مسکن با تسهیلات جدید

در سال گذشته تسهیلات 60،80و 160میلیون تومانی خرید مسکن مصوب شد که متقاضیان تنها موفق به دریافت وام 60 میلیونی شدند و پرداخت دو تسهیلات دیگر به سال 95 موکول شد.

 افزایش قدرت خرید مردم با اعطای این تسهیلات، مسوولان وزارت راه و شهرسازی و برخی کارشناسان را به خروج مسکن از رکود و بهبود بخش مسکن امیدوار کرد، موضوعی که از سوی برخی کارشناسان رد و شرایط پرداخت، بازپرداخت و تبعات منفی این تسهیلات به عنوان موانع این اقدام دولت معرفی شد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تعادل ، در این میان، معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به ثبت روزانه ۲۵۰ درخواست در بانک مسکن برای دریافت تسهیلات جدید خرید خانه می‌گوید: از جمله سیاست‌های وزارت راه و شهرسازی، افزایش توان خرید مسکن خانواده‌ها با پرداخت تسهیلات تا ۵۰درصد هزینه خرید مسکن است که در چارچوب همین سیاست، پرداخت تسهیلات خرید مسکن از ۲۵میلیون تومان به ۱۶۰میلیون تومان افزایش یافت. به گزارش مهر، حامد مظاهریان می‌افزاید: کاهش نرخ سود تسهیلات مسکن و افزایش مدت بازپرداخت اقساط تسهیلات دریافتی دیگر اهداف وزارت راه و شهرسازی است البته شرایط کنونی بازار مسکن کشور در رکود است که این رکود در بازار مسکن به این معناست که بازده اقتصادی و فعالیت در آن کاهش یافته است و شاهد افزایش تولیدی هستیم که تقاضا برای آن وجود ندارد.

معاون مسکن وزارت راه و شهرسازی شرایط خاص کنونی کشور را از جمله دلایل باقی ماندن رکود در بازار مسکن می‌داند و می‌گوید: بانک‌های مقروض و کاهش قیمت نفت به یک‌چهارم، از جمله شرایطی است که بر بازار مسکن تاثیر گذاشته است پس باید قدرت خرید طبقه متوسط و پایین‌تر را بالا ببریم و نظام بانکی کشور می‌تواند به این کار کمک کند.

به گفته مظاهریان با ورود تسهیلات جدید خرید مسکن به بازار، متقاضیان با جیبی پرپول‌تر وارد بازار مسکن می‌شوند و از نیمه دوم امسال می‌توانیم شاهد آغاز خروج از رکود در بازار مسکن باشیم. مظاهریان تصریح می‌کند: تلاش برای همسان کردن افزایش تقاضا، عرضه و حمایت همزمان از انبوه‌سازان و خانواده‌های نیازمند مسکن است؛ ضمن اینکه بر خلاف بازار بورس، دلار، سکه و طلا که به سرعت به متغیرها پاسخ می‌دهند، بازار مسکن این‌گونه نیست.

  ورود خریداران جدید به بازار از خرداد
معاون مسکن وزارت راه و شهرسازی می‌گوید: از خرداد امسال نخستین دسته از خریداران مسکن که از تسهیلات جدید استفاده می‌کنند، وارد بازار خواهند شد؛ البته در سه سال گذشته رشد قیمت در بازار مسکن وجود نداشته است پس پیش‌بینی می‌شود، بازار مسکن در سال جاری هم رشد قیمت نداشته باشد. مظاهریان با اشاره به برنامه وزارت مسکن و شهرسازی برای خانه‌دار شدن دو دهک پایین جامعه و اقشار کم درآمد تا افق ۱۴۰۵ می‌گوید: برای اجرای این برنامه 10ساله، نهادهای حمایتی هم باید وارد شوند. وی همچنین درباره عدم تعادل عرضه و تقاضا در بازار مسکن می‌افزاید: هم‌اکنون مازاد تولید مسکن در کشور وجود دارد و این تولید در حالی است که خانه‌های تولید شده، ‌خانه‌های لوکس و مجلل هستند که مورد تقاضای مردم نیست.

معاون مسکن وزارت راه و شهرسازی از حبس میلیاردها دلار سرمایه در خانه‌های لوکس خبر می‌دهد و اظهار می‌کند: سال ۹۰ به میزان ۳۰۰هزار خانه خالی در تهران وجود داشت که عمدتا خانه‌های لوکس بودند و معادل ۲۰میلیارد دلار سرمایه در آنها حبس شده بود؛ در حالی که اگر بخش مسکن رونق بگیرد، بر کاهش بیکاری تاثیر دارد و به اجرای اقتصاد مقاومتی کمک خواهد کرد.

  رکود بازار مسکن در سال ۹۵ پابرجاست
اگرچه معاون مسکن وزارت راه و شهرسازی معتقد است که افزایش تسهیلات خرید مسکن برای تهرانی‌ها و شهرستانی‌ها گزینه مناسبی است و می‌تواند کمک شایانی به بهبود قدرت خرید کند اما نایب‌رییس کمیسیون اقتصادی مجلس معتقد است که تسهیلات جدید خرید مسکن در شهرستان‌ها به نوعی پاسخگوی نیاز مردم خواهد بود اما در تهران و شهرهای بزرگ پاسخگو نیست؛ چراکه بسیاری از اقشار جامعه به ویژه خانواده‌های متوسط و پایین کشور به دلایل شرایط اقتصادی گذشته و حال، امکان بازپرداخت اقساط تسهیلات جدید خرید مسکن را ندارند.

محمدرضا پورابراهیمی می‌افزاید: سالانه ۷۰۰هزار ازدواج در کشور صورت می‌گیرد که این زوج‌های جوان نیازمند مسکنی هستند که با قیمت پایین عرضه شود؛ این در حالی است که تسهیلات جدید خرید مسکن گران‌قیمت است و مسلما بازپرداخت آن از عهده مردم برنمی‌آید به همین دلیل پیش‌بینی می‌شود با توجه به شرایط موجود، تسهیلات جدید هم بازار مسکن را در سال ۹۵ تحریک نخواهد کرد و همچنان رکود در این بازار حاکم خواهد بود.

  افزایش قیمت مسکن با تسهیلات خرید
درحالی که نایب‌رییس کمیسیون اقتصادی مجلس، میزان کم تسهیلات خرید مسکن برای تهرانی‌ها را مهم‌ترین مشکل این تسهیلات جدید می‌داند اما فرهاد بیضایی، کارشناس اقتصاد مسکن رشد دلالی و واسطه‌گری را از مشکلات و تبعات منفی تسهیلات خرید مسکن می‌داند که می‌تواند افزایش قیمت مسکن را نیز به همراه داشته باشد.

وی در گفت‌وگویی اظهار می‌کند: تا زمانی که اقتصاد کشور رونق نگیرد بخش‌های اقتصادی از جمله مسکن از رکود خارج نمی‌شود و در بحث رونق بخش مسکن متاسفانه دیدگاه سیاستگذاران اشتباه است، آنها رونق این بخش را در افزایش قیمت‌ها می‌بینند و در واقع رونق مسکن برای سیاستگذاران با افزایش قیمت مسکن مترادف است. وی ادامه می‌دهد: آن چیزی که در بازار مسکن اهمیت داشته و برای متقاضیان مهم است، بحث حجم مبادلات و تولیدات بخش مسکن است. این شاخص روی اقتصاد تاثیر واقعی می‌گذارد وگرنه افزایش قیمت مسکن که عمدتا ناشی از افزایش قیمت زمین است، تاثیری بر تولید اشتغال نخواهد داشت و منجر به تولید مسکن جدید نمی‌شود. وی با یادآوری اینکه نمونه بارز این اتفاق در سال 91 روی داد، بیان می‌کند: در این سال که از آن به عنوان سال رونق مسکن یاد می‌کنند، حجم معاملات در بازار مسکن تغییر چشمگیری نداشت اما به دلیل افزایش قیمت مسکن بسیاری از سیاستگذاران به رونق مسکن در آن سال اشاره می‌کنند در حالی که این رونق واقعی نبود.

کارشناس اقتصاد مسکن با بیان اینکه روند تولید مسکن در سال 91 نسبت به قبل و بعد از آن ثابت بود، تاکید می‌کند: دولت باید به سمتی برود که از بخش مسکن به عنوان لکوموتیوی برای افزایش تولیدات استفاده کند.

بیضایی اظهارمی کند: دولت باید سیاست‌های کنترل تورم و افزایش سطح اشتغال را پیگیری کند زیرا سیاست‌های اجرا شده دولت تاکنون در حوزه وام خرید سیاست‌هایی نیست که منجر به رونق بخش مسکن شود و از چند منظر این سیاست‌ها ممکن است آثار تورمی برای کشور داشته باشد.

وی با بیان اینکه نکته مهم این است که سیاست‌های دولت مبتنی بر نیازهای مصرفی در کشور نیست، می‌گوید: نرخ سود و اقساط وام‌های مسکن مبتنی بر نیاز مصرفی نبوده و عمدتا دهک‌های مورد هدف برای تامین مسکن، مخاطب این وام‌ها نیستند.

وی همچنین با بیان اینکه دولت با بخشنامه‌ها و آیین‌نامه‌های بانک مرکزی و بانک مسکن به سمتی رفت که تقاضاهای مصرفی بازار مسکن کنار رفتند، می‌افزاید: خانه‌ اول‌ها و فاقدان مسکن به عنوان مخاطبان وام‌های جدید با سیاست‌های دولت از بخش مسکن حذف شدند.

کارشناس اقتصاد مسکن یادآور می‌شود: مهم‌ترین شاخص رونق میزان تولیدات و پروانه‌های ساختمان و همچنین حجم معاملات است پس با توجه به اینکه این شاخص‌ها تحرک جدی نداشته‌اند و فرآیند آنها نزولی است، بنابراین رکود همچنان ادامه داد.

بیضایی درباره وضعیت بازار مسکن در سال 95 نیز می‌گوید: ممکن است تا حدودی روند کاهشی فرآیند رکود مسکن سال 94 متوقف شود زیرا به کف تعداد پروانه‌های ساختمانی رسیده‌ایم ولی شرایط برای رونق امسال در کشور فراهم نیست و دولت همچنان بودجه انقباضی دارد و درآمدهای دولت هم در منابع ارزی و نفتی دچار مشکل است.
ارسال به توییتر
 

کلید واژه ها

 وام مسکن  خرید مسکن

اخبار مرتبط

 
 
 
 
 

جزئیات جدید وام 160 میلیونی مسکن

بانک مسکن در بخشنامه‌ای دستورالعمل نحوه پرداخت وام به متقاضیان انواع تسهیلات مسکن را اعلام کرد که در آن جزئیاتی مانند نرخ سود، روش‌های بازپرداخت، سن واحد مسکونی مورد معامله و شیوه پرداخت وام در بافت‌های فرسوده تشریح شده است.

بانک مسکن در بخشنامه‌ای دستورالعمل نحوه پرداخت وام به متقاضیان انواع تسهیلات مسکن را اعلام کرد که در آن جزئیاتی مانند نرخ سود، روش‌های بازپرداخت، سن واحد مسکونی مورد معامله و شیوه پرداخت وام در بافت‌های فرسوده تشریح شده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم ، دستورالعمل بانک مسکن شامل نحوه افتتاح حساب و اعطای تسهیلات «صندوق پس‌انداز مسکن یکم زوجین خانه‌اولی (وام 160 میلیون تومان)»، «اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن زوجین (وام 100 میلیون تومانی)»، «حساب پس انداز مسکن جوانان» و «صندوق پس‌انداز مسکن یکم در بافت‌های فرسوده شهری (وام 160 میلیون تومانی)» است که 17 اسفند به شعب شهری بانک مسکن برای اجرا، ابلاغ شده است.

بر اساس این دستورالعمل در بخش تسهیلات صندوق پس‌انداز مسکن یکم زوجین خانه‌اولی (وام 160 میلیون تومانی در تهران) امکان تجمیع و تلفیق امتیاز تسهیلاتی صندوق پس‌انداز مسکن یکم هز یک از زوجین با امتیاز سایر حساب‌های تعهدی مسکن آنها از جمله حساب صندوق پس‌انداز مسکن یکم، صندوق پس‌انداز مسکن، صندوق پس‌انداز ساخت مسکن (صرفا جهت ساخت) و حساب پس‌انداز مسکن جوانان بلامانع است.

همچنین در دستورالعمل اجرای تسهیلات جدید بانک مسکن به شعب، آمده: زوجینی که از امتیاز امکان تجمیع سایر حساب‌ها با حساب صندوق پس‌انداز مسکن یکم یکدیگر استفاده می‌کنند، کلیه مقررات این وام مانند «مرهون شدن سند و فک رهن آن بعد از اتمام اقساط» تابع قوانین و مقررات صندوق پس‌انداز مسکن یکم است؛ ضمن اینکه استفاده‌کنندگان از این وام می‌توانند در سه روش اقساط را بازپرداخت کنند: «1. ساده، 2. پلکانی با ضریب افزایش سالانه 3 درصد، 3. پلکانی دوره‌ای 48 ماهه (4 ساله) با ضریب افزایش 20 درصد».

در بخش دیگری از این دستورالعمل که درباره تسهیلات صندوق پس‌انداز مسکن یکم در بافت‌های فرسوده شهری است، قید لزوم «خانه‌اولی» بودنِ متقاضیِ دریافتِ وامِ خریدِ واحد مسکونی در بافت فرسوده، حذف شده است. اما واحد مسکونی مورد معامله قبلا باید نهایتا یک فقره وام (یا تسهیلات صندوق یکم (80 میلیون تومانی) یا تسهیلات بازسازی بافت فرسوده (50 میلیون تومانی)) به آن واحد تعلق گرفته باشد؛ ‌ضمن اینکه باید حداقل 5 سال از زمان دریافت وام قبلی گذشته باشد.

دستورالعمل مذکور نرخ سود انواع تسهیلات بخش مسکن را به شرح زیر اعلام کرده است:

الف ـ نرخ سود 13 درصد:

1. عقود مبادله‌ای خرید خانه از محل صندوق پس‌انداز مسکن

2. فروش اقساطی ناشی از سهم‌الشرکه

3. جعاله تعمیر و تکمیل مسکن (تعیین مبلغ وام با میانگین کارکرد حساب و بدون سقف)

4. حساب پس‌انداز مسکن جوانان

5. تسهیلات از محل صندوق یکم (ویژه زوجین تا سقف 160 میلیون تومان)

6. تسهیلات از محل صندوق یکم (ویژه سرپرست خانوار تا سقف 80 میلیون تومان)

ب ـ نرخ سود 17.5 درصد:

1. اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن (ویژه زوجین تا سقف 100 میلیون تومان)

2. اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن (به صورت فردی و تا سقف 60 میلیون تومان)

3. جعاله تعمیرمسکن (تا سقف 10 میلیون تومان) از محل خرید اوراق تسهیلات

ج ـ نرخ سود 16.5 درصد:

جعاله تعمیر و تکمیل مسکن (تا سقف 10 میلیون تومان و یک سال سپرده‌گذاری)

د ـ نرخ سود 21 درصد:

1. تسهیلات خرید مسکن از محل اوراق گواهی حق تقدم تسهیلات مسکن (وام 60 میلیون تومانی با عقود مشارکتی)

2. سایر تسهیلات مسکن بانک مسکن از محل عقود مشارکتی

از دیگر مقررات مذکور در دستورالعمل جدید نحوه اعطای انواع تسهیلات بانک مسکن، سن واحد مسکونی مورد معامله است که در تسهیلات 160 میلیون تومانی 15 سال و در تسهیلات 100 میلیون تومانی 20 سال است اما اگر زوجین بخواهند از وام‌های تجمیعی (صندوق یکم به همراه اوراق تسهیلات) استفاده کنند، سن کمتر (حداکثر 15 سال از زمان ساخت بنا) ملاک عمل قرار داده می‌شود.

ضمن اینکه بانک مسکن اعلام کرده است که وام جعاله (10 میلیون تومانی) در تسهیلات 160 میلیون تومانی فقط به یکی از زوجین تعلق می‌گیرد و هر دو نمی‌توانند یک وام جعاله مستقل بابت یک پلاک ثبتی دریافت کنند.

از دیگر مزایای وام 160 میلیون تومانی زوجین این است که نیازی به اثبات شاغل بودن نیست و همینکه متقاضی بتواند مدارکی دالّ بر داشتن توانایی بازپرداخت اقساط از قبیل صورت حساب بانکی، حکم استخدامی، فیش حقوقی، اجاره‌نامه رسمی، جواز کسب و یا هر سندی که مؤید درآمد ماهانه گیرنده تسهیلات است، ارائه کند، می‌تواند وام صندوق پس‌انداز مسکن یکم ویژه زوجین را دریافت کند.
ارسال به فیسبوک

کلید واژه ها

 بانک مسکن  وام مسکن

اخبار مرتبط

ارسال به توییتر
 قیمت آپارتمان در تهران ,  قیمت آپارتمان در تهران همشهری ,  قیمت آپارتمان در تهران همشهری آنلاین  , قیمت آپارتمان در تهران روی دیوار  ,  قیمت آپارتمان در تهرانپارس  ,  قیمت آپارتمان در کیش ,   قیمت آپارتمان در شهرک غرب , قیمت آپارتمان در شهرک اکباتان  ,  قیمت آپارتمان  ,  جدول قیمت آپارتمان در تهران  ,  جدول قیمت آپارتمان مناطق تهران  ,  جدول قیمت مسکن در مناطق تهران  ,  جدول افزایش قیمت مسکن مهر  ,  جدول قیمت مسکن در مناطق تهران  ,  قيمت مسكن در مناطق مختلف تهران+جدول  ,  قيمت مسكن در تهران  ,  قيمت مسكن در سال 94  ,  قیمت آپارتمان در تجریش ,  قیمت آپارتمان در شمال تهران  ,  قیمت خانه در شمال تهران  ,  قیمت مسکن در شمال تهران  , قیمت مسکن در شمال شرق تهران  ,    
 
----------------------------------

#ملک , #خرید ملک , خرید مسکن #آپارتمان , #خرید آپارتمان , #خرید ملک در تهران ,
 #,ویلا  , #آپارتماناداری ,
 #apartment  , #آپارتمان , # فروش آپارتمان#خرید آپارتمان , # رامسر, #شمال , #شمال تهران ,    
#خیابان فرشته , # آپارتمان خیابان آقا بزرگی , # خرید آپارتمان در خیابان فرشته تهران ,
=============
اطلاعیه فروش آپارتمانهای سند اداری و مغازهای تجاری
 فروش واحد های تجاری و آپارتمان های اداری در بر خیابان آزادی تهران : مغازه های داخل پاساژ مناسب برای موبایل ، کامپیوتر ، صنایع دانش بنیان ، صنایع پزشکی ،  دندانپزشکی  ، علوم آزمایشگاهی  و داروسازی
واحد های اداری در متراژ های 60 الی 110 متر مناسب برای دفاتر  کلیه شرکت ها
اول منطه زوج و فرد طرح ترافیک با تامین پارکینگ 100 درصد و دسترسی مترو ، BRT
----------------------------------------------------------------------

  
 

Definitions of mortgage
 
noun
the charging of real (or personal) property by a debtor to a creditor as security for a debt (especially one incurred by the purchase of the property), on the condition that it shall be returned on payment of the debt within a certain period.
If you have personal debt, such as a line of credit used for investment purchases, consider converting this debt into a personal mortgage on real estate.
verb
convey (a property) to a creditor as security on a loan.
the estate was mortgaged up to the hilt
Translations of mortgage
 
noun
 
رهن
mortgage
 
گرو
pawn, pledge, gage, stake, mortgage, hostage
 
 
گرونامه
mortgage
verb
 
گرو گذاشتن
pledge, gage, gauge, pawn, mortgage, engage
 

 

خوش آمدید : فروش ( پیش فروش ) آپارتمان در خیابان فرشته تهران : جهت اطلاع از قیمت آپارتمان ها و بازدید پروژه با شماره های 02166122699 – 02166122692 -09109808524 حوزه فروش تماس حاصل فرمایید. https://sites.google.com/site/farasazehgostar/apartment-1 فروش آپارتمان سند اداری و واحدهای , مغازه , تجاری در خیابان آزادی تهران https://sites.google.com/site/farasazehgostar/apartment-5 فروش واحد های تجاری و آپارتمان های اداری در بر خیابان آزادی تهران : مغازه های داخل پاساژ مناسب برای موبایل ، کامپیوتر ، صنایع دانش بنیان ، صنایع پزشکی ، دندانپزشکی ، علوم آزمایشگاهی و داروسازی واحد های اداری در متراژ های 60 الی 110 متر مناسب برای دفاتر کلیه شرکت ها اول منطه زوج و فرد طرح ترافیک با تامین پارکینگ 100 درصد و دسترسی مترو ، BRT جهت اطلاع از قیمت آپارتمان ها و بازدید پروژه با شماره های 66122699 – 66122692 - 66120538-09109808524 حوزه فروش تماس حاصل فرمایید. #تهران #اداری #تجاری #مسکونی #مغازه #آپارتمان #ملک #املاک #خرید #فروش #قیمت #مغازه #فرشته #برج #رامسر #ویلا #قیمت آپارتمان #شمال https://sites.google.com/site/farasa رامسر- آپارتمان - فروش -خرید - آپارتمان اجاره ای - آپارتمان فروشی . + الهیه - املاک - باغ فروشی - تهیه مسکن - خرید آپارتمان - خرید خانه - رهن اجاره - رهنی - زعفرانیه . - زمین صنعتی - زمین فروشی - سوله - فردیس - فرمانیه - فروش آپارتمان - فروش خانه - فروش ویلا - فروش کلنگی . - فروشی - محمودیه - مسکن - مشارکت در ساخت - مشاورین املاک - مغازه - ملک - نیاوران - کارخانه - کرج - کلنگی - یوسف آباد - قیمت آپارتمان در تهران , قیمت آپارتمان در تهران همشهری , قیمت آپارتمان در تهران همشهری آنلاین , قیمت آپارتمان در تهران روی دیوار , قیمت آپارتمان در تهرانپارس , قیمت آپارتمان در کیش , قیمت آپارتمان در شهرک غرب , قیمت آپارتمان در شهرک اکباتان , قیمت آپارتمان , جدول قیمت آپارتمان در تهران , جدول قیمت آپارتمان مناطق تهران , جدول قیمت مسکن در مناطق تهران , جدول افزایش قیمت مسکن مهر , جدول قیمت مسکن در مناطق تهران , قيمت مسكن در مناطق مختلف تهران+جدول , قيمت مسكن در تهران , قيمت مسكن در سال 94 , قیمت آپارتمان در تجریش , قیمت آپارتمان در شمال تهران , قیمت خانه در شمال تهران , قیمت مسکن در شمال تهران , قیمت مسکن در شمال شرق تهران , اطلاعیه پیش فروش آپارتمان اداری و مغازه تجاری در بر خیابان آزادی تهران https://sites.google.com/site/farasazehgostar/ #تهران #اداری #تجاری #مسکونی #مغازه #آپارتمان #ملک #املاک #خرید #فروش #قیمت #مغازه #فرشته #برج #رامسر #ویلا #قیمت آپارتمان #شمال https://sites.google.com/site/farasa

ادامه مطلب ...

 

قانون مالیات بر خانه های خالی : چرا خانه‌های خالی باید مالیات دهند؟ - معضل مالیات بر خانه‌های خالی - قصه مالیات خانه‌های خالی ادامه دارد - 23 فروردین 95


Tax empty homes

چرا خانه‌های خالی باید مالیات دهند؟

مباحث مرتبط با امور مالیاتی در اغلب موارد جنجالی هستند و گاهی تصویب قوانین این حوزه ماه‌ها به تعویق می‌افتد. یکی از علل اهمیت این طبقه از قوانین، حساسیت قشری است که اغلب مالیات‌های جامعه از آنان اخذ می‌شود.

 درواقع شهروندان با پرداخت انواع مالیات‌ها به شهرداری تمایل دارند از علل افزایش مالیات، چگونگی قوانین مالیاتی و انواع و اقسام مواردی که شامل تخفیف می‌شود اطلاع داشته باشند. مالیات و عوارض مربوط به املاک، بیش از هر نوع مالیات دیگری برای شهروندان حائز اهمیت است. با این وجود نوعی از دریافت مالیات املاک، کماکان جزو موارد جنجالی محسوب می‌شود و گهگاه مخالفان و مخالفانی را به سوی خود جلب می‌کند. مالیات خانه‌های خالی از سکنه در بسیاری از نقاط جهان، از انگلستان تا ایالات متحده و استرالیا به اجرا در می‌آید و تاکنون منتقدان و طرفدارانی را نیز به خود جذب کرده است.خانه‌های خالی می‌توانند برای بسیاری از ساکنان یک کوچه یا حتی منطقه شهری خطرساز باشند، هر گونه تجمع افراد بزهکار در این خانه‌ها، خرابی یا نشتی‌های خطرناکی چون گاز و بسیاری از اتفاقات مشابه می‌تواند دلایل خوبی برای اهمیت این قبیل خانه‌ها برای ماموران مالیاتی محسوب شود. بسیاری از شهروندان ترجیح می‌دهند در محله‌های خلوت زندگی کنند اما همین افراد اغلب ترجیح می‌دهند تنها و بدون همسایه زندگی نکنند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فرصت امروز ، ریچارد راجرز، معمار شهیر بریتانیایی و طراح ترمینال‌های فرودگاه هیترو، ساختمان لویدز و بسیاری از مناطق مشهور بریتانیا، از مدافعان طرح دریافت مالیات از خانه‌های خالی است. وی در گفت‌وگوی اخیر خود با نشریه گاردین، خود را یکی از حامیان طرح‌های دریافت مالیات از خانه‌های خالی معرفی کرده و معتقد است شیوع خرید ملک در خیابان‌های شمال شهر لندن که به خیابان میلیاردرها مشهور شده، نشان می‌دهد خرید خانه و خالی گذاشتن آن تا چه حد در بین طبقه مرفه انگلستان عادی و رایج است. این در حالی‌است که بنا بر اصول شهرسازی و معماری استاندارد، خانه‌ها باید مورد استفاده قرار گیرند تا نبض شهر‌ها به‌طور مرتب ضربان داشته باشد.

بنا بر آمارها تنها در شش ماهه نخست سال 2011 میلادی، 259هزار خانه خالی با کلیه امکانات رفاهی در بریتانیا موجود بود. بنا بر این وضعیت، بسیاری از احزاب به‌ویژه حزب کارگر به کمبود خانه‌هایی با قیمت مناسب برای اجاره معترض بودند و سال گذشته با موجی از اعتراضات در بخش مسکن بریتانیا همراه بود.بسیاری از مالکان خانه‌های اشرافی لندن با اتکا به تبصره‌های قانون مالیات، مثل تخفیف برای بازسازی و تعمیر، یا وجود حداقل یک ساکن موقت در خانه، از تخفیف‌های مالیاتی استفاده می‌کنند، تخفیف‌هایی که به عقیده برخی کارشناسان استحقاق آن را ندارند.

تا چندی پیش شهرداری ایندیانا، با مشکلاتی مشابه با لندن روبه‌رو بود، خرید ملک، دور زدن مالیات و فرارهای مالیاتی متعدد، باعث اعتراض بسیاری از مردم و مقامات بود و در نهایت باعث شد مایک پنس، فرماندار ایندیانا، با استناد به قوانین جدید ایالتی، تحولی قاطع در قوانین مالیات خانه‌های خالی اعمال کند، قوانینی که به صاحبان خانه‌های خالی ضرب‌الاجلی تقریباً چهار ماهه می‌داد تا تکلیف املاک خود را مشخص کنند، به بانک‌ها اخطار می‌داد تا به راحتی به خانه‌های خالی وام نوسازی اعطا نکنند و حتی در برخی موارد بسیار ویژه، حق سلب مالکیت را از صاحبان املاک خالی تعیین می‌کرد. این قوانین جنجالی هنوز در مراحل اولیه هستند، ولی به نظر می‌رسد بسیاری از مالکان منطقه را به تکاپوی تغییر و تحول واداشته است.

هزارتوی پیچیده قانون‌گذاری
قانون‌گذاری در حوزه مالیات به واقع سخت و پر حاشیه است. شاید در نگاه نخست تعیین مالیات در حوزه املاک کار چندان دشواری نباشد و تنها منوط به برخی محاسبات و تخمین ارزش‌ها باشد، اما در عمل بسیاری از موارد هستند که در محاسبه و تعیین مالیات در نظر گرفته شده و مسیر تعیین مالیات را پیچیده می‌کنند.اساساً تعیین اینکه یک خانه واقعاً خالی محسوب می‌شود یا نه چندان کار راحتی نیست، بنا بر قانون تعدادی از کشورها، حتی وجود یک خدمتکار در خانه، منجر به نقض مسئله خالی بودن منزل می‌شود. از سوی دیگر معلول بودن سکنه، تعداد افراد حاضر در خانه، تعداد کهنسالان و کودکان، وجود سرویس‌های بهداشتی و... به‌طور مستقیم و غیر‌مستقیم مالیات را تحت تأثیر قرار می‌دهند.

برای مثال طبق قوانین بریتانیا اگر تنها یک بزرگسال در ملک زندگی کند، نرخ مالیات تا 25درصد تخفیف دریافت می‌کند. همچنین اگر خانه خالی در منطقه ولز باشد میزان تخفیف آن متفاوت خواهد بود. خانه‌های مبله، خانه‌های بیمه شده، خانه‌های نو و خانه‌های فرسوده هریک در صورت خالی از سکنه بودن میزان مالیاتی متفاوت را به خود اختصاص می‌دهند. با وجود تمام این تفاوت‌ها بسیاری از کشورها موارد مصرف این درآمدهای مالیاتی را بهسازی وضعیت شهرها، و توسعه المان‌های شهری می‌دانند. برای مثال شهرداری رم ایتالیا در وب‌سایت مالیاتی خود، موارد مصرف مالیات خانه‌های خالی را شامل مواردی چون زیباسازی خیابان‌ها قرار داده است.

ارسال به توییتر

کلید واژه ها

 مالیات  املاک

اخبار مرتبط

مالیات تنها راه حل نیست، اما موثرترین است

معضل مالیات بر خانه‌های خالی

 
مالیات بر خانه‌های خالی
 

طرح دریافت مالیات از خانه‌های خالی به عنوان یکی از قدرتمندترین ابزارهای قانونی برای افزایش عرضه به بازار مسکن و کنترل قیمت‌ها مورد استفاده قرار می گیرد، اما باید به این نکته توجه داشت که این راهکار به تنهایی به تعادل در بازار مسکن منجر نخواهد شد.

بحث مالیات بر خانه های خالی و دپو شدن ساختمان در اقتصاد ایران از مدتها پیش در موضوع بحث کارشناسان و مجلس شورای اسلامی بوده است. موافقان با هدف جلوگیری از تبدیل شدن مسکن به ابزار ذخیره ثروت از این طرح دفاع می کنند و در مقابل، مخالفان معتقدند که این کار باعث می شود انگیزه برای ساخت و ساز از بین برود. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، برخی کارشناسان معتقدند که وضع مالیات برخانه‌های خالی، حتی اگر به ایجاد جنبش در بازار مسکن نیز نیانجامد، حداقل مالیات آنان باعث گردش پول در اقتصاد کشور می‌شود، و مخالفان معتقدند که اخذ مالیات از خانه‌‌ های خالی منجر به تعطیلی بازار ساخت‌ وساز و بی‌انگیزه‌ شدن بسازوبفروش‌ها می‌شود چون که سازنده‌ها در تهران به امید نگهداری واحدها تا زمان نامعلوم برای فروش با قیمت مناسب و مطلوب، مشغول ساخت‌وساز هستند و اگر در زمان انتظار آنها، از واحدهای ساخته‌شده‌شان مالیات گرفته شود، از ساخت‌وساز منصرف می‌شوند!

احتکار به اعتقاد کارشناسان یکی از عواملی است که به رکود بازار مسکن دامن زده است، راه حلی که برای این مشکل مطرح می‌شود بیش از سه سال در کشاکش موافقت و مخالفت مجلسی‌ها، کارشناسان و مسئولان گاه به فراموشی سپرده می‌شد و گاه موضوع اصلی اظهارنظرها قرار می‌گرفت؛ بحث مالیات بر خانه‌های خالی بحث جدیدی در اقتصاد ایران نبود، قانون مالیات بر خانه‌های خالی که به باور کارشناسان اقتصادی موجب رونق مسکن و تعادل میان عرضه و تقاضا خواهد شد از سال 1366 تا 1380 اجرا شده بود، اما از سال 1380 از قانون حذف و بار دیگر بحث بازگشت آن به قانون از سال 1391 مطرح شد. و با توجه به اظهارات قائم مقام سازمان امور مالیاتی اخذ مالیات از خانه‌های خالی از ابتدای سال 96 اجرا خواهد شد. طرح دریافت مالیات از خانه‌های خالی در دولت قبل مطرح شد و در دولت فعلی نیز پیگیری آن ادامه یافت تا آنکه بالاخره در ماده 54 مکرر اصلاحیه قانون مالیات‌های مستقیم تصویب شد. مالیات بر خانه‌های خالی به طور قطع، عمل موثری است و اگر برای این مهم مبلغ منطقی تعیین شود، راهکاری موثر خواهد بود، اما باید به این نکته توجه داشت که این راهکار به تنهایی به تعادل در بازار مسکن منجر نخواهد شد.

قیمت مسکن در ایران 21 برابر سطح درآمد سالانه یک خانوار است که از این نظر (قدرت ضعیف خرید مسکن) ایران در میان 120 کشور جهان رتبه 13 را به خود اختصاص داده است. در آمریکا و کانادا و اصولاً کشورهای پیشرفته، در بخش مسکن، چگونه عمل کردند که قیمت این چنین در مقایسه با درآمد پایین است؟ جواب بسیار ساده است، در این کشورها هیچ خانواده ای هوس داشتن خانه دوم نمی کند، چون داشتن خانه یعنی‌ هزینه، در این کشورها تمام کسانی‌ که دارای کوچکترین ملک یا خانه یا اموال غیر منقول می باشند حتی مزرعه و ویلای خارج شهر و روستاها باید مالیات در حدود یک درصد قیمت سال گذشته آن ملک را بدهند، به علاوه باید هزینه‌هایی‌ دیگری نیز متقبل بشوند مانند هزینه‌های ثابت برق، آب، گاز و شارژ یا رسیدگی به باغچه خانه و برف روبی پیاده رو که اگر نکنند توسط شهرداری محل جریمه می‌شوند حتی اگر خانه خالی‌ از سکنه‌ باشد، ولی‌ در مقابل، در ایران بهترین، بی‌ دردسر‌ترین سرمایه گذاری خرید خانه و خالی‌ نگاه داشتن آن است.

در بسیاری از کشورهای دنیا این طرح( مالیات از خانه های خالی)  به شکل قانونی و مشخص سالهاست که اجرا می شود. به عنوان مثال به برخی از این کشورها اشاره می کنیم:
خانه های خالی در اسپانیا روزانه 9 یورو جریمه می شوند
دولت ایالتی باسک اسپانیا مالکان واحدهای خالی را به میزان روزانه 9 یورو جریمه می کند. با اتخاذ این تصمیم از سوی دولت ایالتی باسک اسپانیا در صورتی که ملک مورد نظر برای سال دوم نیز خالی بماند مقدار جریمه به میزان 12 یورو در روز افزایش می یابد. بنابراین گزارش مقامات ایالتی باسک اظهارداشته اند در شرایطی که بسیاری از مردم نیازمند خانه هستند وجود خانه های خالی از سکنه غیر قابل قبول است.

مالیات 10 درصدی در آمریکا

بنابر یک مصوبه قانونی در آمریکا، خانه هایی که به امید افزایش قیمت و کسب سود در آینده خالی نگه داشته شده باشند، صاحبان آنها مالیاتی معادل 10 درصد ارزش ملک را باید بپردازند. این مالیات برخانه هایی اعمال می شود که برای مدت زمان یک سال خالی ثبت شوند.
بر اساس این گزارش کشور آمریکا جزو کشورهایی است که شکست را در بازار مسکن تجربه کرده است. برای مثال دهه 1980 میلادی یکی از دوره هایی است که بازار مسکن آمریکا با این شرایط مواجه شده است، و در حال حاضر نیز از ناحیه مسکن به شدت مورد تهدید است.

وضعیت مالیات بر خانه های خالی در فرانسه
مقامات دولتی فرانسه اقدام به وضع مالیات بر خانه های خالی در شهر پاریس و شهرهای بالای 200 هزار نفر جمعیت کرده اند. بر اساس طرح توسعه منطقه پاریس و حومه سالانه باید 53 هزار واحد مسکونی در این منطقه عرضه شود. این در حالی است که آمار عرضه سالانه مسکن در این منطقه نزدیک به 41 هزار واحد است.
براساس این گزارش دولت فرانسه برای رفع این کسری در بخش هایی از این کشور اقدام به وضع مالیات بر خانه های خالی کرده است.

تشدید مالیات بر خانه های خالی در انگلستان
دولت های محلی در بندر اسمیر و نستون انگلستان تصمیم به تشدید مالیات بر خانه های خالی به منظور بازگرداندن این خانه ها به بازار مسکن گرفته اند. بنا براین تصمیم، پس از 6 ماه خالی ماندن خانه ای در این منطقه، مالیاتی معادل 50 درصد از کل مالیات بر خانه های خالی وضع می شود و بعد از یک سال خالی ماندن، صاحب خانه باید به اندازه کل ارزش مسکن مالیات بپردازد.

مالیات تنها راه حل نیست، اما موثرترین است
برای تعادل بخشیدن به عرضه و تقاضا در بخش مسکن باید سالانه دو میلیون واحد مسکونی ساخته شود. آمارها نشان از ظرفیت بالای بخش مسکن و لزوم اتخاذ شیوه‌های موثر برای ساماندهی آن دارد و هیچ راهی موثرتر از وضع مالیات‌های سنگین برای جلوگیری از احتکار و عرضه نشدن مسکن ساخته شده وجود ندارد و مصوبه اخیر مجلس شورای اسلامی برای شناسایی خانه‌های خالی آغازی بریک فرآیند است که البته مانند همه قوانین، اجرای آن مهم است و اگر به قانونی بدون ضمانت اجرا تبدیل شود در کنار بسیاری از قوانین کاغذی خواهد نشست.

ارسال به توییتر

کلید واژه ها

 مالیات  خانه خالی

اخبار مرتبط

 

قصه مالیات خانه‌های خالی ادامه دارد

 
مالیات بر خانه‌های خالی
 

مسئله دریافت مالیات از خانه های خالی در حالی مجددا مطرح شده و طبق وعده ها از ابتدای سال جاری اجرایی خواهد شد که در سال های گذشته نیزهمواره در نیمه اول سال شاهد مطرح شدن آن بودیم و با خروج از فصل نقل و انتقالات این موضوع فراموش شده است، آیا این بار این قانون اجرا می شود و در صورت اجرا چه تاثیراتی در بخش مسکن خواهد داشت؟

به